В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова».
Принцип гри такий самий, як і в «Синіх китів». Про це на власній сторінці у Фейсбук повідомив уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.
Одне з основних завдань – постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають 24/7. А також дивитися психоделічні відео посеред ночі.
В Україні «Червона сова» ледь не вбила 14-річну Леру з Києва, стверджує Микола Кулеба.
«За попередньою інформацією, поліція підозрює, що причиною стала гра "Червона сова". Чекаємо підтвердження. Батьки, звертайте увагу на поведінку дітей», - повідомив уповноважений Президента з прав дитини.
Основні поведінкові ознаки участі дитини у «групах смерті»:
- відчуженість
- втома
- постійно хоче спати
- сидить в мережі посеред ночі
- з’являються порізи на руках
Якщо ви помітили ці прояви у дитини – не дорікайте і не кричіть на неї! Одразу починайте довірливу розмову. Запевніть, що ви допоможете їй вийти з гри і захистите від наслідків. Якщо дитина не йде на контакт – зверніться до психолога, радить п. Кулеба.
Першою реєстрацією може ховатись прихована. А там вже завдання – не спати 12 діб.
Фахівці з IT технологій кажуть, таким чином у дітей можуть красти особисті дані та інтимні фото для подальшого шантажу. Те, шо в Україні сайт заборонений, нічого не означає. В інтернеті легко скачуються спеціальні VPN програми, які дають можливість, хоч і з деякими перешкодами, але зайти на сайт. Заборонити їх може хіба РНБО.
Червона сова – це або звичайна страшилка, або лише зародок великої гри, кажуть фахівці, адже в сові – близько 10 різних груп, у киті були тисячі і в них – багато українців.
Психологи кажуть: такі групи виникатимуть постійно. Це як аналог тих самих козаків-розбійників. Заборонити дітям інтернет – нереально, але батьки мають розуміти, чому діти йдуть саме в групу смерті. Скоріше за все, їм не вистачає уваги.
У відділі комунікації головного управління нацполіції в області тверджують, що на Тернопільщині не було зафіксовано випадків втягування дітей у гру та припускають, що це звичайний фейк.
Ми також звернулись до психолога. Його поради читайте згодом.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер