На Тернопільщині депутатам та голові на сесії вручили повістки. До військкомату пішли не всі

На Тернопільщині депутатам та голові на сесії вручили повістки. До військкомату пішли не всі
 • Як вдалось нам дізнатись, отримали повістки, за якими мали з’явитись до військкомату, четверо депутатів селищної ради. А також голова, який вже кілька років є учасником бойових дій.
 • Як з’ясували «20 хвилин», далеко не всі вони пішли до військкомату.
 • У центрі комплектування відмовились коментувати будь-що на цю тему. Причин не пояснювали.

 

Працівники військкомату, аби вручити повістки, чекали до кінця сесії майже 4 години. Врешті повістки отримали четверо чоловіків, а також і селищний голова Віталій Дацко, який є учасником бойових дій від 2015 року.

Ми поспілкувались зі всіма, кому того дня вручили повістки, — поцікавились, чи були вони у військкоматі та чи готові служити? Також намагались отримати коментар у центрі комплектування, проте традиційно нам відмовили у коментарі.

Відео дня
v class="video-block">

Вже у понеділок, 8 травня, — саме у день, коли всі мали з’явитись до військкомату, інформацію про вручення повісток під час сесії оприлюднив депутат селищної ради Петро Федорович.

— У пʼятницю, 5 травня, відбулась 41-а сесія Підволочиської селищної ради, — написав на власній сторінці у Фейсбук Петро Федорович. — Сесія розпочалась о 10:00, а десь за 25-30 хвилин від її початку до нас завітали представники ТЦК та СП. Все б нічого, однак вразив один момент. Голова ради Дацко В. Г. відмовився надати їм слово одразу та залишив їх в залі засідань, де проходила сесія, 4 год., чекати на її закінчення. Хоча була пропозиція надати їм слово одразу. Чому так поступив Дацко В. Г., залишається незрозумілим. Він голова, йому видніше.

Отож, прочекавши 4 години, представникам ТЦК та СП надали слово. Після невеликого вступу вручили повістки голові та усім присутнім чоловікам депутатам Підволочиської селищної ради, віком від 18 до 60 років, зазначив депутат у дописі.

«А у Верховній раді коли будуть роздавати?»

Позиції людей у коментарях під дописом депутата розділились.

«А у Верховній раді коли будуть роздавати? — написала Alessia Ale. — І, напевно, лідер мав би очолити своє військо. Чи почали з села, а до купола та й не дійдуть. Як гроші, то починають з столиці».

«А коли підуть з центру комплектації ті, що там позасідали, — написала Галина Копотілова. — Чи вони тільки вміють повістки роздавати? Мій чоловік загинув, але коли йшов в тер оборону, ніякої комісії не проходив, не треба було, хоча мав проблеми з ногами. Тепер дуже вже всі проходять медкомісію, і всі мають якісь проблеми, щоб не йти воювати, з 20 людей можуть забрати одного, решту як не група, то ще якась причина».

За офіційними даними сайту Підволочиської селищної ради, у складі ради є 26 депутатів, з них 15 чоловіки. 

За інформацією «20 хвилин», на сесії Підволочиської селищної ради 5 травня були присутніми ще 4 чоловіків-депутатів, які не отримали повістки. троє з них непризовного віку, а ще один нещодавно повернувся з передової.

Ще 7 депутатів-чоловіків не були присутніми на сесії. Один з них зараз на передовій.

Що кажуть депутати?

Ми запитали у селищного голови, а також чотирьох депутатів, чи пішли у військкомат за повісткою. Ось що нам відповіли.

Роман Слободян, ТОО ПП «Голос»:

— Я коментарі стосовно цього питання надавати не буду. Принаймні телефоном.  Кожен має своє бачення, своє право. Коментувати не буду.

Петро Федорович, ТОО ПП «Українська Галицька партія»:

— Нам вручили повістки, за якими ми мали з’явитись у військкомат у найближчий робочий день на 9 ранку. Оскільки я не проживаю в Підволочиську і приїжджаю туди лише на сесії та відвідати батьків, щоб не їхати зайвий раз, прийшов у військкомат раніше. Запитав, чи можна з’явитись раніше і вирішити всі питання, мені відповіли ствердно. Зрештою, я надав всі документи, які у мене запитували.

Олег Збрик, начальник управління ЖКГ селищної ради, ТТО ВО «Батьківщина»:

— Повістки дали, але я є начальником ЖКГ. Знаю, що організація подавала в область папери на бронь. Результату не знаю. О 9 ранку в понеділок до військкомату не ходив, бо в мене є робота, люди, комунальні питання, які потребували негайного вирішення. Знаю, що був у військкоматі мер.

У них у військкоматі має ж бути якась інформація… Як всіх заберуть депутатів, як проводити сесії, приймати нагальні рішення щодо життєдіяльності селища? Я розумію, що зараз головне – війна, але людям, селищу теж потрібно якось жити. Має бути порядок, вони прийшли на сесію — мали би зареєструватись, а не виписувати всім підряд…

Зіновій Масло, ТОО ПП «За майбутнє»:

— Був у військкоматі, і зараз тут є (розмовляли з депутатом 8 травня об 11.30 – прим. авт.). Зараз проходжу комісію. А за результатами медогляду і висновками комісії, якщо придатний і буде потреба, я готовий йти.

На сесії того доня був присутній ще один депутат призовного віку. Але він нещодавно повернувся з передової.

Чи пішов до військкомату голова?

Зателефонували «20 хвилин» і до селищного голови Віталія Дацка. Він є учасником бойових дій від 2015 року, і мав би бути резервістом І черги. Ми запитали, чи був він вже у центрі комплектування від 24 лютого 2022 року? І чому протримали на сесії представників військкомату 4 години?

— Так, я отримав повістку і від 24 лютого 2022 року вже був у військкоматі, — запевнив Віталій Дацко. — З’явився за повісткою і 8 травня 2023 року, хоча у мене, як голови, є бронь. Все нормально, звірили дані, і я повернувся до виконання своїх обов’язків.

З представниками місцевого центру комплектування спілкується часто, узгоджуючи робочі питання, запевнив селищний голова. Чому не дав одразу слово представникам військкомату на сесії, пояснив: вони прийшли вже коли робота сесії розпочалась, і не наполягали озвучити причини прибуття раніше. Тому голова запропонував залишитись двом особам та вручити повістки, коли буде можливість. Вони погодились почекати. Ніхто із зали в цей час не тікав, ніхто не намагався переховуватись. Натомість депутати проголосували порядок денний і працювали в штатному режимі, а після закінчення засідання отримали повістки.

— Вони (представники центру комплектування – прим. авт.) виконують свою роботу, і ми поставились до цього з розумінням, — зазначив Віталій Дацко у розмові із журналісткою «20 хвилин». — Наскільки я знаю, майже всі, кому вручили повістки, з’явились в понеділок до військкомату.  

За коментарями ми звернулись і до Тернопільського центру комплектування та соціальної підтримки. Але там відмовились коментувати будь-що на цю тему. Причин не пояснювали.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • andriy

  Тупий популіз
 • Паша Пашинський

  Трутні 😁
 • Читач46

  Давно пора всіх депутатів, усіх рівнів брати на війну, досить прикриватись мандатами і дерибанити землю на місцях. На війні від них буде більше користі.

keyboard_arrow_up