Нове будівництво біля храму на Київській. Що там буде — секрет?

Чи законно будують на вулиці Київській, біля храму Різдва Пресвятої Богородиці, цікавляться читачі «20 хвилин», які звернулися із цим питанням до редакції. Знайти відповідь виявилось непросто, адже навіть представники користувача земельної ділянки, а це Тернопільсько-Зборівська Архиєпархія УГКЦ, відмовились надавати інформацію.
Біля храму Різдва Пресвятої Богородиці на Київській тривають будівельні роботи. У цьому журналістка пересвідчилась особисто. Майданчик огороджений парканом, але будівельного паспорта немає. Хто і що будує — невідомо. У самому храмі на запитання: «А що ж тут по сусідству зводять?», відповідають теж питанням: «А ви живете тут? Ні, а чого питаєте?».
Поспілкувавшись із людьми, які мешкають у цьому новозбудованому мікрорайоні, чуємо, що і вони не знають, хто і що тут будує. Подейкують, нібито колись біля церкви планували зводити приміщення, де жили б священнослужителі, але це було раніше. Що зараз — невідомо.



Кому виділили землю
Сервіс Kadastr.live показує на цьому місці дві ділянки із кадастровими номерами. Земля під церквою займає площу 0.2455 га, а ділянка поруч, де розпочали будівництво, — 0.2545 га. (разом це 0.5 га).


Але спершу це була одна ділянка на вулиці Київська. 17 грудня 2021 року на сесії погодили поділ цієї землі, площею 0.5 га, на дві менші ділянки. Такий дозвіл депутати надали парафії Різдва Пресвятої Богородиці міста Тернополя Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ.

Після цього, третього березня 2023 року, знову на сесії міської ради одну ділянку, так би мовити, забрали у церкви, тобто парафії Різдва Пресвятої Богородиці (припинили право користування), і передали в постійне користування іншому користувачу — Тернопільсько-Зборівській Архиєпархії УГКЦ. Це саме та ділянка, де зараз будують.

Редакція зателефонувала до прессекретаря Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ Олега Харишина щодо того, що ж зводять на вулиці Київській. Він, у свою чергу, по будівельних питаннях порадив звернутися до отця Петра Порохонька. Останній, натомість, відмовився розповідати, що будують на землі, виділеній Архиєпархії.
— Дайте офіційний запит на Єпархію.
— А ви по телефону не можете пояснити, що будують?
— Ні, по телефону не можу, я по телефону коментарів не даю. По друге, до нас ніхто не звертався, тим більше, у нас там храм є, священик служить, та парафія, що є, це наша парафія, які проблеми є? Я не буду вам по телефону коментувати жодного запитання.
— Тоді давайте ми особисто зустрінемось.
— Особисто з журналістом я не буду спілкуватись, добре, дякую, вибачайте, — завершив розмову отець Петро Порохонько.
Чи є дозвіл на будівництво
Враховуючи, що на місці будівництва немає будівельного паспорта, де мають зазначити замовника, підрядника та назву, тобто що будують, цю інформацію журналістка спробувала знайти на порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. По кадастровому номеру зареєстровані чотири дозвільні документи, але, з невідомих причин, їхній зміст не відображається. Лише статус — «зареєстровано» і «діючий».

У міській раді на таке ж питання, що будують на Київській, порадили написати інформаційний запит із деталізацією або фото об'єкта.
Таким чином наразі важко точно сказати, що саме зводять на церковній землі на Київській і яка користь від цього громаді. «20 хвилин» направлять відповідні запити, аби з’ясувати ці питання. Далі буде…
Читайте також:
Суд вдруге скасував рішення щодо будівництва на Слівенській-Малишка. Але вартість нерухомості росте
Здали в експлуатацію храм із багатоквартирним будинком на Курбаса
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Київська-Тарнавського,
Курбаса…
Мабуть чергова багатоповерхівка на церковній землі. Лише бізнес