Ми запитали тернополян, що вони думають про небезпеку над головою.
Пан Борис, який працює у закладі харування на вул. Острозького каже, що балкони там реставрували декілька місяців тому, але, на жаль, покращення не дуже помітно.
- Та, звісно, страшно ходити, якщо воно в будь-який момент може обвалитись, - каже пан Борис, - Але що зробиш, нема нічо ідеального в нас. То ми і боятися не маємо часу.
Пенсіонер пан Мирослав розповів, що на проблему вже звертав увагу, а одну із вулиць, на якій є потенційно-небезпечний об’єкт, навіть старається оминати.
- Кілька таких балконів вже познімали, - розповів пан Мирослав. - І це дуже добре, бо немає небезпеки. По телевізору часто бачимо різні страшні випадки, тому потрібно думати наперед.
Тернопільські мамусі Тетяна та Мар’яна найбільше переживають, щоб балкон випадково не травмував їх дітей, бо ж гуляють тернопільськими вулицями щодня.
- У місто ми бачимо багато таких будинків, - розповіли жінки, - з деяких обсипалась штукатурка. Особливо страшно взимку, коли з цих страшних балконів звисають бурульки.
Тернополянка пані Ганна теж помітила аварійний стан балконів.
- Ми насправді рідко піднімаємо очі вгору і не бачимо всього, що там робиться, - каже жінка. - А це може бути справді небезпечно для нас. Якби всі ці балкони відреставрувати, - місто мало би набагато гарніший вигляд.
Прокоментувати проблему аварійних балконів у Тернополі ми звернулися в управління житлово-комунального господарства міської ради.
- Балкон є приватною власністю, тому ремонтувати його в багатоквартирному будинку повинні власники. - повідомляють в управлінні ЖКГ. - Квартирокористувач має право одноосібного володіння і відповідає за допоміжні конструкції: огорожі, поручні і решітки. Відтак щодо поточного ремонту балконної плити мешканці можуть звертатися до обслуговуючого підприємства. Стан виступаючих конструкцій двічі на рік – навесні та восени - оцінюють фахівці. Якщо підтвердиться їх аварійний стан – оголена арматура чи відпалі залізобетонні елементи, то небезпечне місце огороджують спеціальною стрічкою, а мешканцям надають припис про заборону користування балконом. Ремонт таких споруд мають проводити співвласнки багатоквартирного будинку - власники квартир.
Окрім того, нам повідомили, що багато із цих об’єктів є пам’ятками архітектури, які не може реставрувати ні власник, ні управління ЖКГ, ні обслуговуюче підприємство.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 18 вересня 2024
Читати номер
marijka
Діонісій