На давньому костелі в Микулинцях щодня б'ють куранти в пам'ять про загиблих Захисників

На давньому костелі в Микулинцях щодня б'ють куранти в пам'ять про загиблих Захисників

На Микулинецькому костелі Пресвятої трійці бʼють куранти куранти не тільки фіксуючи години, але і в 9:00. Куранти супроводжують хвилину мовчання на знак вшанування памʼяті наших загиблих Героїв захисників України сумною мелодією!

Про це повідомили в Микулинецькій громаді.

— Бій курантів додатково спонукає нас, незважаючи на ранкові клопоти і проблеми зупинитися і коротенькою молитвою вшанувати памʼять тих, хто віддав своє життя за нас, за наших дітей, за Україну! Бій курантів ніби підкреслює, що незважаючи на дуже складну обстановку в нашій державі породжену багаторічною війною з московською ордою, життя в Україні продовжується — Україна живе і бореться. Хочу додати що куранти на церковних храмах та інших спорудах бʼють в багатьох Європейських країнах, — зазначив голова громади Іван Слободян у дописі. 

Довідка 
Костел Пресвятої Трійці в Микулинцях
Загальна інформація
Костел Пресвятої Трійці, також відомий як Троїцький костел, — видатна пам'ятка барокової архітектури Тернопільщини. Це найстаріший збережений храм у містечку Микулинці Тернопільського району, що має значне історичне та культурне значення.
Історія
Перший костел у Микулинцях існував ще наприкінці XVI століття. Згодом тут було зведено дерев'яний храм Івана Хрестителя, який пізніше замінив сучасний кам'яний костел.
Наріжний камінь для будівництва нового храму було закладено 1761 року за присутності львівського латинського архиєпископа Вацлава Героніма Сераковського. Будівництво завершили у 1779 році.
У 1780—1785 роках костел обслуговували ченці Згромадження місіонерів святого Вікентія. Однак наприкінці XVIII століття, після закриття монастиря, храм став парафіяльним.
У період з 1799 по 1816 рік у костелі відбулися значні зміни: встановлено нові дзвони, проведено ремонт після руйнівної бурі, а також змінився настоятель парафії. У роки воєнних дій костел був повністю занедбаний і закритий.
Сучасний стан
У 1989 році парафію Пресвятої Трійці було відновлено, і вона увійшла до складу Чортківського деканату Львівської архидієцезії. Згодом розпочалися реставраційні роботи за проєктом архітектора Зеновія Лоґуша.
Сьогодні Костел Пресвятої Трійці залишається важливою духовною та архітектурною перлиною регіону, що приваблює як вірян, так і поціновувачів історії та мистецтва.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли , що Рада оборони Тернопільської області ухвалила рішення щодо запровадження з 20 лютого додаткових заходів під час загальнонаціональної хвилини мовчання.

Відео дня

Читайте також:

Із 20 лютого під час хвилини мовчання у Тернопільській області зупинятимуть транспорт

Хвилина мовчання: де зупинятимуть транспорт з 20 лютого на Тернопільщині і як залучатимуть поліцію 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up