Окупанти примушують українців оформлювати російські паспорти. Як спілкуватися з ворогом?

- Неофіційне розпорядження про пришвидшення темпів отримання українцями російських паспортів на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Херсонської області було видане окупаційною адміністрацією.
- Про це розповідають у Центрі Національного спротиву (Центр), посилаючись на інформацію від українського підпілля.
- Ми продовжуємо розповідати нашим читачам важливі новини з окупованих територій. Ми єдині у нашому бажанні перемогти ворога, отже, повинні бути в курсі ситуації всієї країни.
Наразі московське керівництво окупантів тисне на гауляйтерів та колаборантів на ТОТ, аби ті пришвидшували темпи насильницької паспортизації, повідомляють у Центрі.
За відомостями Центру Національного спротиву, спостерігається зміна підходу до даного процесу з боку окупаційних адміністрацій на більш агресивну модель.
У Центрі підкреслюють, що окупанти надають російському паспорту статус документа для виживання та вирішення найменших соціально-побутових потреб. Наприклад від виїзду за межі міст, до медичних послуг, що фактично ставить місцеве населення в обставини непереборної сили.
– Центр національного спротиву закликає місцеве населення бути обережним та не давати окупантам можливості вас затримувати. На сайті ви можете ознайомитися з інструкцією, як спілкуватися з окупантами під час перевірки, – зазначають у Центрі.
Як себе поводити з окупантами
Покрокова інструкція від Центру:
- Перше, намагайтеся під час спілкування з окупантами завжди мати поруч свідків, які можуть побачити що вас затримують, якщо ситуація почне розвиватися у погану сторону. Не допускайте ситуацій, коли ви залишаєтесь із окупантами один на один. Не заходьте добровільно у приміщення, зайняті окупантами. Намагайтеся повідомити когось із знайомих по телефону або СМС, якщо зустріч із окупантами є імовірною.
- Ніколи не носіть з собою речі, які можуть свідчити про будь-яку вашу діяльність проти окупаційної влади. Наприклад, відомості про противника, будь-які дані які стосуються інфраструктури, виробництва, осіб, які співпрацюють з окупантами, тощо. Це може розцінюватись противником як збір розвідувальної інформації.
- Не носіть з собою жодних агітаційних матеріалів, забороненої літератури, інструкцій, тощо. Цим ви можете привернути до себе увагу як особи, що має чіткі наміри організації підпілля.
- Слідкуйте за своїми електронними гаджетами. Зараз мобільний телефон – невід’ємна частина нашого життя. Там зберігаються наші контакти, переписки, аккаунти в соцмережах, фото, тощо. Мати абсолютно чистий телефон – теж не варіант, оскільки в сучасному світі людина без контактів та профілів в соцмережах викликає набагато більше питань на кшталт «Вам є що приховувати? Тоді ми зараз виб’єм з вас усю правду».
- Підписуйте важливі для вас контакти видуманими іменами. Чистіть непотрібні контакти. В профілях соцмереж не публікуйте інформації, яка може не сподобатись окупанту. Видаляйте з історії браузерів інформацію про відвідування українських ресурсів. Тобто, залишайте лише те, що не викличе в окупанта підозр або підстав зацікавитись вашою особистістю.
- Запам’ятайте, у будь-якій ситуації зберігайте спокій і холодну голову!
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» розповідали про те, що судитимуть двох зрадників з Тернопільщини: один працював на ФСБ, а інший примкнув до окупаційної влади Бердянська. Відповідатимуть за злочини й організатори ботоферми, які дискредитували українську владу, повідомляли про теракти і замінування.
Читайте також:
- Судитимуть тернополянина, який працював на ворога в окупованому Бердянську
- Судитимуть державного зрадника з Кременеччини, який працював на ФСБ
- Дискредитували владу, повідомляли про теракти і замінування: СБУ викрила ботоферми на Тернопільщині і ще у 8 областях країни
- З Тернопільщини видворили прихильника РФ з подвійним громадянством
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.