На зміну «Синім китам» прийшли «Червоні сови». Зверніть увагу на своїх дітей

На зміну «Синім китам» прийшли «Червоні сови». Зверніть увагу на своїх дітей
  • Фахівці з IT технологій кажуть, таким чином у дітей можуть красти особисті дані та інтимні фото для подальшого шантажу.
  • Серед основних ознак: дитина постійно хоче спати, сидить в мережі посеред ночі і має порізи на руках.

В Україні набирає обертів нова суїцидальна гра «Червона сова».

Принцип гри такий самий, як і в «Синіх китів». Про це на власній сторінці у Фейсбук повідомив уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба.

- Спочатку дітей заманюють в гру, - пише про деталі Микола Кулеба. – Надсилають їм посилання, за яким треба перейти - воно ніби викидає помилку. Але завдяки цьому посиланню куратори дізнаються орієнтовну адресу, де проживає учасник. А потім, якщо дитина відмовляється виконувати якісь завдання – її шантажують, що знають адресу і прийдуть до неї на «розбірки».

Відео дня

Одне з основних завдань – постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають 24/7. А також дивитися психоделічні відео посеред ночі.

  • Після цих відео дорослому можна посивіти, вже не говорю про те, що відбувається із психікою дітей, - пише Микола Кулеба. - А ще аудіо з «потойбічного світу»…

В Україні «Червона сова» ледь не вбила 14-річну Леру з Києва, стверджує Микола Кулеба.

  • На наступний день після зникнення, дитину знайшли в Умані, - пише пан Кулеба. - Знайомі дівчини повідомили, що вона була у відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном і інструкцією у кишені для подальших дій.

«За попередньою інформацією, поліція підозрює, що причиною стала гра "Червона сова". Чекаємо підтвердження. Батьки, звертайте увагу на поведінку дітей», - повідомив уповноважений Президента з прав дитини.

Основні поведінкові ознаки участі дитини у «групах смерті»:

- відчуженість
- втома 
- постійно хоче спати
- сидить в мережі посеред ночі
- з’являються порізи на руках

Якщо ви помітили ці прояви у дитини – не дорікайте і не кричіть на неї! Одразу починайте довірливу розмову. Запевніть, що ви допоможете їй вийти з гри і захистите від наслідків. Якщо дитина не йде на контакт – зверніться до психолога, радить п. Кулеба.

  • Російська соцмережа Вконтакте запустила нову гру, яка змушує підлітків не спати і обіцяє за це якийсь приз. Фахівці застерігають: це може бути черговий заклик до суїцидів, - повідомляли «Факти» ICTV ще у листопаді.

Першою реєстрацією може ховатись прихована. А там вже завдання – не спати 12 діб.

Фахівці з IT технологій кажуть, таким чином у дітей можуть красти особисті дані та інтимні фото для подальшого шантажу. Те, шо в Україні сайт заборонений, нічого не означає. В інтернеті легко скачуються спеціальні VPN програми, які дають можливість, хоч і з деякими перешкодами, але зайти на сайт. Заборонити їх може хіба РНБО.

Червона сова – це або звичайна страшилка, або лише зародок великої гри, кажуть фахівці, адже в сові – близько 10 різних груп, у киті були тисячі і в них – багато українців.

Психологи кажуть: такі групи виникатимуть постійно. Це як аналог тих самих козаків-розбійників. Заборонити дітям інтернет – нереально, але  батьки мають розуміти, чому діти йдуть саме в групу смерті. Скоріше за все, їм не вистачає уваги.

У відділі комунікації головного управління нацполіції в області тверджують, що на Тернопільщині не було зафіксовано випадків втягування дітей у гру та припускають, що це звичайний фейк.

Ми також звернулись до психолога. Його поради читайте згодом.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (9)
  • Петро Білецький
    Не вмішуйтесь в еволюцію
  • Dima Vorobets
    Нормальний природній відбір, тоой хто хоче розвиватись чогось досягнути не буде дуркою маятись, бо просто не буде на це часу.
  • Anonymous
    А про жовтих бегемотів і фіолетових козлів нічого не чути?
    тойво reply Anonymous
    прийде час і буде чути.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
08:56 Без води будуть кілька житлових будинків і школа в мікрорайоні «Канада» 08:00 Фінансова свобода з 13 років: чому навчить новий шкільний курс в Україні 21:01 Кожен камінчик зберігає історію віків: 5 замків Тернопільщини, які варто відвідати 20:00 «На щиті» повернувся до рідного дому Герой з Кременеччини Ігор Власюк Від читача 16:03 Тернопільський обласний центр зайнятості долучився до обговорення безпечного та інклюзивного робочого середовища 19:01 Від 75 до 4000 грн за квиток на автобус: скільки коштує поїздка з Тернополя до інших областей України 18:15 Яким було кафе Чайка на острівці у парку Шевченка: дивіться відео! play_circle_filled 17:01 Доторкнутися до історії: скарби борщівської вишивки демонструють у Тернополі photo_camera 16:15 Аматорський футбол: у «Сопільче» відбудеться фінал Зимової першості Тернопільщини 15:05 У Тернополі ремонтуватимуть котельні, паливні та ділянки теплових мереж — графік зупинок 14:01 Утричі зросла кількість зареєстрованих українців з ігровою залежністю за минулий рік, — Опендатабот 13:01 «Поверніть рідних додому»: історії родин, які чекають захисників з полону 12:00 На Тернопільщині оголосили штормове попередження через заморозки 11:00 Тернопільська «Нива» вдома зіграє проти ФК «Вікторія» 10:00 Як приготувати лазанью: чотири рецепти італійської страви play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up