Свій допис у соцмережі Людмила Рудніцька опублікувала після того, як перехворіла на ковід та потрапила у лікарню.
- Чому за стільки часу так і не створено нормальні умови в інфекційному відділі: палата реанімаційна не відповідає жодним вимогам, не має функціонального ліжка, під плечі підкладають дитячі матраци, що хворому тільки добавляє муки. Коли закінчується кисень, проходить 15 - 20 хвилин, хворий задихається. За стільки часу жодного разу не підключався новий апарат. Чому стільки часу не створено нормальну реанімаційну палату в стаціонарі? - написала жінка.
Також жінка пише, що у стаціонарі на все відділення - одна медсестра та одна санітарка, яка і прибирає, і розносить їжу хворим.
До слова, авторка допису сама понад 20 років працювала заступником головного лікаря цієї лікарні. Після реформи очолила центр медико-санітарної допомоги у Ланівцях.
Навколо питань функціонування лікарні вже неодноразово у соцмережах спалахували скандали. Місцеві кажуть, що у лікарні є проблеми також із подачею води у палати, і з розмежуванням потоків пацієнтів та інше.
Цей пост опублікували у спільноті "Моя Лановеччина".
В обласному управлінні охорони здоров'я кажуть, що уся відповідальність за місцеві лікарні - на місцевих органах влади, оскільки вони перебувають у їх підпорядкуванні.
- Питання забезпечення медперсоналом та укомплектування вже вирішується, - каже т.в.о. начальника управління охорони здоров'я ОДА Лідія Чайківська. - Це питання органів місцевого самоврядування. Наразі більше не маю змоги спілкуватись. У мене селекторна нарада.
Голова Лановецької райдержадміністрації Руслан Кушнір допис пані Рудніцької бачив і каже, що питання забезпечення лікарні постійно на його контролі та на контролі голови ОДА.
- Щодо точок кисню, то нещодавно це питання ми розглядали. У нас було 11 точок, є ще дитяче відділення, які мають кисневу систему, - каже пан Кушнір. - Зараз ми маємо збільшити їх до 20-ти. Ми перевірили усі точки - вони в нормальному стані.
Також в РДА підтверджують, що вже вирішують питання збільшення кількості персоналу.
- Стани лікарень чи не у всіх районах зараз на одному рівні. Щодо цих дописів, то ви маєте розуміти, що зараз час перед виборами і лікарня має приблизно 250 працівників, відповідно сім'ї і всі політичні групи на це все реагують, - каже Руслан Кушнір.
Вже після виборів, через те, що Лановецький район, як територіальна одиниця, перестає існувати, лікарня переходить у власність об'єднаної територіальної громади.
- Це не питання сьогоднішнього дня, це питання 30-ти років керування лікарнею, - каже пан Кушнір. - Така ситуація кругом. У нас два або три бокси, оснащені бойлерами, ми закупили ще 6 бойлерів і встановимо їх в кожному боксі, щоб була гаряча вода. Пліткують, що немає води взагалі - це неправда. Ці плітки вже виходять за усі межі.
Головний лікар Лановецької центральної районної лікарні Омелян Гулько каже, що ще кілька років тому відділення взагалі планували закрити. Тому і оптимізували кількість персоналу.
- Мені неодноразово рекомендували закрити це відділення, Міністерство цього вимагало, - каже пан Гулько. - Я вистояв і зберіг відділення. Колись відділення було розраховане на 70 людей. У квітні на початку пандемії зробили розводку кисню для трьох палат, є також сім точок подачі кисню та три кисневих концетратори. Євроремонту немає, але умови нормальні. Ми замінили унітази в санвузлах, облаштували бокси. Зроблено немало.
Зараз у лікарні є 30 ліжкомісць. І практично усі вони заповнені. На питання куди ж розміщатимуть інших пацієнтів, у разі коли їм теж необхідна буде госпіталізація, головний лікар каже, що вже у планах переформатування дитячого відділення.
Голова РДА переконує, що лікарня забезпечена засобами індивідуального захисту для персоналу мінімум на 30 днів. Придбали також два нових апарати ШВЛ. Щоправда, у дописі йшлось про те, що жоден з них не вмикали. Головний лікар ці слова заперечує. Каже, що МОЗ наразі затвердило інші алгоритми лікування. Апарат вмикали в разі потреби.
- Проблеми з киснем справді є, - каже пан Гулько. - Ми уклали договір з Львівським постачальником. Маємо 27 балонів, кисень підвозять постійно. Є проблема в тому, щоб його переключити. Якщо є серйозний пацієнт - на 4-5 годин вистачає одного балона. У разі коли кисень закінчується, працівники мають дзвонити до мого заступника та викликати його в будь-яку пору доби.
Щодо забезпечення ліками, то кошти на них постійно виділяють з Держбюджету, проте питання є з поставками від лікарської фірми. І, за словами, головного лікаря, антибіотиків немає зараз у всій країні.
А яка ситуація у вашій районній лікарні? Пишіть у коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер