Перейменування вулиць: чи потрібно змінювати документи тернополянам

- 11 липня у Тернополі відбулася позачергова сесія міської ради, на якій депутати підтримали рішення про перейменування 13 вулиць.
- Чи потрібно тернополянам переоформляти документи, роз'яснили у міськраді
Переоформляти документи на житло чи землю не потрібно, повідомили у Тернопільській міськраді
Якщо право власності на об’єкт нерухомого майна вже внесено у державний реєстр прав, то зміни не вносяться.
Якщо ви лише оформлюєте договір купівлі-продажу, чи проводите інші дії з переоформлення житла, чи земельної ділянки, то оформлення буде відбуватися одразу на нову адресу. Якщо у вас є діючі документи (право власності) на нерухомість, то переоформляти такі документи не потрібно.
Вносити зміни у прописку (реєстрацію місця проживання) не потрібно
Тернополянам, які зареєстровані на відповідних вулицях, не потрібно звертатись за додатковими послугами чи довідками.
Читайте також: Депутати підтримали перейменування 13-ти вулиць: як змінились назви
При цьому відповідні зміни в документах тернополян, що свідчать про реєстрацію місця проживання, будуть вноситись в поточному порядку в разі зміни реєстрації місця проживання чи необхідності отримання витягу з реєстру Тернопільської міської територіальної громади.
За зверненням особи, посадова особа органу реєстрації в день звернення особи або її законного представника, видає витяг з реєстру територіальної громади з відповідними змінами. Витяг також можна сформувати через Єдиний портал державних послуг Дія.
Витяг повинен містити унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який формується автоматично. Витяги з реєстру територіальної громади, отримані в електронній або паперовій формі, мають однакову юридичну силу.
Також відповідні управління міської ради, які здійснюють ведення відповідного обліку зареєстрованих самостійно внесуть зміни у власні реєстри. Відтак, усі структурні підрозділи, які надають адміністративні послуги через ЦНАП та використовують у роботі інформацію про реєстрацію і надалі самостійно отримуватимуть необхідну інформацію із змінами.
Юридичним особам, ФОПам та громадським організаціям потрібно внести зміни до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань
ВАЖЛИВО! Граничний термін внесення таких змін не встановлений.
- Юридичні особи. Для внесення таких змін, можна звернутись до будь-якого державного реєстратора або нотаріуса області в межах свого місцезнаходження. Для цього подається заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі (форма 2, затверджена наказом Мін’юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5).
Якщо адреса фігурує в установчих документах, до них теж доведеться внести зміни. У такому разі юридичним особам разом із заявою необхідно подати протокол/рішення загальних зборів учасників (або іншого уповноваженого органу управління), а також нову редакцію установчих документів (підписи на цих документах мають бути нотаріально посвідчені).
- Фізичні особи– підприємці можуть здійснити державну реєстрацію зміни свого місцезнаходження/проживання через будь-якого державного реєстратора або нотаріуса в межах України незалежно від свого місця проживання. Для цього подають заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу –підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі (форма 1, затверджена наказом Мін’юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5).
Читайте також: Декомунізація Тернополя: на чотирьох вулицях демонтують меморіальні таблиці
- Нагадаємо, тернополяни подали понад 2500 пропозицій щодо перейменування вулиць. Історики та краєзнавці провели обговорення. Як змінились назви, читайте тут
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.