"Хтось розлив дизельне паливо по всій Циганці": під постом з такими словами у соцмережі Facebook тернополяни активно обговорюють хто і що вилив у Став на вихідних 14-15 липня.
Як повідомили в держекоінспеції, спеціалісти 16 липня взяли проби води, щоб офіційно підтвердити, що це плями від паливно-мастильних матеріалів.
- Візуально це помітно, але потрібно підтвердити, - каже начальник держекоінспекції, головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Едуард Ференц.
З'ясувати звідки у Ставі взялись ці речовини, як каже екогол, практично неможливо. Пан Ференц каже, що на "Циганці" є спортбаза з човнами. І, ймовірно, або трапилась поломка човна або розливали мастила і хтось допустив помилку і воно вилилось у Став.
- Але в першу чергу потрібно прибрати цю речовину, - каже Едуард Ференц. - Відповідальний суб'єкт господарювання - КП "Об'єднання парків культури та відпочинку". За ним закріплений Став.
Зараз в держекоінспекції готують припис для КП. Як каже пан Ференц, в КП можуть розводити руками, що не знають яким чином це прибрати, але вони повинні це зробити.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер