Всі повинні розуміти, яку небезпеку криє у собі лід. Особливо нині, коли з потеплінням він тоншає та втрачає міцність.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян бути обачними та уникати виходів на кригу. Це надзвичайно небезпечно! Особливо це застереження стосується рибалок, яких можна найчастіше побачити посеред замерзлих водойм. Рятувальники звертаються до любителів зимової риболовлі: не забувайте – зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки.
Для того, аби не трапилося нещастя, слід пам’ятати ряд правил.
Перш, ніж ступити на кригу, перевірте її товщину: виходити на лід безпечно коли його товщина більша 7 см. Міцний лід має зазвичай синюватий або зеленкуватий відтінок. Лід білого або жовтуватого кольору – слабкий. Тонкий лід трапляється біля берегів, заростей очерету та під снігом. Будьте обережні, у таких місцях можна провалитися! Міцність льоду слід перевіряти палицею, але ні в якому разі не ногою.
Під час перебування на льоду рибалкам необхідно дотримуватись наступних правил безпеки:
У випадку, якщо Ви все ж провалились то необхідно:
Якщо у Вас на очах людина провалилась під лід:
Людині, яка надає допомогу потерпілому, не потрібно зразу бігти до нього, бо також можна провалитися. Допомогти можна, подавши з безпечного місця жердину, пасок, гілку, мотузку чи шарф. Іноді, щоб це зробити, треба ближче підібратися до потерпілого. У такому разі потрібно прив’язатися мотузкою до дерева чи іншої міцної опори, лягти на лід і обережно просуватися до ополонки.
Безумовне дотримання правил безпечної поведінки є неодмінною запорукою збереження вашого життя.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер