Карантин вніс свої корективи не тільки у роботу, але й навчання. Так, закінчувати навчальний рік школярам та студентам довелося дистанційно, навчаючись з дому. Поки досі не ясно, яким же буде навчальний рік вже з першого вересня, розглядають різні варіанти.
«20 хвилин» поцікавилися у тернополян, вчителів та школярів, яким би вони хотіли бачити навчання з першого вересня та чи хочуть повертатися до «дистанційки».
У Міністерстві освіти і науки пропонують, щоб діти під час уроків знімали маски і рекомендуватимуть змішану форму навчання, повідомила на брифінгу заступник міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
– Найближчим часом буде оприлюднено постанову головного державного санітарного лікаря, де будуть передбачені вимоги для навчання в класах, – додала вона.
Які варіанти навчання розглядають?
Зауважимо, що регіони України планують умовно поділити на чотири зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону», за рівнем небезпеки поширення коронавірусу.
Відео дня
У Кабміні розглядають три сценарії навчання з початку навчального року: звичайний режим, дистанційна форма та змішана форма, за якої учні навчатимуться через день в школі та вдома.
– Ми не можемо поки нічого сказати, яким саме буде навчання з першого вересня, – повідомляє начальниця управління освіти Тернопільської міської ради Ольга Похиляк. – Але ми готуємося до поновлення навчання в школах і вже закуповуємо антисептики та інші дезінфікуючі засоби, термометри.
Тернополяни негативно ставляться до дистанційного навчання, кажуть, що дітям цікавіше навчатися в школі, і так вони зможуть засвоїти більше матеріалу.
«Дистанційне навчання недостатньо ефективне»: Анна, вчителька
– Я ставлюся до повернення на дистанційне навчання негативно. Воно є недостатньо ефективним, об’єктивним, і як вчителям, так і батькам важко, бо живе спілкування не замінить ніщо. Звісно, карантинні заходи повинні бути вжиті, але навчання повинно проходити лише в школах.
«Мені легше навчатися онлайн, а дітям – у школі»: Настя, перебуває у декреті
– Особисто мені легше навчатися онлайн, адже в мене маленька дитина. А якщо говорити саме про дітей, то їм, звісно, ліпше навчатися в школі, у соціумі.
«Не всі батьки донесуть матеріал так, як викладачі»: Лія, бухгалтер
– Якщо дійсно необхідно буде навчатися вдома, ми це приймемо. Але однозначно дітям ліпше в школі. Їм легше спілкуватися з однолітками, питатися у викладачів та сприймати матеріал. Не всі батьки можуть донести матеріал до дитини так, як би це зробив вчитель.
«Легше навчатися в школі»: Олег, школяр
– Мені легше навчатися в школі, адже там мої друзі. Легше запитатися у вчителів, аніж намагатися зрозуміти самому. Дистанційно мені теж було легко навчатися, але важко розв'язувати все самому, без підказок вчителя. Хоч батьки мені і допомагали.
«Принцип навчання пора міняти»: Михайло. автослюсар
– Діти бувають різні. Одні сприймають матеріал краще вдома, інші – в школах. Думаю, що принцип навчання давно пора змінювати.
А як вважаєте ви, який варіант навчання буде корисніший для дітей? Діліться своїми думками в коментарях.
слава Україні !!!