Мирна акція протесту символічно припала на День підприємця, який святкують у першу неділю вересня. Разом з місцевими представниками малого та середнього бізнесу до мирної акції долучились багато звичайних тернополян, які можуть втратити роботу через посилення карантину, або яким не буде, на кого лишити дітей, якщо навчальні заклади знову зачинять.
- Я проти того, щоб знову посилювали карантин, - каже тернополянка Ольга. – У мене цього року одна дитина пішла в перший клас, а інша ще ходить до садочку. Чоловік на роботі, я маю ходити на роботу. Що робити батькам? Якщо закриють садочки та школи – буде катастрофа. Я розумію, що карантин, і мені самій страшно, але ми сиділи три місяці на карантині, чому держава нічого не зробила, щоб повернути нас до нормального життя?
Багато працівників місцевих закладів прийшли на мітинг з плакатами, прапорами та каструлями.
На мирну акцію зібралося багато тернополян. За ними спостерігали працівника правоохоронних органів. Кожен міг висловити свою думку.
- Я, як підприємець, хотів би нагадати усім, що є дві статті, які захищають нашу роботу, - каже підприємець Тарас Ковальчук. Перша – це стаття 45 Конституції України – про право на працю, а друга – стаття 206 Кримінального Кодексу України «Про перешкоджання підприємницької діяльності». На жаль, так склалося, що ми знову маємо нагадувати, що поліція має виконувати законні дії. Ми можемо працювати, і ми повинні захистити це своє право.
Оскільки у неділю вихідний, підприємці передадуть своє звернення до голови ОДА у понеділок. Також вони звернулися до вищого керівництва держави.
- Сьогодні нас позбавляють конституційного права працювати, годувати свої сім’ї та поповнювати бюджет, - каже підприємець Дмитро Синюта. – Влада аргументує обмеження тим, що лікарні переповнені і чи не боїмося ми брати відповідальність на себе. А влада не боїться, що якщо ми припинимо свою роботу знову, то місцеві бюджети не будуть поповнюватися. Наш край не є індустріальний, і малий та середній бізнес дає значну частину надходжень до бюджету. Чим будуть лікуватися хворі, за які кошти закуплятимуть тест-системи, ліки, якщо грошей не буде?
З понеділка працівники поліції можуть складати постанови на підприємців, які всупереч правилам «червоної зони» не припинили діяльність. Учасники мітингу закликали поліцію не порушувати їх конституційні права та нагадали, що запрати правоохоронці отримують завдяки платникам податків.
Колона направилась до міського відділу поліції, де люди повторили свої заклики до правоохоронців. Там мітинг тривав кілька хвилин, після чого люди розійшлись по своїм домівкам.
Довідково: Для визначання зон враховують 4 показники: завантаженість ліжок у лікарнях, середня кількість тестувань у регіоні, виявлення нових випадків та динаміка зростання нових випадків інфікування.
А як ви ставитеся до посилень карантину у Тернополі? Чи варто припиняти роботу ринків, закладів освіти, громадського харчування тощо? Пишіть у коментарях!
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 14 від 2 квітня 2025
Читати номер
Ірина Чирак
Iryna Zablotska reply Ірина Чирак
Я
Якщо мова про базарних перекупок з овочевого ринку то не називайте їх підприємцями. А краще дайте можливість товаробникам сільськогосподарської продукції самим продавати вирощене. Ці спекулянти виманюють безцінь у селян продукію і вдвіччі дорожче продають обважу.чи покуаців
Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Podii/tse-diskriminatsiya-mistsevi-pidpriemtsi-proti-posilen-karantinu-u-ter-11127809.html
Ольга Уруська
Tanya Zaichenko
Галя reply Tanya Zaichenko
Teren Teren reply Tanya Zaichenko
Natasha Khomyak reply Tanya Zaichenko