Медичну марихуану в Україні можуть легалізувати: що думають тернополяни (опитування)

Медичну марихуану в Україні можуть легалізувати: що думають тернополяни (опитування)
  • Народні депутати зареєстрували законопроект про легалізацію медичної марихуани 20 травня.
  • Тексту законопроекту поки що не має, але близько сотні депутатів виступили з підтримкою такого рішення.  
  • Як ставляться до цього тернополяни, та що про це думають – дізнавались журналісти 20 хвилин. 

Петицію про легалізацію марихуани на офіційному інтернет-представництві Президента України в лютому 2019-ого зареєструвала Анастасія Власова. 

Станом на 17.35 21 травня петиція назбирала 150 голосів з необхідних 25 000. А до завершення голосування залишилось менше доби. 

А от петиція, яку в січні 2019-ого на сайті Верховної Ради зареєстрував Геннадій Шабас, назбирала 25 107 голосів. 

Відео дня

У петиції йдеться, що препаратів з канабісу потребують більше 20 тисяч дітей з фармрезистентними формами епілепсії, сотні тисяч онкохворих, більше ста тисяч паліативних пацієнтів, а також десятки тисяч ветеранів війни із посттравматичним стресовим розладом.

Зокрема, марихуаною лікують хронічний біль, анорексію, захворювання імунної системи, артрит і ревматизм, астму, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, герпес, виразки, втрату ваги під час СНІДу та багато інших хвороб. Використання препаратів на основі конопель наразі врегульовано законами Канади, США, Австрії, Бельгії, Чехії, Данії тощо. Натомість в Україні усі канабіноїди перебувають у списку речовин, які не можуть бути використані в медицині та науці. Законодавство передбачає кримінальне переслідування вчених за дослідження терапевтичної цінності канабіноїдів.

Підписати петицію закликала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона заявляла, що використовувати канабіс у медицині, звісно з певними застереженнями, – нормальна світова практика. 

За чи проти?

Що ж про легалізацію медичної марихуани думають тернополяни дізнавався журналіст "20 хвилин". 

Тернополяни охоче обговорюють це питання. Більшість опитаних нейтрально або позитивно ставляться до такого законопроекту. 

62-річна пенсіонерка Марія каже, рішення гарне, адже онкохворі люди не мають хороших медичних засобів щоб спинити біль.

- Не думаю, що медичну марихуану почнуть розповсюджувати незаконно, - каже жінка. - Людей з залежністю дуже багато, але ті, хто дійсно потребує допомоги не мають ніякої підтримки. 

А 24-річний Євген з пані Марією не погоджується, бо вважає, що наші люди поки не готові до такого. І боїться, що ці наркотичні засоби будуть збувати, а від цього буде тільки шкода.

77-річний пенсіонер Павло каже, що не медик, тому йому важко відповісти на запитання. 

- Головне – аби людям, які потребують допомоги, ця допомога надавалась, - каже чоловік - Ми знаємо, що багато країн мають цю практику і ніяких проблем з залежністю там немає. 

 

Володимир (20 р.), студент:

- Якщо канабіс буде використовуватись лише в медичних цілях та за рецептом лікаря, то це потрібно для нас. Але моє загальне ставлення до марихуани негативне. Без чітких законних регулювань таке рішення може мати негативні наслідки. 

 

 


Мар’яна (30 р.), перукар:

- Я негативно ставлюся до легалізації, бо Україна до цього поки що не готова. У людей може виникнути залежність і різні негативні наслідки. Я вважаю, що цього робити не треба. 

 

 

 

Володимир (23 р.) пекар:

- Я вважаю, що це зараз потрібно для нас. Ні для кого не секрет, що в нас в Україні можна незаконно придбати марихуану, а ті, хто страждають від тяжких хвороб не можуть отримати хороше болезаспокійливе. 

 

 


Лілія (79 р.), пенсіонерка:

- Якщо це для людей, які страждають від болі, то це потрібно, адже це ефективний засіб, який може допомогти людям. А в інших  має бути голова на плечах. Якщо все у людини добре, то вона ніколи не буде вживати ніяких наркотичних засобів. 

 

 

А як ви ставитесь до легалізації медичного канабісу? 

Автор: Вадим Єпур

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • David Starr
    Давно пора, це взагалі не проблема.
  • Lubov Lubov
    Висловлюйтеся прозоро: використовування фарм.препаратів у медичних цілях.

keyboard_arrow_up