Парламент продовжив термін добровільного повернення на службу військових, які самовільно залишили частини
9 січня Верховна Рада України ухвалила рішення про подовження терміну добровільного повернення на службу військових, які самовільно залишили частини, до 1 березня 2025 року.
Про це повідомила група комунікацій Тернопільського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Військова служба правопорядку виступила з роз’ясненням про зміни у законодавстві України щодо поновлення на службі військовослужбовців, які здійснили СЗЧ, повідомили в 105 окремій бригаді Тероборони.
Зокрема, у відомстві повідомляють, що прибувши до військової частини, військовослужбовець подає рапорт, у якому зазначає відомості про посаду, яку він займав та військову частину, в якій він проходив службу на день призупинення йому військової служби, номер кримінального провадження та орган, що здійснює досудове розслідування, якщо ця інформація йому відома.
Надалі, на підставі рапорту командир військової частини не пізніше 72 годин з дня прибуття військовослужбовця до місця проходження служби, продовжує військову службу або дію контракту, також, з цього моменту автоматично поновлюється виплата грошового і здійснення продовольчого, речового та інших видів забезпечення.
Крім того, з цього моменту поновлюється право на пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством України.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що військовослужбовців, які до 1 січня 2025 р. добровільно повернулися до місць служби, звільнили від кримінальної відповідальності та відновили виплати для них.
Читайте також:
Понад 50 військових звільнили від криміналу за самовільне залишення служби. Кому загрожує тюрма?
Повернення на службу після СЗЧ без кримінального покарання: що треба знати про законодавчі зміни
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Svetlana nezbrycka
На часі здорова мотивація від політичної еліти від членів всіх державних структур ---добровільна відмова від мандату і недоторканості та термінове повернення на службу ЗСУ на захист громадян