Опалювальний сезон закінчився, а ми і далі платимо за відсутні батареї у під’їздах. Чому?

Опалювальний сезон закінчився, а ми і далі платимо за відсутні батареї у під’їздах. Чому?

При одноставковому тарифі велике навантаження падає на плечі тернополян саме у опалювальний період, відтак двоставковий тариф дозволяє пропорційно розділити суму на весь рік та сплачувати частину нарахувань за опалення в міжсезоння, пояснили «20 хвилин» у КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». І розповіли, що робитимуть із тими, хто взагалі не платить.

Опалювальний сезон закінчився, а ми й надалі платимо за неіснуюче тепло. Чому, дізнавалися «20 хвилин».  

До редакції звернулася тернополянка Ілона Гусаковська. Жінка поскаржилася, що знову прийшла платіжка з  «Тернопільміськтеплокомуненерго», хоча опалювальний сезон закінчився.

 

Відео дня

Стояки холодні — платіжки приходять

 

— Батарей у під’їзді немає вже років 20, і ми про це повідомляли, — розповіла жінка журналістам. — Щомісяця взимку і міжсезоння рахунки на опалювання під’їздів приходили в межах 700 грн. Колись сума була ще більшою, але приходила комісія з міськради, щось там перевіряла, запевняла, що стояки є, тому потрібно платити. Ну добре, платимо за стояки. Але зараз вони холодні! Чому і за що я маю платити майже 300 грн?

Жінка розповіла, що у під’їзді тільки у двох квартирах централізоване опалення, решта мешканців мають індивідуальне. Через це не можуть відмовитися від централізованого, і сплачують від осені до весни в межах 700 грн щомісяця. Проте є сусіди, які вже роками не платять.

— У них борги ростуть, але ніхто на це не зважає, — каже пані Ілона. — Я сплачую щомісяця, не маю ані копійки заборгованості за тепло від неіснуючих батарей — і, чесно кажучи, почуваюся ніяково. Може теж відмовитися платити? Цікавить, як тепловики впливають на боржників і як їх карають?

Питання читачки ми адресували до начальниці служби збуту теплової енергії КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» (далі КП ТМТКЕ — прим. авт.) Наталії Красіцької.

 

Щоб легше було взимку

 

За її словами, у червні у квитанції від КП ТМТКЕ за травень тернополяни отримають нарахування із вказаною часткою умовно-постійної частини двоставкового тарифу, як це було під час опалювального періоду.

— Тобто, кожному абоненту прийде нарахування у розмірі сталої частки (Умовно-постійна частина двоставкового тарифу,  у квитанції – «Абонентська плата»), яка нараховувалася в попередні місяці під час опалювального періоду-2024-2025 рр., та за рахунок якої споживачі мали змогу менше сплачували за послуги з теплопостачання у зимовий період, — пояснила Наталія Красіцька. — Здійснюючи абонентьску плату, ви оплачуєте за вже спожиту послугу, а також даєте  можливість КП ТМТКЕ отримувати влітку обігові кошти на проведення ремонтних робіт та підготовки до наступного опалювального періоду.

Двоставковий тариф діє і в інших містах України, раніше його практикували і у Тернополі, каже Наталія Красіцька. При одноставковому тарифі велике навантаження падає на плечі тернополян саме у опалювальний період, відтак двоставковий тариф дозволяє пропорційно розділити суму на весь рік та сплачувати частину нарахувань за опалення в міжсезоння.

До слова, для послуги з постачання теплової енергії відбувся перехід з одноставкового тарифу на двоставкові, а для послуги з постачання гарячої води тариф залишився одноставковим.

 

Що буде з боржниками? 

 

Тепловики наголошують, що розрахунки умовно-постійної частини двоставкового тарифу — для кожного домоволодіння індивідуальні і залежать від метражу житла. Якщо абонент не сплачуватиме умовно-постійну частину, то у нього накопичуватиметься заборгованість, яку все одно доведеться сплатити.

У КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» запевняють, що проводять роботу з боржниками і спершу намагаються врегулювати все без судового процесу. Надсилають повідомлення про заборгованість, телефонують до споживачів.

— Після попередження із проханням погасити борг надсилаємо абонентам досудове попередження, — пояснила Наталія Красіцька. — У разі ігнорування споживачами наших дій, наступним кроком є подання позову до суду. А за тим виконавча служба стягує кошти боржника, арештовує і вилучає майно. Та направляє частину доходів боржника на погашення заборгованості.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (8)
  • irina zhizhina
    А керівник теплокомуненерго нараховує собі мільйонні премії, з якого фонду? Із здирства народу? Чому комуненерго не ізолює труби в підвалах, де люди зберігають городину, кому це тепло потрібне у підвалі, щоб що? Дерти з народу останню шкуру?
  • Yurii Ivanechko
    Добре платити за те, чим користуєшся, а цей усереднений розподіл - це не справедливе здирництво
  • Anhelina Ustimova
    А що робити, якщо батарея в підʼїзді пошкоджена і тепло до неї не йде, був акт ЖЕКу, передали на Теплокомуненерго, кілька років не нараховували, з часу війни почали нараховувати, відповідь - нарахування будуть, все одно, що послуга не надається, ремонтуйте, щоб не платити просто так, ремонт там кажуть не можливий, ніхто не ремонтує і яке право вони мали ці 3 роки нараховувати, якщо в них є прийнятий акт, що батарея пошкоджена і ремонтні роботи ніким виконані не були?
    Любомира Гузара 5, 4 підʼїзд!
    Боргу не маємо! Але платимо несправедливо! Не по закону!
    Можна якось на це вплинути??
    Тернопільміськтеплокомуненерго М. Тернопіль Сергій Надал Вячеслав Негода
    Дуже просимо 🙏
    Бо є акт, що опалення в підʼїзді не робоче, ніхто не ремонтує, бо ремонту не підлягає, а нарахування повернули вже 3 роки!
  • Буся Бубуся
    Та зараз) Ніхто за людей не переймається. Так вони економлять на субсидії, тим в кого централізоване. Бо, тепер, її сума значно менша,як до розподілу.

keyboard_arrow_up