На Тернопільщині починається нерестова заборона на вилов риби та раків

На Тернопільщині починається нерестова заборона на вилов риби та раків

Із 1 квітня на всіх рибогосподарських водних об’єктах Тернопільської області починається весняно-літня заборона на вилов риби.

Про це повідомляє Тернопільський рибоохоронний патруль.

Тернопільським рибоохоронним патрулем видано наказ від 29 березня 2023 року № 11 (https://trn.darg.gov.ua/files/14/03_29_nakaz_T.pdf ) «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Тернопільської області в 2023 році» згідно якого встановлюється період природного відтворення (нересту) водних біоресурсів у такі терміни:

  • на водосховищах і ставках з 01 квітня по 10 червня 2023 року (включно);
  • в корінних водах річки Дністер разом з притоками всіх порядків з 01 квітня по 10 червня 2023 року (включно);
  • в корінних водах інших річок з 01 квітня по 20 травня 2023 року (включно).

З переліком рибогосподарських водних об’єктів у яких дозволено любительський і спортивний вилов риби та інших водних біоресурсів у нерестовий період можна ознайомитись за посиланням (https://trn.darg.gov.ua/files/14/03_29_perelik_T.pdf )

Що дозволено і заборонено під час нересту

ЗАБОРОНЕНО використання плавзасобів (човнів) у визначених місцях нересту, промислове рибальство, здійснення підводного полювання, проведення змагань зі спортивного рибальства;

ДОЗВОЛЕНО вилов ОДНІЙ особі за добу 3 кг + 1 шт*. (*особина будь-якої маси у мінімально дозволених для добування розмірах видів водних біоресурсів) риби гачковими знаряддями добування (вилову) з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках на яких дозволено здійснення любительського рибальства на період весняно-літньої заборони;

Рибоохоронний патруль нагадує що, до 30 червня цього року (включно) триватиме також заборона на вилов раків (https://trn.darg.gov.ua/files/12/08_12_nakaz.PDF )

Громадян закликають бути відповідальними та дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо Ви помітили порушення, прохання терміново повідомляти на цілодобову «гарячу лінію» Тернопільського рибоохоронного патруля: (0352) 27 - 70 – 34 та (097) 427- 85- 95/

 

 

Довідка
Нерест риби — це особливий та вкрай важливий період в житті водних мешканців. Це період розмноження риби. Щоб зберегти рибні запаси, щороку вводиться нерестова заборона, під час якої, риба має можливість відновити свою популяцію та зміцнити її перед наступним рибальським сезоном.

 

Також дивіться сюжет каналу Т1, як минулого року тернопільських рибалок попереджали про нерестову заборону на вилов риби. Зазначимо, що минулого року терміни нерестової заборони були іншими, ніж цього року.

Нагадаємо, раніше 20 хвилин повідомляли, що браконьєр з Монастирищини обстріляв рибоохоронний патруль

 

Читайте також:

У Збаражі рибоохоронний патруль вилучив 3300 м заборонених снастей

Браконьєр із Монастирищини обстріляв рибоохоронний патруль

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up