Міни, граната і снаряди — у полях та на подвір'ї: на Тернопільщині виявили небезпечні знахідки
У кількох громадах Тернопільської області рятувальники виявили та знешкодили вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни. Серед знайденого — мінометні міни, артилерійські снаряди та ручна граната, які вилучили піротехніки ДСНС.
Про небезпечні знахідки повідомили в ДСНС Тернопільщини.
13 березня у полі поблизу села Мечищів Саранчуківської територіальної громади Тернопільського району виявлено предмет, зовні схожий на боєприпас. Офіцер-рятувальник громади ідентифікував знахідку — це мінометна міна калібру 82 мм часів Другої світової війни. Інформацію передано піротехнічному підрозділу ДСНС для організації подальшого знешкодження.

Того ж дня у селі Юстинівка Підгаєцької територіальної громади з приватної присадибної ділянки вилучено та знищено ручну гранату РГД-33.
Ще три боєприпаси часів Другої світової війни піротехніки вилучили на відкритій території у селищі Козова Тернопільського району:
- артилерійський снаряд 88 мм
- артилерійський снаряд 45 мм
- мінометну міну 81 мм

Також у селі Супранівка Підволочиської територіальної громади з приватної присадибної ділянки вилучено та знищено мінометну міну калібру 82 мм.
До виконання робіт залучалися фахівці піротехнічного підрозділу Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Тернопільській області.

Нагадуємо: боєприпаси часів минулих воєн і сьогодні становлять серйозну загрозу для життя та здоров’я людей.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.