Перейменування вулиць: чи потрібно змінювати документи тернополянам

Перейменування вулиць: чи потрібно змінювати документи тернополянам
  • 11 липня у Тернополі відбулася позачергова сесія міської ради, на якій депутати підтримали рішення про перейменування 13 вулиць.
     
  • Чи потрібно тернополянам переоформляти документи, роз'яснили у міськраді

Переоформляти документи на житло чи землю не потрібно, повідомили у Тернопільській міськраді

Якщо право власності на об’єкт нерухомого майна вже внесено у державний реєстр прав, то зміни не вносяться.

Якщо ви лише оформлюєте договір купівлі-продажу, чи проводите інші дії з переоформлення житла, чи земельної ділянки, то оформлення буде відбуватися одразу на нову адресу. Якщо у вас є діючі документи (право власності) на нерухомість, то переоформляти такі  документи не потрібно.

Вносити зміни у прописку (реєстрацію місця проживання) не потрібно

Тернополянам, які зареєстровані на відповідних вулицях, не потрібно звертатись за додатковими послугами чи довідками.

Читайте також: Депутати підтримали перейменування 13-ти вулиць: як змінились назви

При цьому відповідні зміни в документах тернополян, що свідчать про реєстрацію місця проживання, будуть вноситись в поточному порядку в разі зміни реєстрації місця проживання чи необхідності отримання витягу з реєстру Тернопільської міської територіальної громади.

За зверненням особи, посадова особа органу реєстрації в день звернення особи або її законного представника, видає витяг з реєстру територіальної громади з відповідними змінами. Витяг також можна сформувати через Єдиний портал державних послуг Дія.

Витяг повинен містити унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який формується автоматично. Витяги з реєстру територіальної громади, отримані в електронній або паперовій формі, мають однакову юридичну силу.

Також відповідні управління міської ради, які здійснюють ведення відповідного обліку зареєстрованих самостійно внесуть зміни у власні реєстри. Відтак, усі структурні підрозділи, які надають адміністративні послуги через ЦНАП та використовують у роботі інформацію про реєстрацію і надалі самостійно отримуватимуть необхідну інформацію із змінами.

Юридичним особам, ФОПам та громадським організаціям потрібно внести зміни до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

ВАЖЛИВО! Граничний термін внесення таких змін не встановлений.

  • Юридичні особи. Для внесення таких змін, можна звернутись до будь-якого державного реєстратора або нотаріуса області в межах свого місцезнаходження. Для цього подається заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі (форма 2, затверджена наказом Мін’юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5).

Якщо адреса фігурує в установчих документах, до них теж доведеться внести зміни. У такому разі юридичним особам разом із заявою необхідно подати протокол/рішення загальних зборів учасників (або іншого уповноваженого органу управління), а також нову редакцію установчих документів (підписи на цих документах мають бути нотаріально посвідчені).

  • Фізичні особи– підприємці можуть здійснити державну реєстрацію зміни свого місцезнаходження/проживання через будь-якого державного реєстратора  або нотаріуса в межах України незалежно від свого місця проживання. Для цього подають заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про фізичну особу –підприємця, що містяться  в Єдиному державному реєстрі (форма 1, затверджена наказом Мін’юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5).

Читайте також: Декомунізація Тернополя: на чотирьох вулицях демонтують меморіальні таблиці

  • Нагадаємо, тернополяни подали понад 2500 пропозицій щодо перейменування вулиць. Історики та краєзнавці провели обговорення. Як змінились назви, читайте тут

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up