Медичну марихуану в Україні можуть легалізувати: що думають тернополяни (опитування)

- Народні депутати зареєстрували законопроект про легалізацію медичної марихуани 20 травня.
- Тексту законопроекту поки що не має, але близько сотні депутатів виступили з підтримкою такого рішення.
- Як ставляться до цього тернополяни, та що про це думають – дізнавались журналісти 20 хвилин.
Петицію про легалізацію марихуани на офіційному інтернет-представництві Президента України в лютому 2019-ого зареєструвала Анастасія Власова.
Станом на 17.35 21 травня петиція назбирала 150 голосів з необхідних 25 000. А до завершення голосування залишилось менше доби.
А от петиція, яку в січні 2019-ого на сайті Верховної Ради зареєстрував Геннадій Шабас, назбирала 25 107 голосів.
У петиції йдеться, що препаратів з канабісу потребують більше 20 тисяч дітей з фармрезистентними формами епілепсії, сотні тисяч онкохворих, більше ста тисяч паліативних пацієнтів, а також десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.
Зокрема, марихуаною лікують хронічний біль, анорексію, захворювання імунної системи, артрит і ревматизм, астму, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, герпес, виразки, втрату ваги під час СНІДу та багато інших хвороб. Використання препаратів на основі конопель наразі врегульовано законами Канади, США, Австрії, Бельгії, Чехії, Данії тощо. Натомість в Україні усі канабіноїди перебувають у списку речовин, які не можуть бути використані в медицині та науці. Законодавство передбачає кримінальне переслідування вчених за дослідження терапевтичної цінності канабіноїдів.
Підписати петицію закликала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона заявляла, що використовувати канабіс у медицині, звісно з певними застереженнями, – нормальна світова практика.
За чи проти?
Що ж про легалізацію медичної марихуани думають тернополяни дізнавався журналіст "20 хвилин".
Тернополяни охоче обговорюють це питання. Більшість опитаних нейтрально або позитивно ставляться до такого законопроекту.
62-річна пенсіонерка Марія каже, рішення гарне, адже онкохворі люди не мають хороших медичних засобів щоб спинити біль.
- Не думаю, що медичну марихуану почнуть розповсюджувати незаконно, - каже жінка. - Людей з залежністю дуже багато, але ті, хто дійсно потребує допомоги не мають ніякої підтримки.
А 24-річний Євген з пані Марією не погоджується, бо вважає, що наші люди поки не готові до такого. І боїться, що ці наркотичні засоби будуть збувати, а від цього буде тільки шкода.
77-річний пенсіонер Павло каже, що не медик, тому йому важко відповісти на запитання.
- Головне – аби людям, які потребують допомоги, ця допомога надавалась, - каже чоловік - Ми знаємо, що багато країн мають цю практику і ніяких проблем з залежністю там немає.
- Якщо канабіс буде використовуватись лише в медичних цілях та за рецептом лікаря, то це потрібно для нас. Але моє загальне ставлення до марихуани негативне. Без чітких законних регулювань таке рішення може мати негативні наслідки.
- Я негативно ставлюся до легалізації, бо Україна до цього поки що не готова. У людей може виникнути залежність і різні негативні наслідки. Я вважаю, що цього робити не треба.
- Я вважаю, що це зараз потрібно для нас. Ні для кого не секрет, що в нас в Україні можна незаконно придбати марихуану, а ті, хто страждають від тяжких хвороб не можуть отримати хороше болезаспокійливе.
- Якщо це для людей, які страждають від болі, то це потрібно, адже це ефективний засіб, який може допомогти людям. А в інших має бути голова на плечах. Якщо все у людини добре, то вона ніколи не буде вживати ніяких наркотичних засобів.
А як ви ставитесь до легалізації медичного канабісу?
Автор: Вадим Єпур
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
David StarrДавно пора, це взагалі не проблема.
-
Lubov LubovВисловлюйтеся прозоро: використовування фарм.препаратів у медичних цілях.