На Тернопільщині планують запровадити єдиний церемоніальний стандарт поховання Героїв

На Тернопільщині планують запровадити єдиний церемоніальний стандарт поховання Героїв
Фото: з архіву редакції

На Тернопільщині розглядають варіанти запровадження єдиного стандарту поховання загиблих і померлих захисників та захисниць України.

Відповідну ініціативу обговорили на засіданні Ради ветеранів області, де також вирішили створити робочу групу для напрацювання спільного церемоніального стандарту. Про це повідомляє Тернопільська ОВА.

— Оскільки територіальні громади мають різні фінансові та організаційні можливості, виникла потреба впровадити єдині стандарти церемоніалу, супроводу й атрибутики. Це дозволить забезпечити абсолютно прозоре ставлення та гарантувати гідне прощання із Героями в кожному куточку області, звільнивши рідних від важких організаційних турбот, — йдеться в повідомленні.

Під час засідання присутні висловили вдячність місії «На щиті».

— Хочу подякувати всім хлопцям місії «На щиті», адже вони вже тривалий час роблять надважливу роботу, але лише їхнього ресурсу недостатньо для кожної громади. В обласній програмі та бюджетах громад передбачені кошти на поховання, іноді допомагають і бригади. Є пропозиція централізувати закупівлю за кошти обласного бюджету та випрацювати єдиний стандарт. Спільно з Радою ветеранів, ОВА та благодійниками ми маємо створити робочу групу, щоб запропонувати рідним повний пакет якісної атрибутики. Звісно, у родин залишатиметься альтернатива, але наш обов'язок — забезпечити чіткий стандарт гідного прощання», — зазначив  начальник Тернопільської ОВА Тарас Пастух.

За результатами обговорення прийняли рішення про створення робочої групи для напрацювання єдиного церемоніального стандарту, від якого зможуть відштовхуватися всі громади області.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон, який передбачає заснування Українського національного пантеону (№ 15360)За проголосували 287 народних депутатів. 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up