- Ми живемо у такому під'їзді, де підвал постійно підтоплює, - говорить тернополянка пані Галина (прізвище відомо ред.). - Нас вже багато років підтоплює. Там плавають фекалії, по коліна води. Запах нестерпний сягає третього поверху. Пройти повз будинок теж неможливо.
Жінка каже, що переживає, що будинок просто може впасти, адже вода у підвалі не висихає практично ніколи. Чрез зсув грунту сходи також змістилися.
У обслуговуюче підприємство мешканці звертались неодноразово. Вони кажуть, що усі звернення жек ігнорує. Його роботою загалом люди незадоволені.
У ПМП «СОВР», яке обслуговує будинок, кажуть, що вини підприємства у підтопленні немає, але всі можливі дії для врегулювання ситуації вони вже застосовують.
- До підприємства зверталася обурена жителька будинку на Корольова, 10, яка не представилася і зверталася до працівників підтоплення підвального приміщення фекаліями, - коментує директор ПМП «СОВР» Володимир Білик. - Керівницво підприємства вже звернулося до КП «Тернопільводоканал» із проханням прочистити дворову каналізацію.
А також тут обіцяють, що підвал почистять вже у найближчі дні. Щодо причин підтоплення, то, ймовірно, винні самі жителі або їхні сусіди.
- Нашої вини у тому, що підтоплює підвали через забиту каналізацію, немає, - продовжує керівник підприємства. - Для ефективного функціонування водовідвідної мережі необхідно дотримуватись правил користування, пам’ятати, що дозволено скидати в унітаз лише фекальні маси та рідини, що не мають клейкових властивостей. У даному випадку, можливо, самі жителі не винні, оскільки будинок знаходиться дещо нижче за сусідні, відповідно і дворовий колодязь нижче. Тому може бути, що колодязь забитий через недобросовісних сусідів.
- Відходи, кинуті в унітаз, спричиняють повернення відходів під тиском до підвальних приміщень з дворової каналізації, - пояснює Володимир Білик. – Другою проблемою, що спричиняє проблеми із каналізацією, є жири, які накопичуються на стінах труб. Вони поступово звужують їх діаметр, а іржа, пісок, ганчірки, поліетиленові вироби осідають або блокують місця поворотів каналізаційної траси, створюючи інколи настільки серйозні закупорювання, що усунути їх можливо лише за допомогою спецтехніки. Недбайливе ставлення до каналізації призводить до того, що в каналізаційних трубах утворюються «пробки», які забивають систему. Відповідно, усі стоки потрапляють не в каналізаційні мережі, а заливають підвали та квартири на перших поверхах. Відтак і спричиняють проблему і потерпають і потерпають від неї мешканці, страждають самі мешканці, при цьому часто нарікають на роботу комунальних служб, вкотре забуваючи, що унітаз – це не смітник і не потрібно його використовувати не за призначенням.
Пані Галина та інші мешканці надіслали скаргу на дії приватного підприємства. Наразі очікують на відповідь.
Довідка
Забороняється скид до мережі централізованого водовідведення побутових та будівельних відходів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, ганчір’я, підгузків, целофанових плівок тощо.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер
1) Ідете в ПП,ЖЕК подаєте заявку
2) Слідкуєте за тим щоб в приймальній записали заявку в журнал
3. Записуєте собі № заявки ,дату ,і хто прийняв .
4.Запитуєте який термін виконання даної робити
5. Оговорюєте щоб акт виконаних робіт підписали особисто ви ,а не мешканці першого поверху чи ще хтось хто не проконтролювавши підпише їм папір і все.
Якщо ж в термін не було виконано вашу заявку ,або виконано халтурно ви пишете заяву на імя директора ПП ЖЕКу щоб направили представника ПП для складання акта претензії взірці є в інтернеті . Якщо представник ПП не прийшов значить берете двох мешканців і складаєте цей акт в двох примірниках ,підписуєтесь , і заносите в приймальну ПП де реєструєте цей акт .Повино бути № вхідного і дата . Якщо є додатки значить пишеться кількість сторінок . Одночасно можна зібрати підписи мешканців за один вечір і скаргу направити в міську раду .Повірте після такого ПП буде вимушене виконати все ,що ви перерахуєте в скарзі . Далі тільки суд ,але то вже вам рішати . В любому випадку ПП має відкачати воду з підвалу ,а не чекати пока вода сама в грунт піде .
Тепер щодо даної причини постійних затоплень то тут є декілька варіантів :
1 . Тріснута чугунна труба ,яка виходить з будинку до дворової каналізації через поступове просідання будинку
2. Тріснула труба в самому підвалі.
.Вирішення цієї проблеми :
- зібрати підписи всіх мешканців і направити скаргу в міську раду .
-скласти в присутності представника ПП акт-претензію де виложити суть проблеми, провести обстеження і заставити замінити трубу від будинку до дворової каналізації , а можливо навіть в самому підвалі замінити на пластик .Згідно правил утримання будинків чугунна каналізація має термін 40 років від часу здачі будинку в експлуатацію.
3 . Є мешканці котрі в унітаз дійсно кидають памперси і всякий мусор . В моєму підїзді були такі унікуми котрі в унітаз умудрялися кидати качани від капусти , кістки, металеві кришки від банок , жмих з вина , памперси і теж постійно затоплювало підвал . Після проведення розяснювальних робіт ,контролю за каналізаційними трубами , постійний контроль ПП це дало свій результат , що підвал сухий , каналізація замінена частинами на пластик . Моя порада людям підніміть ви нормативно -правові акти , правила утримання житлових будинків і прибудинкової території і почитайте там все доступно написано , що має робити ПП ,ЖЕК ,що входить в їхні обовязки , і коли вони мають ліквідовувати подібного роду підтоплення .