На Тернопільщині встановили меморіальну пам’ятну дошку Богдану Лепкому

На Тернопільщині встановили меморіальну пам’ятну дошку Богдану Лепкому

З нагоди відзначення 150-річчя від дня народження видатного українського літератора та громадсько-культурного діяча Богдана Сильвестровича Лепкого відбулися урочисті заходи у селі Кривеньке, місці де він народився 4 листопада 1872 року.

З нагоди вшанування видатного земляка у селі відкрили меморіальну пам’ятну дошку на адмінбудинку старостату, який збудували на місці батьківської хати Лепких.

Про це повідомляють у Гусятинській селищній громаді.

У заходах взяли участь представники Гусятинської селищної ради, священнослужителі, жителі громади. Місцевий священник звершив чин освячення меморіальної дошки з панахидою вшанування пам'яті Богдана Лепкого.

Відео дня

Заступник Гусятинського селищного голови Наталія Мацко привітала всіх присутніх з визначною подією, адже вшанування достойного українського письменника, діяча, мистецтвознавця, автора понад 80 книг і наукових розвідок — честь для громади, а встановлення меморіальної дошки Богдану Лепкому на його малій батьківщині, в селі Кривеньке, є увіковічненням пам’яті достойного сина українського народу.

Керівниця вручила грамоту Гусятинської селищної ради Пожарнюк Марії Вікторівні, жительці села Кривеньке, лепкознавиці, за її свідому громадянську позицію, проведення науково-пошукових студій, активну допомогу в організації встановлення пам’ятної дошки славному земляку.

З концертною програмою перед присутніми виступили учні Кривеньківської гімназії та працівники закладів культури громади.

Богдан Лепкий — це постать першорядної ваги, непересічного таланту. Поет, прозаїк, перекладач. літературознавець, видавець, яскрава, багатогранна особистість, яка внесла вагомий вклад в історію рідної культури. За обсягом літературної спадщини Богдан Лепкий поступається тільки своєму учителеві Іванові Франку.

До слова, 30 жовтня, відбулось освячення ще однієї меморіальної дошки, яку встановили на Ладичинській гімназії на честь загиблого воїна Ореста Клошника.

 Читайте також:

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up