Майстер-клас з писанкарства і вироби народних майстрів: ярмарок великодніх подарунків провели у Тернополі

Ярмарок великодніх подарунків провели у торгово-розважальному центрі «Подоляни». Протягом двох днів тернополяни могли придбати вироби ручної роботи народних умільців, взяти участь у майстер-класах з писанкарства та виготовлення листівок.
Свої вироби представили, зокрема, член спілки народних майстрів України з писанкарства Надія Савюк і майстер художніх промислів Інна Кватира. Обидві майстрині також працюють у центрі творчості дітей та юнацтва.
На ярмарку майстрині продавали власні вироби. Перш за все це писанки, також вироби зі шкіри, з бісеру — гердани, силянки , іграшки з фетру. Окрім того представили тут вироби своїх колег, які не змогли прийти на ярмарок. Це розписані контуром іграшки,в’язані іграшки та валяні шарфики.
Також тут проводять майстер-клас — разом із дітками виготовляють великодні листівки у вигляді паски і писанки. Малеча розмальовує їх і пише всередині побажання, які потім передають воїнам на фронт.
— У нас така майстерка в центрі творчості називається «Оберіг для воїна». Ми працюємо там педагогами і маємо гуртки. І на гуртках діти малюють якийсь оберіг, чи якесь побажання, і коли ми відсилаємо воїнам якісь пакуночки чи продукти, кладем до кожного побажання або листівочку від дітей, — пояснює Інна Кватира.
30% від продажу виробів майстрині передають на благодійність — адже сам ярмарок має благодійну мету.
До слова, у філії центру творчості дітей та юнацтва на вулиці Купчинського, 3, підготували Великодні креативні майстерки — майстер-класи із писанкарства та виготовлення традиційних великодніх прикрас. Їх проводитимуть з 8 до 11 квітня для всіх бажаючих. Попередньо треба записатися за номером телефону: 093-125-88-78.
Також представила свої вироби на ярмарку великодніх подарунків заслужена майстриня народної творчості Людмила Павлова. Зокрема, це ляльки-мотанки, прикраси з бісеру, коники, та ляльки із соломи і кукурудзяного листя.
— Великі ляльки це мої авторські роботи, не копії чиїсь. Вони вимагають багато часу, терпіння. В першу чергу треба починати з матеріалів, тому що їх не купиш. Солому я вирощую, тому що вона має бути рівнесенька, не мнята. Восени посіяти озиме жито, виростити, навесну його вчасно зрізати, посушити, порізати, отримати матеріал із яким потім можна працювати , — розповідає майстриня.
Загалом така лялька є ексклюзивним і вишуканим придбанням. До прикладу, люди купляють як пару до дідуха на Різдво, або на подарунок за кордон, додає майстриня.
Окрім ляльок тут є також солом’яні ангелики. Їх беруть як обереги, щоб посвятити у великодньому кошику.
Ярмарок великодніх подарунків у торгово-розважальному центрі провели перед наступними вихідними, коли відзначатимуть Вербну неділю. Аби відвідувачі, зокрема, придбали необхідне, щоб прикрасити гілочки верби до церкви.
— Ми намагалися створити для відвідувачів атмосферу, в якій вони могли відчути українські народні традиції, адже споконвіків багато речей виготовляли власними руками. Є традиція писанкарства, яку ми зараз відроджуємо, тому щороку проводимо безкоштовні майстер-класи для відвідувачів. Співпрацюємо з Тернопільським національним педагогічним університетом, факультетом мистецтв. Викладачі та студенти приймали участь у майстер-класі і навчали, як правильно це робити, що означають ті чи інші символи, — розповіла керівниця відділу маркетингу торгово-розважального центру Тетяна Васильєва.
Читайте також:
У Тернополі безоплатно навчають давніх технік писанкарства. Розповідаємо, як долучитися
Пісні співаємо — на аптечки для ЗСУ збираємо! Репортаж з благодійної «Розколяди»
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.