У Тернополі безоплатно навчають давніх технік писанкарства. Розповідаємо, як долучитися

У Тернополі безоплатно навчають давніх технік писанкарства. Розповідаємо, як долучитися
  • Майстер-клас із писанкарства влаштували у холі торгово-розважального центру «Подоляни». До процесу долучилися як малеча, так і дорослі. Вони настільки захопилися процесом створення, що не помітили, як промайнули дві години. 
  • Наступні творчі заходи запланували на четверте-п'яте квітня. Долучайтесь і створіть власноруч особливу писанку до великоднього свята. 

Писанка – маленьке диво, що пройшло крізь віки. Вона має оберегове, сакральне значення. У давнину писанкарство було невід’ємною частиною життя кожної родини напередодні Великодня.

Відео дня

Щоб всі охочі на власному досвіді відчули, що таке писанкарство, у холі торгово-розважального центру чотири дні проводять безоплатний майстер-клас. 

– Це захід для популяризації українського мистецтва. У грудні 2024 року українську писанку визнали культурним надбанням людства і це є великий прорив. Це своєрідна боротьба за культуру, за нашу ідентичність, історію, особливо у час війни, коли росіяни намагаються привласнити собі чимало наших здобутків. Нині є багато авторських писанок, їх малюють різними матеріалами: олівцями, фарбами, фломастерами, декорують. Це дуже захоплюючий процес. Звичайно, що багато символів забуті, втрачені, але головне робити зі світлими думками, молитвою, – розповіла Світлана Вольська, доцентка кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ імені В. Гнатюка.

Для зручності учасників розсадили за двома великими столами. Кожен мав яєчко, олівчик для ескізу, писачок та віск. Також на столах запалили свічки, над якими дорослі та малеча тримали писачок, а потім наносили на підготовлений ескіз. В окремому куточку підготували фарби.

Наглядають за процесом, асистують учасникам викладачі та студенти кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх навчання ТНПУ імені В. Гнатюка. Зокрема, і тернополянка Софія Матвійчук. Вона навчається на першому курсі, а писанкарство – одне з улюблених мистецтв розпису яєць. 

– Я навчаюся на графічного дизайнера та вчителя образотворчого мистецтва, напередодні розмальовую власноруч писанки. Кожного року намагаюся долучатися до схожих заходів, бо мені подобається допомагати іншим, прославляти це мистецтво, особливо отримую насолоду від роботи з дітьми. Ми з ними на одній хвилі, вони уважно слухають, я їм допомагаю і в результаті маємо неймовірну красу. Кожна писанка особлива, кожна по-своєму гарна, – говорить пані Софія. 

Додатково для учасників підготували приклади орнаментів, кожен обирав саме те, що йому довподоби, адже розпис писанки завжди індивідуальний. Зокрема, ми помітили сонце, серця, гілочки, написи ХВ та ВВ, квіточки, різні орнаменти. 

Дехто з діточок вже вдруге долучається до заходу. Зі слів батьків, малечі подобається творчий процес, вони відчувають, що створюють щось особливе. Щобільше, дехто просить придбати їм схожі набори додому, аби створити таку красу на Великдень. 

Зазначимо, що майстер-класи безоплатні. Організатори надають все необхідне обладнання. Від тернополян треба лише зацікавленість та бажання. Долучитися можна ще четвертого-п'ятого квітня о 15:00. 

Читайте також:

Великодня арт-терапія для дітей тернопільських рятувальників

Подружжя Цікалів 40 років створюють авторські писанки і відроджують народні традиції

Тернополяни Юрій та Леся Цікало розписали більше двох тисяч писанок

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Сергій

    Читайте  нормальні новини  . Сам читаю канал хлопця , рекомендую , пише так як є.

    На фронті , на деяких делянках є вже наша активність , також незабаром наші хлопці  поїдуть у відрядження, де це буде  зрозуміло що говорити не будуть що і як , самі потім дізнаєтесь.

    Також кожен вечір виставляє карту польотів наших дронів , та ракет на болота .

    https://t.me/+nD2d363xkFM5MjUy


    Прохання не ігнорувати та переглянути .

  • Поліна Дайнега

    Яка краса💔 молодці

keyboard_arrow_up