Мільйони – в трубу: водна арена в Тернополі уже тріщить по швах

Мільйони – в трубу: водна арена в Тернополі уже тріщить по швах

На території «Водної арени» обіцяли проводити чемпіонати всеукраїнського та міжнародного рівня. Але наразі спортивний об’єкт заростає бур’яном, а стіни будівель, у яких навіть не завершили ремонт, вже тріщать. У якому стані об’єкт наразі? Перевірили журналісти «20 хвилин»
 

Водна арена розташована біля Тернопільського ставу неподалік села Біла. Дістатися можна стежкою від Дальнього пляжу. Багато місцевих приходять до неї на відпочинок, щоб помилуватися водоймою та на пікнік. Вона мала стати об’єктом міжнародного класу для проведення спортивних змагань. Але наразі все заростає бур’янами. 

Скільки коштів виділяли

«Водну арену» будували на умовах співфінансування. Кошти виділяли з державного та міського бюджету.

У міській раді Тернополя у відповіді на інформаційний запит повідомили журналістам «Суспільного», що за період 2018-2024 років з бюджету міста Тернополя передали кошти обласному бюджету у вигляді міжбюджетного трансферу на співфінансування будівництва. Мова йде про передачу 25 927 700 гривень. Також у міськраді повідомили, що на утримання об’єкту кошти з бюджету Тернополя не виділяли. 

Відео дня

"Водна арена Тернопіль"

"Водна арена Тернопіль"

«Водну арену» почали будувати у 2018 році. Об’єкт обіцяли зробити «туристичним магнітом» для Тернопільщини. Там хотіли проводити всеукраїнські та міжнародні чемпіонати, мали тренуватися спортсмени. 

У липні 2020 року, коли основну частину робіт виконали, тодішній очільник області Труш розповів, що берег гребного каналу вирівняли, встановили габіони для укріплення берегової лінії облаштували трибуни, суддівську вишку, спорудили приміщення, поклали бруківку біля приміщень. За його словами, вартість об’єкту складала понад 68 млн гривень, а точну суму обіцяли назвати після закінчення будівництва. «Водна арена» стала об’єктом «Великого будівництва». У вересні 2020 року до неї на інспекцію приїздив президент. Закінчити роботи обіцяли у 2021 році. Мали завершити благоустрій території та виконати ремонт в будівлях.  

Журналісти «RIA плюс» звернулися до Тернопільської обласної військової адміністрації та запитали, скільки загалом витратили коштів на будівництво «Водної арени». Наразі очікуємо на відповідь. 

Однак після початку повномасштабного вторгнення будівництво так і не завершили. 

Тепер заростає травою

Журналісти «20 хвилин» побували на території «Водної арени» 24 червня та оглянули спортивний комплекс. Масштабних спортивних заходів тут наразі не проводять. Сюди приходять тернополяни на відпочинок. Дехто сидить біля водойми, хтось відпочиває на трибунах. Тут плавають на байдарках, дошках для серфінгу та човнах. Поруч курсує теплохід. 

Об’єкт заростає бур’янами. На пішохідних зонах чимало трави. На вході до території є «Алея чемпіонів», її вже погано видно. Травою заростають тротуари та місця, де встановлені флагштоки. Траву покосили лише вздовж берега. 

На трибунах було сміття – кілька пляшок з-під напоїв та обгорток. Також помітили розбите скло. Урн на території об’єкту немає. Люди, які приходять сюди на відпочинок, зазвичай забирають сміття з собою, але є і ті, хто залишає його.

Стіни тріщать по швах 

На території «Водної арени» є кілька будівель. Всі вони зачинені. Подивитися, що всередині, можна лише через брудні вікна. Всередині головної будівлі з трибунами ми побачили залишки будматеріалів та стенди з візуалізацією проєкту.  

А от стан інших будівель шокував. Потрапити всередину не вдалося, але через вікна журналісти «20 хвилин» змогли побачити деякі приміщення.

У будівлі, неподалік трибун, імовірно, мали б бути роздягальні та душові для спортсменів. Там не завершили облаштування приміщень, оскільки стіни лише поштукатурили, вивели електричну проводку та поставили рукомийники. Будівлю ще не облаштували та не використовували за призначенням, але вона вже тріщить по швах!

 

У більшості кімнат були великі тріщини, товщиною з палець. Також відкоси дверей змістилися. Імовірно, що фундамент будівлі просідає, і саме через це з’явилися тріщини. 

Неподалік є ще одна будівля. Її призначення, імовірно, для зберігання човнів та іншої техніки. Бетонна стяжка також була в тріщинах.

Як вирішуватимуть цю проблему – читайте у наших наступних публікаціях. 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (34)
 • Jaroslav Kondziolka

  Можливо, хтось наївний очікував щось інше...
 • Володя Скасків

  Може б для дітей щось зробили? Типу секції якісь чи щось подібне.

  myvova83 reply Володя Скасків

  Церкву для дітей побудували, хай ся тішут
 • Vic

  ВІЙНА
 • Sasha

  НАДАЛі буде 🤡

keyboard_arrow_up