Розрахуватись за паркову в Тернополі можна лише через термінал, який є у паркувальників в помаранчевій уніформі.
Один з чеків обов’язково прикріпити з правого боку під лобове скло, в іншому разі працівники муніципальної міліції можуть скласти адмінпротокол. Штраф - від 136 до 204 грн. Оплата погодинна і нараховується з моменту паркування авто.
Для всіх інвалідів паркова безкоштовна, а чиновникам працівникам міськради і силових структур, які раніше «козиряли» посвідченнями та ігнорували паркувальників – тепер доведеться платити. Учасники АТО не платитимуть за парковки до кінця січня 2015 р. Такий подарунок до свят їм зробив підприємець Микола Мисенко, який працює на ринку паркування близько трьох місяців і який опікується 9 з 10 платними парковками в місті. Виняток – місце для паркування на Привокзальному майдані.
Дав шмат паперу, а не чек
Близько трьох місяців тому після скарг тернополян на роботу парковок у місті «RIA плюс” проводила власне розслідування. Тоді ми з’ясували, що оплату за парковки брали всупереч закону, а гроші йшли невідомо до чиєї кишені. Тоді ж міськрада розірвала договір з попереднім оператором паркування і віддала тернопільські парковки до рук нового підприємця. Хоч зміни очевидні, у тернополян ще чимало нарікань на роботу парковок.
Тернополянка Інна Сокол стверджує, що на паркові, що на вул. Шептицького, їй не видали чеку. Натомість під «дворнік» паркувальник вліпив шмат паперу, де ручкою була написана година заїзду. Більше – жодних даних.
Всі кошти, сплачені через паркувальний термінал, приходять на офіційний рахунок, який можуть перевірити при потребі будь-які дотичні служби чи контролюючі органи, стверджує підприємець. З цих же коштів він сплачує до місцевої казни податок. За три місяці роботи підприємець вже сплатив близько 111 тис. грн. до міськбюджету.
На трьох парковках – на майдані Волі, площі Героїв Небесної сотні та вул. Коперника – вже впорядкували територію, нанесли розмітку та розмістили погоджені з ДАІ знаки. На них є номер парковки, дані оператора, вартість 1 год. паркування і номер телефону гарячої лінії.
Аби гроші не брали нечисті на руку ділки, потрібно звернути увагу на одяг і обладнання паркувальника. Справжній має уніформу – куртку чи жилет помаранчевого кольору. На правій кишені вишиті прапор України і Євросоюзу. На лівій – вишите слово «паркувальник» і поруч кріпиться бедж з фото, особистими даними працівника і мокрою печаткою підприємця. У кожного є портативний паркувальнний термінал.
Інвалідам і учасникам АТО - безкоштовно
Паркувальні термінали, через які зараз здійснюють оплату – погоджені з управлінням Міндоходів в області, каже підприємець. Паркомати, які були раніше - зарекомендували себе з гіршого боку. Водії на них просто не реагували.
За чистоту та благоустрій території теж відповідає паркувальник. Якщо сніг невеликий – прибирають і впорядковують працівники. Як снігопад рясний, у підприємця є підписаний договір, тому територію розчищатимуть спецтехнікою.
Всім інвалідам підприємець дозволив паркуватись безкоштовно. Але для цього водій мусить пред’явити посвідчення. Безкоштовно до кінця січні 2015 р. користуватимуться парковками міста і учасники АТО. Такий подарунок підприємець зробив їм до зимових свят. Абонемент учасники АТО можуть отримати на складі №2 Логістичного центру допомоги бійцям АТО за адресою: вул. Дністрянського, 10 (навпроти СБУ).
Як розрахуватись за паркову
Коментар
Ігор МЕДИНСЬКИЙ, (53 р.), начальник управління транспорту і зв’язку міськради:
Муніципальна поліція має право здійснювати контроль і складати адмінпротоколи. Штраф – від 8 до 12 неоподаткованих мінімумів, але це не є ефективним. Люди мають розуміти відповідальність перед бюджетом. Треба, щоб місто розвивалось. А такого немає. Відповідальність паркувальника за несплату податків є значно вищою.
Кошти, які податками сплачує підприємець, а це щомісяця більше 35 тис. грн, - йдуть виключно до місцевого бюджету. Розподіляють їх депутати міськради. Благоустроєм паркувальних майданчиків міськрада не займається – це все теж на відповідальності оператора паркування.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер
Савленко Рома
ПРАВДА
Anonymous
14. Відведені майданчики для платного паркування обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць для паркування з обох боків уздовж проїзної частини вулиці, дороги або тротуару та/або інформаційними знаками про можливість і порядок надання послуги “мобільне паркування”.
19. Паркувальні автомати і автоматичні в'їзні та виїзні термінали на майданчиках для платного паркування встановлюються стаціонарно.
Сплата вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування не здійснюється у разі незабезпечення оператором належного функціонування засобів сплати вартості зазначених послуг відповідно до вимог цих Правил щодо обладнання таких майданчиків.
Олена Степанова