Наркотики на продаж, як чай: у Тернополі судитимуть сімох чоловіків

Наркотики на продаж, як чай: у Тернополі судитимуть сімох чоловіків
Фото: поліція Тернопільщини

Слідчі поліції Тернопільщини завершили розслідування щодо організованої групи, яку обвинувачують у масштабному збуті наркотиків під виглядом чаю. За даними правоохоронців, фігуранти продавали кратом через інтернет, пошту та заклад харчування у Тернополі.

Деталі повідомляє поліція Тернопільщини.

За даними слідства, злочинну схему ще у травні 2025 року організували двоє жителів області. Вони, з метою отримання швидкого прибутку, залучили до справи ще п'ятьох виконавців. Кожен із учасників виконував чітко визначену роль — від організації постачання до фасування та безпосередньої реалізації наркотиків. 



Основним «товаром» було подрібнене листя рослини Mitragyna speciosa, відоме як кратом. Його фігуранти замовляли через інтернет. Посилки надходили до поштових відділень у Тернополі, оформлені на підставних осіб або учасників групи.

Надалі наркотичну речовину розфасовували, пакували та готували до продажу. Реалізацію здійснювали як «з рук у руки» визначеному колу клієнтів, так і через інтернет. Для координації дій використовували месенджери, де узгоджували деталі, передавали вказівки та приймали замовлення.



У поліції зазначили, що коли попит на товар почав зростати, учасники групи створили онлайн-акаунт для продажу заборонених речовин. Там вони публікували інформацію про асортимент, ціни та способи оплати, а також домовлялися про місця передачі товару. Однією з точок збуту став заклад громадського харчування у Тернополі, де наркотики маскували під «чай». За тиждень фігуранти збували близько 50 кілограмів наркотиків.

Отримані від незаконної діяльності кошти перераховували на банківські рахунки, оформлені на сторонніх осіб. Правоохоронці також встановили, що до протиправної діяльності фігуранти залучили неповнолітнього.

Загалом до складу організованої групи входило четверо осіб. Ще троє фігурантів були простими збувачами. Двом організаторам та двом виконавцям інкримінують злочини, передбачені ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 307 (незаконне зберігання з метою збуту та збут наркотичних засобів, вчинені організованою групою в особливо великих розмірах.) Кримінального кодексу України. 



Двох учасників обвинувачують за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 307 КК України - аналогічні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах. Сьомому фігуранту інкримінують незаконний обіг наркотиків за ч. 1 та 3 ст. 307 КК України.

Наразі обвинувальний акт слідчі поліції скерували до суду. Фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 
 

Нагадаємо раніше «20 хвилин» повідомляли, що слідчі Тернопільщини завершили досудове розслідування щодо подружжя з Чорткова, яке підозрюють у незаконному обігу наркотичних засобів. Обвинувальний акт працівники поліції скерували до суду.

 

Читайте також:

Пів тисячі доз на місяць: справу сімох наркоторговців скерували до суду

Наркобізнес у СІЗО: справи чотирьох підозрюваних передали до суду

У збуті наркотиків обвинувачують подружжя з Чортківщини

Подякуй журналісту гривнею icon Подякуй журналістці гривнею
...
Ольга Турчак - авторка цього матеріалу. Ви можете подякувати їй та надихнути на нові корисні матеріали
Закинути на Банку

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up