Мінімалка з вересня може бути 5000 гривень: чи станете ви багатшими? (ОПИТУВАННЯ)

Мінімалка з вересня може бути 5000 гривень: чи станете ви багатшими? (ОПИТУВАННЯ)

Президент України Володимир Зеленський запропонував парламенту підняти мінімальну зарплату на 277 грн, до 5000 грн, вже з вересня.

Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд до Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік» щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн з 1 вересня поточного року.

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що збільшення з 1 вересня мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн, яке передбачене президентським законопроектом, – це перший етап. Впродовж 2021 року мають бути реалізовані наступні етапи підвищення.

«Впевнений, що депутати проголосують законопроект, поданий від Президента України, за збільшення мінімальної заробітної плати до п'яти тисяч гривень. Потім другий етап цієї програми – збільшення з 2021 року до шести тисяч гривень. І впродовж 2021 року буде третя частина – ми збільшимо до шести з половиною тисяч гривень», – розповів Глава держави.

Відео дня

За словами Президента, після підвищення мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою, прив’язаною до мінімальної зарплати.

«Це певні кроки у напрямку дійсно цивілізованого рівня життя в Україні. Карантин продовжується, але після серйозної паузи, коли понад два місяці не працювали ні підприємці, ні ФОПи, багато державних підприємств, зараз дуже важливо трішки підтримати людей», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент звернувся до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням провести позачергове засідання парламенту 25 серпня, після Дня Незалежності України, та закликав народних депутатів підтримати президентський законопроект щодо збільшення розміру мінімальної заробітної платні.

Епідемія коронавірусу та обмежувальні заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19, вдарили по реальних доходах громадян, і, як наслідок, призвели до зменшення заощаджень.

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин зауважив, що в першому півріччі 2020 року заощадження населення скоротилися майже на 6%.

«Підвищення мінімальної заробітної плати так чи інакше підвищить доходи громадян і, відповідно, збільшить можливість заощаджень. Тому підвищення мінімальної заробітної плати навіть до озвученої величини є необхідним і доцільним у цей момент», – зазначив голова Ради НБУ.

«Ініціатива Президента є вчасною. Вона підтримана урядом і, сподіваюся, буде підтримана Верховною Радою України», – додав він.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий зазначив, що профспілки неодноразово порушували перед урядом та роботодавцями питання щодо підвищення рівня мінімальної заробітної платні. За його словами, нинішня інфляція фактично з’їдає мізерні доходи громадян, і варто було б підвищити мінімальну зарплату до рівня не нижче 6,5 тис. грн.

«Президент, коли йшов на вибори, задекларував подолання бідності. Підвищення мінімальних заробітних плат дозволяє нам наближатися до лінії зменшення бідності та її подолання», – зауважив Григорій Осовий.

Голова ФПУ також наголосив, що, за їхніми підрахунками, фонд оплати праці у структурі витрат на виробництво в Україні є дуже незначним – на рівні 5-8%, тоді як у європейських країнах це 25-30%, тому бізнес має ресурс для підвищення зарплат.

За його словами, взявши курс на інтеграцію з ЄС, Президент і уряд мають робити все необхідне, щоб вектор соціальної політики України відповідав європейським стандартам.

Підвищення «мінімалки» сприятиме виведенню з тіні зарплат українців, коли роботодавець офіційно встановлює працівнику найнижчий дозволений законом оклад, а іншу частину зарплати віддає у конверті, ухиляючись від сплати єдиного соцвнеску. Також це стимулюватиме зростання рівня середніх зарплат в Україні та сприятиме зменшенню відтоку людського капіталу за кордон.

Як зазначив Григорій Осовий, підвищення до 5 тис. грн – це лише перший етап. У проекті державного бюджету на наступний рік, який уряд має подати до парламенту до 15 вересня, потрібно передбачати наступні етапи підвищення. Зі свого боку бізнес також має готуватися до неминучого підвищення рівня мінімальної зарплати в майбутньому.

До слова, економісти в інформаційному просторі висловлюють менш оптимістичні думки з приводу запланованого підвищення мінімалки.

І ще нагадаємо, що найсуттєвіше збільшення мінімальної зарплати за останні роки відбулося в 2017. Такі дані подає https://index.minfin.com.ua/.

А як вважаєте ви, чи станете багатшими з вересня? - візьміть участь у нашому опитуванні.

Опитування

Чи станете ви багатшими, якщо мінімалку піднімуть до 5000 гривень?

Довідка

Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може встановлюватися оплата за виконану працівником місячну норму робіт (Кодекс законів про працю України, Закон України "Про оплату праці"). Згідно п.5 ст.38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік. Наразі місячна мінімальна зарплата в Україні складає 4723 грн.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.  

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (12)
  • Ростислав Гарасимчук
  • Vova Dranivskyy
    То треба прожитковий мінімум піднімати,а та як вони роблять то понти для приїжджих тіки податок більший буде
  • Victor Obyzuk
    Все логічно на фоні девельвації ₴.
  • Ден
    Ви краще прожитковий мінімум піднімайте
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Як у Тернополі з'явилися перші телефони: дивіться відео! play_circle_filled 21:01 200 балів з української мови та історії: випускниця Христина Дехтяренко – серед найкращих на НМТ 20:01 «Мого сина більше нема, а медики досі працюють»: у суді розглядають справу про смерть однорічного Єремія 19:00 Жительці Тернопільщини виповнилося 100 років Від читача 17:29 Тижневий дайджест новин служби зайнятості Тернопільщини 18:00 Подорож за кордон із домашнім улюбленцем: що потрібно знати 17:30 Четвертокласники Тернопільщини навчатимуться з наборами LEGO photo_camera 16:30 Поліція розслідує шахрайство з коштами ветеранів, пов'язане з чиновником зі Зборова 16:03 З полону повернулися двоє мешканців Тернопільщини. Ми дізналися їхні імена 15:27 На Микулинецькій ДТП. Рух транспорту ускладнений 15:15 В останню путь проведуть військовослужбовицю з Тернопільщини Галину Лащик 15:05 62 випускники на Тернопільщині отримали по 200 балів на НМТ: із яких шкіл 14:02 На обеліску радянського солдата на Тернопільщині загніздилися лелеки. Чому пам’ятник не зносять? 13:46 Україна повернула з полону ще одну групу Захисників: продовження обмінів згідно зі «Стамбульськими домовленостями» 13:15 Набої та наркотики виявили правоохоронці Гусятина у місцевого жителя 12:35 Усі підприємства України отримали нові зобов'язання: що зміниться з 5 липня 12:00 Облаштовують безбар'єрний маршрут з мікрорайону «Дружба» до центру Тернополя play_circle_filled 11:20 Одинадцять ліцеїстів з Тернополя здобули максимальні бали на мультитесті 10:40 Випускники зі Словʼянська танцювали вальс у Збаразькому замку play_circle_filled 10:15 Власники житла, пошкодженого внаслідок ракетної та БПЛА-атаки 6 червня, отримають одноразову грошову допомогу (пресслужба Тернопільської міської ради)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up