Львівський апеляційний суд дозволив і надалі працювати хірургу, якого став одним із фігурантів у справі про смерть 12-річного тернополянина Романа Кулака. Такий поворот у справі рідні хлопчика називають важким та несправедливим.
Несправедливим та страшним називають його і читачі під статтями на львівських та тернопільських сайтах про рішення Феміди.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2018 року прокуратура оголосила про підозру у злочині за ч.2 ст. 140 КК “Неналежне виконання професійних обов'язків” двом медикам Жидачівської райлікарні, які “лікували” 12-річного тернополянина. Досудове розслідування ще не завершене.
Йдеться зокрема про підозру черговій по лікарні, що поклала дитину із заворотом кишечника до інфекційного відділення та про підозру черговому лікарю-хірургу. Чергову звільнили з роботи ще у 2017 році у зв'язку із випадком, а ось хірурга ніхто не зачіпав із часу смерті дитини до кінця 2018 року.
чит. також: Медики, які залікували до смерті тернополянина, постануть перед судом
Утім, після оголошення про підозру, йому не тільки обрали міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання, а й відсторонили ухвалою суду від посади на два місяці. Йдеться зокрема про відсторонення від посади лікаря-хірурга поліклінічного відділення КНП «Жидачівська центральна районна лікарня» та від 0,25 посади лікаря-хірурга для надання екстреної допомоги об'єднаного хірургічного відділення за сумісництвом. Але медик з таким рішенням суду був не згідний, подав апеляцію та врешті виграв суд. Скаргу медика розглядали 14 січня у Львівському апеляційному суді.
- Бачте, з такими надзусиллями, таким постійним контролем, розголосом у ЗМІ і так важко справа йде, - каже батько померлого хлопчика, Володимир Кулак. - І хочу сказати, бо цей момент якось не включило ні одне ЗМІ після суду, що без професійного ліцензування в країні важко. Якби була ліцензія, то не потрібно було б головою об стіну бити два-три роки. Не потрібно було б доказувати кримінальну відповідальність того лікаря. Такий лікар навряд чи зміг працювати. А у нас виходить, що і докази слідство зібрало, а лікар найняв одного із крутих адвокатів Львова, і той шукає усілякі варіанти для обходу у законодавстві. Бачте, лікар каже, що йому треба на роботу ходити, батьків доглядати. Каже, що в нього є право на працю, гарантоване Конституцією. А як же право на життя тоді? Його нема?
За словами пана Володимира, рішення неприємно здивувало як його його, так і тих людей, які приходили підтримати його на суді.
- Наприклад, ті люди, які прийшли підтримати мене на суд, сказали, що до цього випадку не усвідомлювали просто, по якій межі, по лезу усі ми ходимо, - додає він. - Бо добре, поки в житті все добре. А колись щось стається, то ти, виходить, не маєш можливості захиститись.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер