Мистецтво просто неба: у Тернополі презентували творчу виставку

Мистецтво просто неба: у Тернополі презентували творчу виставку

У Тернополі відкрили виставку-інсталяцію просто неба «День міста: дата, наповнена змістом». Хто з майстрів долучився та які роботи презентували — дивіться та читайте у репортажі «20 хвилин».

Цікаве дійство з нагоди Дня міста Тернополя влаштували біля памʼятника Івану Франку. Місцеві майстри презентували десятки вишитих сорочок та суконь, ляльки-мотанки, ікони, картини та артбуки. 

Заслужена майстриня народної творчості України Людмила Павлова принесла на виставку десятки ляльок із соломи, ниток, тканини. Зі слів пані Людмили, творчістю займалася її бабуся, мама та тітки. 

Відео дня

— На столах ви бачите мої власні роботи, які виготовила з кукурудзяного листя, соломи та сухоцвітів. Також є ляльки з тканини, коники з ниток, сережки, брошки, — каже пані Людмила. — Власноруч вже виготовила тисячі таких ляльок — це дуже копітка робота. Кольори та матеріали поєдную так, аби виріб мав гармонійний вигляд, аби було гарно, стильно. Особливо ніякого символізму не вкладаю. 

Майстриня наголошує, всі рослини вирощує самостійно, у кожен виріб вкладає душу, позитивний настрій. Вартість ляльок сягає до $1000. 

Під час виставки люди мали змогу ознайомитися і з творчістю студії іконопису Володимира Шерстія. Майстер каже, іконописом займається 39 років.

— Це унікальна можливість творити і прославляти Господа та молитву пензлем. Щоб створити ікону, то не обов’язково бути художником. Головне — відчувати силу Бога в душі, в серці, вірити. Створюємо ікони на липових, дубових дощечках. Перед тим, як малювати, то треба підготувати її. Це займає багато часу. Варто розуміти, що кожен майстер має власний стиль, бачення. І навіть, змальовуючи з однією, результат може бути зовсім різний, — каже Володимир Шерстій. 

Одна з особливих ікон — Богородиця неустанної помочі. 

— Ми її освятили 29 грудня у 2014 році на Луганщині та об‘їздили лінію фронту. Просили для військових захисту, Божої опіки. Зберігаємо її у такому спеціальному футлярі зі склом, — додає Володимир Шерстій. 

Гарним доповненням виставки стала і приватна колекція Віри Матковської «Борщівська сорочка». Кожна сорочка — витвір мистецтва. Нагадує величезне полотно з різнобарвними квітами, орнаментами. Представили їх  у поєднанні з вишитими спідницями та українськими прикрасами. 

Пересічні люди розглядають кожну деталь на виробах, фотографують, а також купують на згадку. 

Крім того, всі бажаючі мали змогу розгледіти та доторкнутися до залишків військової зброї. Діти фотографувалися, цікавилися, які саме завдання можна виконати з тією чи іншою зброєю.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up