На Тернопільському ставі спіймали велетенських товстолобиків

На Тернопільському ставі спіймали велетенських товстолобиків
Тернопільські активісти випустили спійману браконьєрами рибу назад у воду
Вісім 20-кілограмових товстолобів, декілька судаків, близько десятка лящів, карась, плотва – на такий улов пощастило браконьєрам на Тернопільському ставі. Однак забрати щедрий улов їм завадили тернопільські рибалки та громадські активісти.


Інцидент трапився, за словами активістів, наприкінці минулого тижня. 

- Вийшли на став рибалки з бази, тут на Циганці, і під час риболовлі натрапили на сітки, - розповідає громадський активіст Андрій Об’єщик.  – Коли ми приїхали, то на місці уже були екологи, рибінспектори. Тим, які сітки були виставлені – вічко десь п’ятдесятка-шістдесятка та такою кількістю риби, були здивовані. Це ми кажемо 20-кілограмові, але це у середньому. Там були  навіть трохи важчі. 


Такий улов і розташування сіток, за словами активіста, вочевидь означає – браконьєри добре знають місця «заходу риби». Адже став – великий, риба скупчується у певних місцях, тож не знаючи про такі місця, виловити стільки великої риби важко. 


- Сітки розставили, ми у цьому впевнені, жителі села Біла, - каже Андрій Об’єщик. – Це ті ж самі, які зателефонували нам, коли рибалки  виявили сітки і почали їх знімати. Ті люди  плавали на човні поруч, хоч це заборонено з листопада, і  цікавились у рибалок, хто вони такі і чого вони знімають сітки. На зустрічні запитання – зрозумілих відповідей не дали.

Далі – активісти забрали сітки та підійшли до берега. Екологи, за їхньою інформацією,  запропонували пустити виловлену рибу на утилізацію. З цим громадські активісти не погодились. 
 - Почали випускати – шість товстолобів відразу пішли у воду, - додає пан Об’єщик. - Два залишилось таких, що на боці лежали, ми підіпхнули їх веслами ближче до води, вони трохи полежали і також попливли.  Лящ добряче заплутався у сітці, але також поплив. Судак не поплив, це така раба, що не виживає. Подушилось може десь два-три відсотка. 

Чи буде хтось займатись протягуванням до відповідальності  браконьєрів – невідомо. Оскільки на переконання активістів, правоохоронні органи такі справи  не дуже цікавлять.  

Відео дня

- Ми запропонували  долучитись до охорони Тернопільського ставу муніципальній міліції, - каже пан Об'єщик. -Загалом, дивна у нас ситуація.  Тернопільрибоохорона, приміром, підконтрольна обладміністрації, а не місту. А став – належить місту, міськраді. То хто ж має займатись його охороною?  

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Анонім
    хлопаки ви кращі, видно що Тернопіль ваше місто, от тільки @уки, не наїдяться ніяк...все голодні
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:02 Збили велосипедистку на Збаразькій 15:00 Сформували календар матчів на сезон 2025/26: коли гратиме тернопільська «Нива» 14:00 Позбавлений права керування на 7 років знову сів за кермо — інцидент на Шумщині 13:00 Музей в Тернополі отримав цінну ікону, яку намагалися незаконно вивезти з України Від читача 09:00 Просимо всіх не байдужих,підписати петицію нашому Герою(посмертно) 12:00 Укрзалізниця розширює перелік поїздів із жіночими купе 11:15 Одружився захисник «Азовсталі» Михайло Діанов 10:00 Готуємо чізкейки з ягодами: класичні рецепти і без випічки 09:00 Хвилина мовчання на честь тернополянина Григорія Сипка 21:40 На Тернопільщині зустріли звільненого з полону бійця Олега Кравця 20:00 Оголосили конкурси на заміщення посади директора у двох дитсадках — №9 та №32 19:03 Як змінювався парк Сопільче у Тернополі: дивіться відео! 18:00 У парках Тернополя відбуватимуться спортивні заходи 17:00 Флорбол, доджбол, регбі-5 та інші — 10 безкоштовних спортивних локацій у парку Сопільче
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up