Ми перевірили, у якому стані парк ім. Тараса Шевченка: чи чисто та комфортно?

Ми перевірили, у якому стані парк ім. Тараса Шевченка: чи чисто та комфортно?

Парк ім. Тараса Шевченка розташований у центрі міста біля Тернопільського ставу. Це одне з улюблених місць відпочинку багатьох місцевих. Однак чи комфортно тут? У якому стані громадська вбиральня, чи прибирають сміття та скільки коштують різні розваги? Ми дізналися!

Ми продовжуємо огляд Тернопільських парків. Вже оглянули гідропарк «Сопільче» та парк «Національного відродження». Читачі активно обговорюють стан місцевих парків. Що подобається та які зауваження мають до їх стану – про це читайте у наших інших матеріалах:

Туалети, місця для відпочинку та розваг: ми перевірили стан парку «Сопільче»

Радянські атракціони, ресторани та підземний туалет: у якому стані парк «Національного відродження»

Відео дня

Напишіть вашу думку про парк ім. Тараса Шевченка. Що подобається, чого не вистачає та які недоліки має ця локація?

Яка історія парку

Парк створили на місці заплави річки Серету. Його створювали силами громадськості та комунальних організацій з 1950 по 1953 роки. З 1951 року розпочалося відновлення Тернопільського озера і засадження парку поблизу нього. Тоді мешканці міста засадили близько 16 га парку. Його відкрили 1953 року, коли місто активно відбудовували після Другої світової війни.

На базі озера в 1955 році відкрили морський клуб. Це був єдиний у країні морський клуб, створений у місті, поблизу якого немає моря. При морському клубі працювали кілька секцій: вітрильного, підводного, водно-моторного спорту. В розпорядженні спортсменів були швертботи, скутери, шестивесельні шлюпки, човни, буєри.

Раніше на місці сучасних «Єлисейських полів» та набережної був пляж.

Дивіться, як змінився парк з тих часів:

Як змінювався Острівець Закоханих у Тернополі: відтворили ретро-фото з одного ракурсу

Як змінився парк Шевченка за 20 років: ми відтворили ретро–фото

Як змінилась набережна Тернопільського ставу за 20 років. Дивіться фото з одного ракурсу

Де відпочити та що подивитися

У парку є кілька локацій, де люблять відпочивати тернополяни. Дехто прогулюється вздовж набережної. Працюють аераційні фонтани.

На «Єлисейських полях» у вечірню пору любить відпочивати молодь. Там розгортають кінотеатр під відкритим небом.

До парку приходять місцеві рибалки. Їх можна побачити вздовж набережної. Також дехто ловить рибу на «Острівці закоханих».

На мості до острівця на знак любові закохані кріплять замки. Також у парку є ковані дерева для закоханих, увішані замками з іменами.

Біля входу в парк є мініатюрна карта старого міста.

Можна безкоштовно підзарядити смартфон біля сонячних батарей. 

Багато людей фотографуються біля альтанки, адже там відкривається гарний вигляд на Тернопільський став.

Біля «Єлисейських полів» є клумби та вертикальне озеленення.

Також є сцена, де проходять різноманітні заходи та виступи.

У парку є колонка-качалка з питною водою. 

Можна побачити багато кам'яних скульптур, які прикрашають парк. 

Чи чисто та комфортно

Ми обійшли увесь парк та не побачили сміття чи переповнених смітників. Їх є достатньо і вони стоять по всій території. Є як звичайні смітники, так і для роздільного сортування відходів.

Також є великі контейнери та сітки для пластикових пляшок. Вони не були переповнені. Поруч прибирали працівники парку.

А от деякі лавки, які знаходяться під деревами, були у пташиному посліді.

Є зламані лавочки, хоча сидіти на них можна. Фактично біля кожної є смітник.

На галявинах та поміж деревами також було чисто. Газон підстрижений – працюють комунальники.

А от вздовж Тернопільського ставу є багато сміття. Порожні пляшки, кришечки, упаковки з-під їжі та чимало недопалків.

У спекотну пору влітку на Ставі починають цвісти водорості, тому вода зеленіє, а навколо – сморід. Цього року цвітіння було наприкінці липня. Вздовж набережної був неприємний запах. Однак наразі цвітіння водоростей вже закінчилося, тому вода чиста та без різкого запаху.

Окремих зон для вигулу тварин немає.

Ми побачили кілька станцій для прибирання за тваринами. Однак в них немає спеціальних пакетиків, натомість туди запхали сміття.

Також є дві освіжаючі парасолі, які розбризкують воду. Одна знаходиться біля центрального фонтану неподалік головного входу у парк, а інша – поруч з Тернопільським замком.

Можна позасмагати на трав'яному пляжі.

Дитячі розваги

У цьому парку є кілька дитячих майданчиків. Майданчик біля «Дяді Стьопи» відремонтували. Там замінили частину покриття. Стару штучну траву замінили на нову зі спеціальним гумовим прошарком. Атракціони були у хорошому стані. На дитячій «лазанці» ми побачили нові канати. Гойдалки та каруселі були справні. 

Пофарбували і Дядю Стьопу. Його зовнішній вигляд майже не змінився – лише зняли бороду та вуса. 

Як змінювався легендарний Дядя Стьопа у парку Шевченка: дивіться ретро–фото

Цей майданчик пристосований для дітей з інвалідністю. Частина гойдалок та каруселі пристосовані до інвалідних візків. 

Біля причалу є дитячий майданчик з ігровим комплексом, гойдалками. Дерев’яні елементи пофарбовані. Ми не побачили зламаних конструкцій. Поверхня майданчика покрита шаром піску, але він заростає травою. Поруч є лавки. Однак майданчик знаходиться на сонці і затінку фактично немає, тож у спекотні дні там рідко граються діти з батьками.

Ще один дитячий майданчик знаходиться біля острівця «Чайка». Цей майданчик, який подарувала місту компанія «Рошен». Там великий ігровий комплекс з містками та різними гірками. Такоє є каруселі, гойдалки, пісочниця. Всі дерев’яні елементи покриті кількома шарами фарби. Майданчика має гумове покриття. Хоча за роки гума всохлась, з’явились щілини між «плитами», але вона залишається м’якою.    

Найновіший майданчик у парку розташований біля фізкультурно-спортивного товариства «Динамо». Його відкрили у листопаді 2022 року за кошти інвестора. Всі елементи майданчика нові. Є дитяча канатна «лазанка», ігровий комплекс, різні гойдалки. Там грались багато дітей, а на лавках відпочивали батьки. Майданчик знаходиться поміж дерев, тож там є затінок. Підлога м’яка - покрита штучною травою. Однак хоча цей майданчик є найсучаснішим у парках міста – там немає елементів, які пристосовані для дітей з інвалідністю. 

Також є платні дитячі локації. Вартість лабіринту – 80 грн за 30 хвилин гри.

Є батути. Ціна – 80 гривень за 20 хвилин.

Вартість жетону для гри в настільний хокей або запуску дитячої машинки – 20 гривень.

Покататися на дитячому потязі коштує 30 гривень.

Спортивні локації

Дехто приходить до парку щоб займатися спортом. На острівці «Чайка» є вуличні тренажери та турніки. Всі вони були справні.

Також на території парку є спортивний майданчик «Динамо» з полями для гри у футбол, теніс, волейбол.

Є велодоріжка вздовж набережної з відповідними позначеннями та навіть знаками. Однак деякі пішоходи не помічають її та заважають велосипедистам.

Є платні розваги

У парку є розваги, які підійдуть як дітям, так і дорослим. Навколо острівця «Чайка» можна покататися на катамаранах. Вони старі, ще з радянських часів. Однак перед кожним сезоном їх перевіряють – запевнив керівник комунального підприємства «Об’єднання парків культури і відпочинку міста Тернополя» Микола Ткач.

Пів години катання коштує 70 гривень, година – 110 грн. Рятувальних жилетів немає.

Біля «Острівця закоханих» є нові катамарани. Там також є рятувальні жилети для дітей та дорослих. Однак ціни тут вищі. 30 хвилин катання – 150 грн, година – 250 грн.

Можна покаталися на теплоході. Подорож на теплоходах «Ян-Амор Тарновський» і «Капітан Парій» триває 25 хвилин, вартість поїздки — 50 грн, для дітей віком від 6 до 10 років – 25 грн, для дітей до 5 років – безкоштовно.

25 грн — в одну сторону від центру до «Дального пляжу» чи назад. Звертаємо увагу! Якщо пасажир бажає зійти з теплохода на причалі «Дальній пляж», необхідно завчасно сповістити матросів.

Круїз на теплоході «Сигма» триває 45 хвилин. Вартість поїздки складає 75 грн, для дітей віком від 6 до 10 років — 25 грн, для дітей до 5 років — безкоштовно. Подорож проходить за таким маршрутом: проходженням під Білецьким мостом і заходом на «Водну арену Тернопіль» (зупинки в м-н Пронятин немає).

На причалі збираються чимало людей, які хочуть покататися та подивитися на місто зі Ставу.

Є МАФи та ресторани

У парку є чимало різних МАФів, де продають вуличну їжу, попкорн, морозиво, солодку вату та різні напої.

До прикладу, у кіоску Jolly кулька морозива – від 20 до 27 гривень та ще 5 гривень  – за вафельний стаканчик.

Біля входу на дитячий майданчик з Дядьой Стьопой є кіоск, де продають морозиво із фризера. Вершкове, шоколадне та вершково-шоколадне коштує 35 гривень. Кольорове морозиво  – 40 гривень. Макфлурі з вишнею, шоколадом чи іншими смаками коштує 50 гривень. Макфлурі з манго, маракуйя з кісточкою та кранч арахіс найдорожчі – 55 гривень. Вафельні стаканчики тут по 5 гривень. 

На причалі можна купити морозиво з фризера. Мале коштує 45 гривень, велике – 65 грн. Також є макфлурі «снікерс», полуниця, вишня, банан, шоколад. За 75 гривень. 

МАФи є біля фонтану, неподалік «Острівця закоханих», причалу, «Єлисейських» полів.

Також є повноцінні заклади громадського харчування.

У якому стані туалет

Громадська вбиральня працює з 9:00 до 21:00. Вона розташована неподалік податкової. Є окремо для чоловіків та жінок.

Скористатися вбиральнею маломобільним групам населення буде важко, адже пандусів на вході немає. Без сторонньої допомоги подолати сходи люди на інвалідних візках не зможуть.

Всередині було чисто – вимита підлога, чисті туалети. Є по три кабінки, які зачинаються. Також є гачки для одягу.

У приміщенні немає неприємного запаху.

Змив працює, є холодна вода, щоб помити руки. А от дозатора з рідким милом бракує – є лише мильниця з залишками, які схожі на господарське мило.

Паперових рушників чи сушки для рук теж немає, як і туалетного паперу.

 А чи задоволені станом парку ім. Тараса Шевченка ви? Пишіть свою думку у коментарях!

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up