Партнер рубрики Події

На Тернопільщині 15 і 16 травня аварійно відключатимуть електрику. У кого і де не буде світла?

На Тернопільщині 15 і 16 травня аварійно відключатимуть електрику. У кого і де не буде світла?
 • 15 травня електрику можуть вимикати після 19.20. Відключення споживачів — через дефіцит обсягів. Тому просять максимально економити. 16 травня світло також аварійно вимикатимуть. 
 • До якої черги належить ваша вулиця чи населений пункт — дивіться. 

На Тернопільщині аварійно застосовують графіки аварійних відключень споживачів. Про це повідомили у телеграм-каналі ВАТ «Тернопільобленерго».

Зранку 15 травня, нагадаємо, повідомили, що вимикати електрику не планують.  

— Сьогодні, 15 травня, за вказівкою НЕК «Укренерго» в Тернопільській області від 19:20 год.  застосовуються ГАВ (графіки аварійних відключень споживачів), — повідомили у телеграм-каналі ВАТ «Тернопільобленерго». Графіки будуть застосовані для 4,5,6 черг!

Відео дня

Нагадуємо, що ГАВ — це відключення споживачів через дефіцит обсягів електроенергії. Вводять та завершують їх за вказівкою НЕК «Укренерго». І просять споживачів з розумінням поставитись до даної ситуації!

 

 

І 16 травня на Тернопільщині буде застосований ГПВ (графік погодинного відключення електроенергії). Про це повідомили на Фейсбук-сторінці енергетиків Тернопільщини. 

— На жаль, в енергосистемі країни продовжує зберігатися дефіцит, і впровадження попередніх графіків не дало змоги стабілізувати енергосистему, — йдеться у повідомленні. — Саме тому, за вказівкою диспетчера НЕК «Укренерго» з 00 год. до 09 год. та з 16 год. до 24 год. 16 травня будуть застосовуватися ГПВ при перевищенні гранично допустимих величин споживання електричної енергії для Тернопільської області.

ГПВ - це той графік погодинного відключення електроенергії, який застосовувався під час важкої ситуації в енергетиці в 2022-2023 роках.

— В даному графіку, передбачається черговість вимкнення 6 через 3 години або 3 через 6 годин, — пояснили в обленерго. — Тобто, виходячи із погодинного навантаження на енергосистему, енергетики будуть корегувати це навантаження, вмикаючи або вимикаючи певну групу споживачів.

Енергетики наголошують, що групи споживачів в ГПВ залишилися незмінні. В разі раціонального використання електричної енергії споживачами та дотримання Тернопільською областю доведених НЕК «Укренерго» лімітів споживання електричної енергії, енергетики не будуть застосовувати додаткові черги. Але, потрібно бути готовими і до застосування додаткових черг, при збільшення обсягу споживання електричної енергії або ж зменшенні дозволеної величини потужності на область.

— Виходячи із доведених НЕК «Укренерго» лімітів споживання для Тернопільської області, важким залишається «проходження» нашою областю ранкових та вечірніх максимумів навантаження споживання електроенергії, — пояснили в обленерго. — Тому, в дані періоди, надзвичайно важливим є питання економії електроенергії!

Нагадуємо, що час вимкнення та відновлення електропостачання може відрізнятись від заявленого у ГПВ на 10-20 хвилин. Таке відхилення пов'язане із технологічним процесом перемикання між чергами. Електроенергія може бути відсутня також з інших причин, зокрема через аварії або ремонтні роботи в електромережах.

Важливо пам’ятати, що відразу після вимкнення електроенергії, потрібно відключити від мережі усі прилади, які споживають багато електроенергії і не поспішати вмикати всі електричні прилади у перші хвилини після ввімкнення електроенергії.

 

До якої черги належить ваше селище чи вулиця, дивіться детальніше

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Lilya Denys

  Як по тому графіку зрозуміти  до якої черги належить твій дім?
 • Людмила Кишкан

  Знову будуть зайобувати зі світлом суки продають електроенергію за кордон гондони і премії получають по 150000000 доларів підераси мозги щоб уже повідключали підери особливо ті начальники обленерго та міський очильник підер минулого року получив 150000000000 доларів США премії від зелі а начальник обленерго 150000000 доларів США  то що треба сидіти і мовчати чи піздити всіх
 • Оксана Палямар

  Опять продаж за кордон !@2222и літо все в холодильнику тримаємо а вони падли опять набивають свої кишені!
 • Георгій Горох

  Відключали з 12 ночі до 1 ночі.

keyboard_arrow_up