«Ми хочемо парк, а не купи бетону»: тернополяни виступили проти забудови парку Шевченка

«Ми хочемо парк, а не купи бетону»: тернополяни виступили проти забудови парку Шевченка
  • У Тернополі люди зібралися на громадські збори біля пам’ятника Степану Бандері, щоб висловити своє незадоволення проти забудови парку імені Тараса Шевченка. 
  • Журналісти «20 хвилин» перебували на заході, а також поспілкувалися з організатором та учасниками. 

Десятки тернополян вийшли на громадські збори, аби продемонструвати, що їм не байдуже доля парку імені Тараса Шевченка. З їхніх слів, парк імені Тараса Шевченка – наша спадщина, яку ми отримали і маємо зберегти, покращили, а в жодному разі не приватною забудовою.

Відео дня

Ініціатор заходу – громадська організація «Об’єднання наше майбутнє». Зі слів керівника Віталія Чубатого, вони постійно слідкують за змінами у генеральному плані, які приймає Тернопільська міська рада, і незадоволені тим, як влада знищує парк, змінюючи цільове призначення земель та забудовуючи їх. 

– Наприклад, виконком Тернопільської міської ради вирішив передати 0,968 га на вул. Білецька, 11 приватному інвестору під забудову. Там планують будівництво відкритого багаторівневого паркінгу з приміщеннями для обслуговування автомобільного транспорту, – говорить Віталій Чубатий. – Також ділянку, на якій розташована громадська вбиральня, вивели з меж парку, змінили цільове призначення під будівництво житлової та громадської забудови і передали на баланс комунального підприємства «Тернопільбудінвестзамовник». Ми розуміємо, що питання часу і Тернопільська міська рада оголосить конкурс на реконструкцію громадської вбиральні, але що і як збудують – невідомо. 

Тернополянка Ольга Спільніченко прийшла на збори. Вона каже, парки треба відвойовувати та поки наші захисники борються з російським ворогом, ми маємо наводити лад у тилу. 

– Я проживаю у Тернополі з 1960 року, тому практично вважаю себе корінною тернополянкою. Кількість парків та зелених насаджень у нашому місті катастрофічно зменшилась. Скільки б не говорили, що посадили нові дерева, але цього недостатньо. Особливо «з’їдають» території біля Ставу, який є нашою перлиною. Згадайте, де був бар «Назарія», а зараз там сучасна багатоповерхівка, – говорить Ольга Спільніченко. – Також кілька років поспіль не розвивають територію фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» і тим простіше його комусь передати під приводом реконструкції. Говорять і про створення нової стоянки у парку, куди завжди приїздив цирк. Хтось каже, що людям треба місця для паркування та житло. Так, вони треба, але не за рахунок наших парків чи історії. Нашій владі необхідно прислухатися до думки тернополян. 

Проти забудови та виділення земельних ділянок у парку для підприємців виступає і тернополянка Любов Коваль. Жінка каже, за останні роки від парку залишився маленький відсоток, бо майже все залили бетоном та заклали каміння. 

– Я все життя у Тернополі, дитиною ходила стежками наших парків. І так, від тих парків майже нічого не залишилося. Куди не озирнись – скрізь бачиш багатоповерхівки, якісь заклади, офіси і машини. Де природа? А її майже всю знищили. Тому я проти забудови парків, проти знищення зелених зон та насадження у Тернополі. Багато вже знищили, то нехай залишать у спокою те, що нині маємо. Наші діти хочуть відпочивати на природі, – обурюється пані Люба. 

У натовпі людей помічаємо і пані Ірину. Вона проживає у Тернополі останні три роки. Зі слів дівчини, це місто асоціюється із зеленню, парками, тому разом маємо зберегти нашу природу. 

– Парки – важлива частина міста, яку ми маємо оберігати та зберігати. Чому міська рада відкрито не вирішувала це питання, чому не запитали містян, не показали, наприклад, генеральний план? Вони вирішують земельні питання за зачиненими дверима, а людей ставлять перед фактом. Як на мене, то це неправильно, не треба нічого забудовувати, – каже пані Ірина. 

Під час заходу організатори зібрали 400 підписів під зверненням до міського голови Сергія Надала та виконавчого комітету з вимогою зупинити інвестиційний конкурс на земельну ділянку на вул. Білецькій, 11 та не передавати її приватному інвестору.

Нагадаємо, раніше журналісти «20 хвилин» повідомляли ативісти просять не забудовувати ділянку біля Тернопільського ставу і відновити на ній спортивні об'єкти. 

Читайте також:

Відповідь виконкому щодо петиції про заборону забудови ділянки біля Тернопільського ставу розглянув суд

Активісти просять вберегти зелену зону від забудови біля Тернопільського ставу

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (76)
  • Валентина Грабець

    Всіх забудовників парків під суд !!!

    Як будемо далі мовчати та ніякої  діяльності не проводити то  нічого не лишиться від зелених насаджень в ФАЙНОМУ МІСЦЕ ТЕРНОПОЛІ !!!
  • Теодор Сисак

    Лисого на нари.
  • Teren Teren

    «Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди». (Симон Петлюра.)

    Гниди, яким все мало і мало, гниди. які заради власної вигоди ладні продати, знищити, сплюдрувати все. Лиш би ще в ту мордяку, лиш би ще щось запхати. Бо ж мало! І нічого їм не перешкоджає, ні закон, ні совість ні навіть людські прокльони. Бо ж то гниди.

    Вчепилась та гидка лиса гнида разом всякими своїми вошами до міста, і смокче з нього, і нищить його, і ніяк не насмокчеться, в горлянках їм не стане, не вдушаться тварюки...

    Бридкі, брехливі і ненажерливі то створіння
  • Людмила Маляренко

    Парк зменшився практично на половину😡

    Галина Коваленко reply Людмила Маляренко

    Людмила Маляренко
    Особливо обурює те, що твориться таке в Тернополі - місті, яке завжди славилося своєю красою, чистотою, зеленими острівцями, трояндами!
    Славилося  красою  ПО-УКРАЇНСЬКИ !

keyboard_arrow_up