Тернополяни об’єдналися разом, аби організувати справжню новорічну феєрію для діток з інвалідністю. Кожен мав нагоду стати чарівником для цих малюків 21 грудня.
- “Казкова пригода” – це захід, під час якого дітки з інвалідністю зустрілися разом зі здоровими дітьми, - розповідає організаторка Олена Коваль. - У ініціативі взяло участь 12 діток із інвалідністю, віком від 3 до 11 років. Всі вони чекають на диво і кожен бажаючий міг долучитись до створення свята для них.
Потрібно було вибрати із списку діток одну дитину, і зробити їй подарунок на новорічне свято. А далі при зустрічі вживу особисто зустрітист з дітками та вручити їм свій подарунок, оскільки живе знайомство має ефективніший результат.
- “Казкова пригода” - це дійсно така символічна назва. Бо новорічні свята для нас дійсно як казка, ми всі повертаємось у дитинство думками. Туди, де ми мріємо, туди, де вигадуємо різні плани, - розповідає Олена Коваль. - Ці дітки теж мають мрії, але головна у них - бути здоровими.
Мета події – зробити всіх людей ближчими один до одного, попри обставини, стан здоров’я, вік тощо, додає Олена. Захід приходив у одній із місцевих дитячих розважальних кімнат, він проводився на волонтерських засадах. Всі дітки були одягнуті у казкові костюми.
- Давно я не отримувала стільки позитивних емоцій та вражень. Цей час справді об'єднує людські серця, - продовжує співрозмовниця. - Дуже рада, що цього року багато людей долучилось. Для мене було приємною несподіванкою, те. що у перший же день оголошення, де був перелік діток, одразу знайшли своїх чарівників. А я спершу ще хвилювалась, щоб усі мали своїх чарівників. Родзинкою стало те, що кожен чарівник особисто вітав дитинку. Вони знайомились із сім’ями і, сподіваюсь, у подальшому вони будуть підтримувати зв’язок. Просто, коли люди бачать на картинці цих діток - це одне, а коли вони приходять вживу, бачить їхні очі і спроби щось сказати - це зовсім інші емоції, враження. Це дуже зворушливо.
Олена Коваль розповідає, що на заході стала свідком ситуації, коли жінка від початку і до кінця вечора постійно була біля одного хлопчика, постійно його обіймала та цілувала.
- Мене це вразило у саме серце, бо вона з таким теплом віднеслася до цієї дитинки. Стала для неї справжній чарівником, - каже жінка. Формат заходу - простий. Спочатку відбувались майстер-класи: із образотворчого мистецтва, кулінарії та казкотворення. Разом із ними приходили люди, які вітали. Була розважальна частина із аніматорами, а також ми колядували.
Мати хлопчиків, які брали участь у цьому проєкті Оксана Брунда-Гусарук каже, що від щирості і тепла усіх чарівників на цьому святі зашкалювали всі показники у серці.
- Вдячні організаторам і благодійникам за турботу і зібрану таку величезну кількість любові, - каже Оксана. - Ви так усі старалися! Вражень точно вистачить на цілий рік! Дякуємо за справжнє відчуття свята для нас!
Олена Коваль вже не перший рік організовує новорічно-різдвяні свята для діток із інвалідністю. - Щоразу на цих святах я бачила щасливі й такі щирі очі діток, які не дуже мають можливість часто відвідувати різні заходи. Але є кілька днів у році, коли всі мають відчувати себе щасливими, - каже Олена Коваль. - Дуже добре, що останнім часом люди стають толерантнішими і побільше заходів, де можуть брати участь дітки із інвалідністю. Сподіваюсь, скоро це у нашому суспільстві стане нормою, а не винятком.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер