Партнер рубрики Події

На водоймах Тернопільської громади інспектори проводять рейди

На водоймах Тернопільської громади інспектори проводять рейди

Муніципальна інспекція виявила факти порушення правил рибальства на водоймах Тернопільської громади.

19 січня інспектори муніципальної інспекції провели рейд для боротьби із порушеннями Правил любительського та спортивного рибальства. Під час рейду вилучено 24 жерлиці, які використовувались для незаконного лову риби на замерзлих водоймах.

Про це повідомили в Тернопільській міській раді.

Відео дня

Крім того, з рибалками проведено професійні бесіди про важливість дотримання Правил любительського та спортивного рибальства. Такі заходи спрямовані на збереження біорізноманіття та створення умов для збалансованого розвитку рибальства в регіоні.

Нагадаємо, упродовж зимового періоду, коли водойми покриваються кригою, чинним законодавством ловити рибу на зимувальних ямах заборонено. Ця заборона  встановлена з метою збереження водних ресурсів та підтримки екосистем в умовах холодного періоду року.

Які штрафи

В управлінні муніципальної інспекції нагадують, що за порушення заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 34 до 170 грн. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 грн. до 680 грн. з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих біоресурсів.

Також, відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду настає кримінальна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу від 17 000 до 85 000 грн або обмеження волі строком до трьох років.

Крім того, за незаконний вилов риби, згідно такс, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 29.09.2023 за № 1042, передбачено відшкодування завданої шкоди рибному господарству України.

Довідка
ЖЕРЛИ́ЦЯ, і, жін. Рибальська снасть для лову хижої риби.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що браконьєрів з Чортківського району через суд зобов'яжуть відшкодувати збитки державі.

 

Читайте також:

Браконьєрів з Чортківського району через суд зобов'яжуть відшкодувати збитки за шкоду природі — прокуратура

Мешканець Бережан незаконно добував вапняк у заповіднику

Де безкоштовно можна порибалити поблизу Тернополя

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Haly

  Нема чим зайнятися, чим рибаків вилапувати. Мало роботи в країні. Мало коропції. Мало мародерів
 • Andriy Skrup

  Пропоную інспекторів та їх начпльника педика мобілізувати, а на їх місце дівчат на роботу взяти.
 • Nikola Wlabimirow

  А той бородатий інспектор нехотівби поїхати під Авдіївку  підмінити мого племіника який воює з 25 лютого 2022року ???
 • Володя

  Хто знає чому на бамі нема світла?

keyboard_arrow_up