На Тернопільщині від початку року люди спалили сотні гектарів землі
Через людську недбалість ситуація з пожежами в екосистемах украй напружена! Лише за минулу добу підрозділи пожежно-рятувальної служби області ліквідували 30 пожеж в екосистемах, а з початку року ця цифра сягнула 500, а площа - 230 га.
Статистику щодо пожеж в екосистемах публікують в ДСНС Тернопільської області.
— Зважаючи на посушливу погоду та зумисне порушення правил пожежної безпеки окремих громадян, протипожежна ситуація в екосистемах області украй напружена. Закликаємо до обережності з вогнем. Не підпалюйте суху траву в лісі, на полі, городі, біля своїх будівель! Будьте обережні з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками. Пам'ятайте: за спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна (а в особливо складних випадках — кримінальна) відповідальність, — повідомляють рятувальники.
За добу — 30 підпалів
9 вересня рятувальники 39 разів залучались до ліквідації наслідків надзвичайних подій
— Бійці ДСНС ліквідували 34 пожеж, з них – 30 в екосистемах. Також ліквідовано пожежу сміття на території місцевого підприємства у селищі Великі Бірки Тернопільського району, пожежу господарської будівлі у селищі Гримайлів Чортківського району, пожежу автомобіля у с. Городниця Скалатської ТГ, пожежу закинутого житлового будинку у місті Хоростків, — йдеться в повідомленні.
Крім того, минулої доби фахівці групи піротехнічних робіт вилучили та знешкодили 202 артилерійські снаряди часів Другої світової війни калібром, котрі були виявлені у лісовому масиві поблизу с. Зубрець Чортківського району.
Також рятувальники 8 разів залучались до вилучення гнізд небезпечних комах.
Щовересня є загиблі, які спалювали бур’ян
У с. Великі Чорнокінці Колиндянської територіальної громади Чортківського району Тернопільської області 5 вересня 2022 року загинула жінка. Потерпіла спалювала суху траву та сміття і згоріла живцем. Про це повідомили в ДСНС Тернопільської області. Відомо, що жінка на території своєї присадибної ділянки спалювала суху траву та сміття. Ймовірно, вогонь перекинувся на потерпілу, через що вона загинула. Особу померлої тоді встановили — це місцева жителька 1943 року народження. Ймовірна причина пожежі – необережне поводження з вогнем.
Подібний випадок випалювання сухої рослинності, який закінчився трагічно, стався і в 2018 році у с. Зеблози, Кременецького району, де внаслідок випалювання пожнивних залишків і швидкого розповсюдження пожежі загинула пенсіонерка.
Не зупиняє паліїв навіть те, що 3 березня 2022 року внесено зміни до Кримінального кодексу України, якими передбачено посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема, й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув'язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що У Підгайцях горів житловий будинок . Внаслідок пожежі знищено підлогу, 5 вікон, 3 дверей, кухонний гарнітур, побутову техніку, облицювання стін та стелі на площі 20 м.кв., пошкоджено облицювання стін та стелі на площі 50 м.кв
Читайте також:
У Почаєві горів житловий будинок
У Тернополі загорівся будинок: подробиці пожежі
В пожежі на Тернопільщині врятували людину
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.