На Алеї Героїв у Тернополі планують встановити однакові пам’ятники. Кому відмовлять у похованні на Микулинецькому?

На Алеї Героїв у Тернополі планують встановити однакові пам’ятники. Кому відмовлять у похованні на Микулинецькому?

Хто оплачує всі витрати на поховання Героїв, які загинули від початку повномасштабного вторгнення? Чому одних ховають на Алеї Героїв на Микулинецькій, а іншим пропонують місце лише у Довжанці? Хто і за чий кошт встановлює металеві флагштоки з тризубами і скільки місць для поховань на Алеї Героїв на Микулинецькому кладовищі залишилось? Коли облаштують почесний сектор, де ховають Героїв на вул. Бригадній, яку в народі називають цвинтар у Довжанці, читайте 

Поховання Героїв, які загинули від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, у Тернополі проводять за кошти місцевого бюджету. Але не для всіх загиблих можуть запропонувати місце на Алеї Героїв на Микулинецькому цвинтарі. Чому і кому відмовлять і де ховатимуть Героїв надалі, — про це «20 хвилин» розповів начальник СКП «Ритуальна служба» Сергій Тлумацький.

Місце поховання обирають рідні

—     Поховання Героїв у Тернополі проводять за кошти місцевого бюджету, — повідомив Сергій Тлумацький. — Загальна сума для поховання одного бійця — 15 500 грн. У вартість входить труна, хрест, копка могили, опалубка одноразова дерев’яна, флагшток один та прапор України до нього.

Відео дня

Флагштоки встановлюють однакові для всіх — із «нержавійки» та з тризубами. Якщо хтось має бажання розмістити ще один прапор біля могили загиблого бійця, скажімо, червоно-чорний або прапор певного роду військ, у лавах яких служив воїн, — має встановити його самостійно.

З місцем для поховання визначається родина загиблого у військкоматі. Якщо це почесне місце на Микулинецькому кладовищі, тут запропонують лише так зване одинарне. Якщо родичі хочуть для двох або трьох осіб, приміром батьки у подальшому хочуть покоїтись поруч із сином, який загинув на війні, або дружина залишає собі місце на цвинтарі поруч із чоловіком — у такому випадку запропонують місце лишень на міському кладовищі на вул. Бригадній, яке в народі називають «у Довжанці». Там облаштували окремий військовий сектор – ліворуч від центральної алеї.

До редакції «20 хвилин» неодноразово звертались тернополяни, які повідомляли, що на новій Алеї Героїв на Микулинецькому цвинтарі вже майже не залишилось місць. Цікавились, де ховатимуть Героїв в подальшому. А також городяни запитували, кому з родичів відмовляють у похованні їхніх Героїв на алеї на вул. Микулинецькій. Ці питання ми теж адресували до Сергія Тлумацького. 

—     На Алеї Героїв на вул. Микулинецькій захоронюють тільки загиблих під час військової служби внаслідок бойових дій, — повідомив Сергій Тлумацький. — Якщо військовий помер внаслідок хвороби тощо, — у такому випадку родичам запропонують поховання на кладовищі, що на вул. Бригадній. 

Щодо місць на Микулинецькій, — зараз Героїв ховають праворуч від обеліска, меморіалу загиблим під час 2 Світової війни. Там залишилось місце приблизно на 20 могил. Ліворуч від обеліска є надгробки жертвам 2 Світової. Вони пусті, всі тіла захоронені там, де меморіал. Тому ці надгробки заберуть, а площу за потреби облаштують для поховання Героїв сучасної війни. Площа — близько 6 сотих, на якій можна облаштувати з півсотні могил. Війна триватиме ще невизначений час, тому підготуватись потрібно, хоча в ритуальній службі, звичайно, воліли би, аби ці місця не знадобились.

Який вигляд матимуть надгробки?

Щодо почесних секторів на новому кладовищі у Довжанці та на вул. Микулинецькій, зараз саме готують проект благоустрою цих Алей Героїв. За кошти місцевого бюджету.

—     Ми планували встановити там однакові пам’ятники, облаштувати доріжки, аби можна було підійти, тощо, — каже Сергій Тлумацький. — Проектанти зараз все доробляють і, коли все буде готове, інформацію виставимо на обговорення. Запропонуємо 2-3 варіанти. Попередньо спілкувались із родичами загиблих, які вже поховані. Всі «за» однакові надгробки.

Надгробки будуть у вигляді козацьких хрестів з флагштоками поруч. Лише на граніт для кожної могили піде близько 120 тис грн. «Плюс» кошти для благоустрою. На вул. Микулинецькій також планують облаштувати стіну пам’яті. На плитах викарбують імена загиблих земляків, поруч облаштують місце, де можна буде поставити квіти і лампадки.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Петро Беріт

    Це теж бізнес не хилий...

keyboard_arrow_up