Особливості оформлення закордонного паспорта дітям різного віку: що потрібно знати

Особливості оформлення закордонного паспорта дітям різного віку: що потрібно знати

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, віком від 16 років — строком на 10 років.

Порядок оформлення основних документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України — ID-картки та закордонного паспорта, дещо змінюється із досягненням певного віку.

Зміни, зокрема, стосуються розширення можливостей неповнолітньої особи відповідно до віку. Що потрібно знати, оформляючи паспорти дітям різного віку, «20 хвилин» запитали в управлінні Міграційної служби в області.  

 

Відео дня

Що змінюється
 

Від народження


Паспорт громадянина для виїзду за кордон можна оформити дитині від народження. Це є правом батьків, але не обов’язком. Заяву на оформлення документу подає один із батьків чи законних представників дитини.

12 років


У цьому віці при оформленні закордонного паспорту у школярів вже сканують відбитки пальців рук, відтак, при отриманні готового документа присутність дитини обов’язкова, адже здійснюється процедура верифікації (перевірки) тотожності відбитків.

14 років


Починаючи з цього віку законодавець наділяє неповнолітніх частковою дієздатністю, що знайшло своє відображення і в порядку оформленні документів. Обов’язком кожного 14-річного українця є оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки. Також у цьому віці юнаки й дівчата уже мають право підпису, відтак, при оформленні закордонного паспорту здійснюється відцифрування їхнього особистого підпису.

16 років


Неповнолітня особа, яка досягла 16-го віку, може особисто звернутись до підрозділу міграційної служби щодо видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон та власноруч подати відповідну заяву.

 

Чи потрібно вести дитину на оформлення

 

Зверніть увагу: до 12 років присутність дитини не обов’язкова, можна подавати для сканування кольорову фотокартку 10х15 см. Від 12 дитина має прийти до підрозділу, де оформляють документи.

Дитину будь-якого віку можуть сфотографувати в міграційній службі при подачі документів, але якщо у вашої дитини (віком до 12 років) з фотографуванням можуть виникнути проблеми — лякається фотоспалаху, не може всидіти на місці, не закривати очей більше 2 секунд або дитина перебуває в даний момент в місцях відпочинку, лікування, тощо, у Міграційній службі рекомендують скористатися послугами фотоательє та принести одну фотокартку.

Вимоги до фото:

— розмір 10х15 сантиметрів;

— зображено 70% обличчя;

— білий фон, ніяких сторонніх предметів;

— чіткі контури;

— без дефектів.

До фото потрібно долучити такі документи:

— оригінал свідоцтва про народження;

— ідентифікаційний код;

— паспорт одного з батьків;

Щоб транслітерація у дитячому паспорті не відрізнялася від перекладу прізвища у паспорті батьків, повідомте працівників служби про наявність у вас закордонного паспорта.

— Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років — строком на 10 років, — повідомила речниця управління Міграційної служби в області Ірина Бойко.  

Вартість оформлення закордонного паспорта для неповнолітніх така ж, як для дорослих:

— у разі оформлення протягом 20 робочих днів — 1 042 грн;

— у разі термінового (протягом 7 робочих днів) — 1 682 грн.

 

Довідка

У 2024 році на Тернопільщині оформили понад 57 тисяч паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Марія

    Після 14 років на скільки часу ?

    О reply Марія

    4 роки
  • Київський Дімон

    Схоже ЗСУ майже повністю покинули Курську область. Залишились тільки загороджувальні загони, які намагаються призупинити просування окупантів до державного кордону України

    https://t.me/ZSU_War/21233

    Раджу канал, давно їх читаю

  • sergiu77

    Запхай собі в одне місце папір йго отримає хоть кляп пережуєш!!!

keyboard_arrow_up