Компанія "Міжнародні авіалінії України оприлюднила список 167 пасажирів "Боїнга-737", що здійснював рейс із Тегерана до Києва і розбився в Ірані. Редакція "20 хвилин" просить відгукнутися всіх, кому більше відомо про рейс чи загиблих. Чи є серед них жителі Тернопільщини, наразі невідомо.
МАУ оприлюднила список членів екіпажу рейсу PS752.
Пілоти:
Наумкін Олексій Євгенович;
Гапоненко Володимир Іванович;
Хоменко Сергій Анатолійович.
Бортпровідники:
Статнік Катерина Олегівна;
Матьков Ігор Валерійович;
Микитюк Марія Михайлівна;
Лихно Денис Михайлович;
Овчарук Валерія Євгеніївна;
Сологуб Юлія Миколаївна.
Радник Міністра МВС Євгеній Терехов на своїй сторінці у Facebook опублікував фотографії загиблих пілотів та бортпровідників.
"Екіпаж не гине, вони йдуть в небо... Світла пам’ять", - підписав допис Терехов.
Нагадаємо, що літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" ("МАУ") розбився в Ірані 8 січня. У літаку Boeing 737 авіакомпанії МАУ було 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули. 2 пасажири не сіли на рейс, повідомляє Українська правда.
Серед пасажирів були громадяни 7 країн: Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану, Німеччини, Великої Британії. На борту літака було 11 громадян України: 2 пасажирів та 9 членів екіпажу.
Україна з 9 січня тимчасово, до з'ясування причин катастрофи, забороняє своїм авіакомпаніям польоти у повітряному просторі Ірану.
3 січня під час повітряного обстрілу Сполученими Штатами автомобіля у аеропорту Багдада за наказом Дональда Трампа було вбито командувача іранських сил "Кудс" Кассема Сулеймані та командувача іракських шиїтів Абу Махді аль-Мухандіса.
5 січня парламент Іраку проголосував за виведення американських військ - близько 5000 американських солдатів - з країни.
У ніч перед катастрофою Іран випустив понад дюжину ракет по двох іракських базах, де розташовані американські військові.
У середу ввечері до Ірану вилітає український літак із фахівцями для розслідування авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України", а також ідентифікації та повернення тіл загиблих українців, йдеться на Facebook-сторінці президента Володимира Зеленського
"Завершилося позачергове засідання уряду. Сьогодні ввечері до Ірану вилітає наш літак із фахівцями експертної та пошуково-рятувальної груп.
Серед них – представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міноборони, МЗС, МВС, СБУ, РНБО, Державної авіаційної служби, Нацбюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та "Міжнародних авіаліній України".
Усі вони будуть залучені до розслідування, ідентифікації та репатріації тіл українців, загиблих в авіакатастрофі.
Проводжу постійні консультації з нашими іноземними партнерами. Наш пріоритет – встановлення істини та відповідальних за цю страшну катастрофу", - цитуємо повідомлення.
У МАУ заявили, що літак 2016 року виробництва був отриманий авіакомпанією безпосередньо з заводу концерну. Пройшов останнє планове техобслуговування 6 січня цього року.
Президент МАУ Євген Дихне заявив: "Це був один з кращих наших літаків з прекрасним, надійним екіпажем".
"Маючи сьогодні дані, що літак набрав 2400 метрів висоту, помилка екіпажу мінімальна, ми її просто не припускаємо. З огляду на їх досвід, дуже складно сказати, що там могло бути щось з екіпажем".
Зараз неофіційно висловлюються такі версії катастрофи:
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
І два - хто ті люди, які ставлять лайк чи ржачний смай?
По іронії долі сьогодні в Ізраїлі загорівся двигун у такого ж Боінга і він благополучно приземлився