Магнітна буря та полярне сяйво — чому жителі України бачили забарвлене небо

У ніч проти суботи Земля зазнала впливу однієї з найсильніших за десятки років геомагнітних бур.
Як наслідок, у небі над багатьма країнами світу — зокрема в Україні — можна було спостерігати полярне сяйво, повідомляє ВВС Україна.
У Головному центрі спеціального контролю (ГЦСК) Національної системи сейсмічних спостережень України повідомили, що причиною потужних магнітних бур, що обрушилися на Землю увечері п'ятниці, стала низка сонячних спалахів і корональних викидів маси.
Вони також можуть порушити зв'язок на Землі на вихідних.
Геомагнітна буря, що триває, наразі є "екстремальною" або має рівень 5 з 5. Це перший шторм рівня G5 з жовтня 2003 року. Ураган може вплинути на енергосистему, а також на супутниковий і високочастотний радіозв'язок.
Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) також видало попередження про рідкісну сонячну бурю та попередило про її можливий вплив на інфраструктуру, включно з супутниками та електромережею.
"Це - незвичайна і потенційно історична подія", — сказав директор NOAA Клінтон Воллес.
Нинішня порція корональних викидів трапилася у масивному скупченні сонячних плям діаметром у 17 разів більше за Землю. Наразі Сонце переживає пік 11-річного циклу підвищеної активності. Попередній завершився на мінімумі у грудні 2019 року.
Такі бурі збільшують шанси людей побачити полярне або північне сяйво — навіть у тих частинах планети, для яких це видовище не є характерним, зокрема в Україні. Барвисте небо могли бачити жителі різних регіонів України, від Сходу до Заходу, повідомляє ВВС Україна.
Яким було небо в Тернополі та Бережанах
Фото густо-червоного неба надіслала в редакцію «20 хвилин» читачка Вікторія.
Фото барвистого неба у Бережанах опублікувала Неля Савків.
Яким було небо над Донеччиною і у Львові


Також видання повідомляє, що полярне сяйво заворожило глядачів по всьому світу.

Довідка
Що таке полярне сяйво — полярне сяйво, також відоме як північне сяйво або aurora borealis має вигляд яскравих вогнів у нічному небі від зеленого до рожевого та червоного кольорів. Його викликають заряджені частинки з Сонця, які стикаються з газами в атмосфері Землі. Різні кольори виникають через те, що в атмосфері Землі містяться різні гази. Два найпоширеніші гази в атмосфері Землі — це азот і кисень. Атоми кисню світяться зеленим кольором, який найчастіше можна побачити в північному сяйві, тоді як атоми азоту випромінюють фіолетовий, синій і рожевий кольори. Найбільш захопливе Північне сяйво виникає, коли Сонце випромінює дійсно великі хмари частинок, які називаються «корональними викидами маси».
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що у Дністровському каньйоні буває незвичайне атмосферне явище — Брокенський привид.
Читайте також:
У Тернополі спостерігали рідкісне явище — веселку навколо сонця
У Дністровському каньйоні буває незвичайне атмосферне явище — Брокенський привид
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.