Перші шпальти світових ЗМІ про підрив Каховської ГЄС

Перші шпальти світових ЗМІ про підрив Каховської ГЄС

Переважна більшість європейських щоденних газет на своїх перших шпальтах надали інформацію про підрив Каховської ГЄС.

Повінь. В Україні підірвано Каховську греблю на північний схід від Херсона, що викликало сильну повінь. Україна звинувачує Росію, яка це заперечує.

Відео дня

Це застосування зброї масового знищення — так Україна описує руйнування, у яких Захід також звинувачує Москву. Російська агресивна війна небезпечно загострилася після вибуху важливої Каховської греблі. Будинки перебувають під водою, а українці з регіону, які зараз перебувають у Зальцбурзі, шоковані.

Затоплені десятки сіл і міст, зруйнована ГЕС і «екоцид»: руйнування дамби в Новій Каховці ще довго залишатиме відбиток на українцях. Спецслужби США вважають, що відповідальність несе Росія.

Підпис під фото: Жителька Херсона пробирається водою

Війна в Україні

Вчора МЗС України запросило термінове засідання Ради безпеки ООН у зв'язку з терактом російських терористів на Каховській греблі на півдні країни. Руйнування греблі на Дніпрі засудив ЄС, а генсек НАТО Єнс Столтенберг написав у Twitter, що руйнація греблі загрожує життям тисяч мирних жителів і завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу.

Тривога в районах, прилеглих до Дніпра, після вибуху величезної дамби ГЕС у Новій Каховці. Величезні обсяги води вийшли з-під контролю, фіксуються підтоплення житлових кварталів

Кремль відкинув звинувачення МАГАТЕ: небезпеки для АЕС у Запоріжжі немає

Британія звинуватила Росію у військовому злочині на тлі заяв про те, що сили Кремля підірвали велику дамбу на півдні України.

Зеленський: Москва підриває екологічну зброю масового ураження / повені

Підпис під фото: Катастрофа на світанку: зруйнована дамба Каховка у вівторок вранці

Новий вимір війни? Руйнівна хвиля припливу після вибуху греблі.

Підпис під фото: На цьому супутниковому знімку, наданому PBC Planet Labs, показано загальний вигляд ушкоджень Каховської греблі на півдні України.

Росія підірвала велику дамбу, сильна повінь загрожує тисячам жителів

Українська дамба зруйнована: 40 000 рятуються від води

Дамба у Нової Каховці в Україні була під контролем росіян.

Просування Києва сповільнилося

*Зсув грунту у Ваджонтській греблі в Італії, викликав мегацунамі і близько 2000 смертей

Нам кричали: «Біжіть, йде хвиля метрів п'ять»

Підпис під фото: Жінка рятує своїх собак після того, як її будинок у Херсоні затопили через руйнування Нової Каховської греблі.

Влада Києва та Москви звинувачує одна одну в руйнуванні Херсонської греблі

Атака ставить під загрозу до 80 муніципалітетів та може вплинути на військові плани двох країн.

Підпис під фото: ВЕЛИКА РОЗРУШЕНА ПЛОТИНА НА РІЧЦІ ДНІПРО

Внаслідок руйнування греблі у Новій Каховці рівень води піднявся на 11 метрів.

Розлив змушує евакуювати тисячі людей по обидва боки Дніпра

Підпис під фото: Вибух дамби Каховки, який спричинив прорив довжиною 600 метрів, був причиною підвищення рівня річки на 11 метрів

Українська влада евакуювала тисячі людей через підйом води на берегах Дніпра після обвалення стратегічної інфраструктури

Київ і Москва звинувачують один одного в тому, що вони підірвали цю споруду, яка утримувала 18 млн. м3 води, затопивши десятки сіл поблизу цього міста.

Розірвана у вівторок вибухом Каховська гребля скидає свої 18 мільйонів кубометрів води вниз річкою, затоплюючи південну Україну аж до Херсона, перекроюючи лінію фронту та ускладнюючи очікуваний початок українського контрнаступу.

Москва і Київ звинувачують один одного в руйнуванні дамби на Дніпрі, що може спровокувати гуманітарну кризу і уповільнити український контрнаступ. 

Окрім катастрофічних людських та екологічних наслідків, подія може сповільнити український контрнаступ.

Каховську греблю на річці Дніпро на півдні України зруйновано, частину території затоплено.Багато хто вказує на Росію як на підозрюваного злочинця. Населення страждає.

Підпис під фото: Жителька затопленого району намагається врятувати своїх собак із будинку, який опинився під водою.

Військовий злочин • Один український шлях наступу перекрито підірваною дамбою. Тим часом Україна почала свій весняний наступ в інших місцях.

Українці в зоні затоплення вказують на Росію

Навмисно спровокована екологічна катастрофа використовується як жорстока зброя війни. Чия сторона стоїть за нею, поки неясно. Одне можна сказати напевно: це акт відчаю

Пустеє друге за величиною водосховище України - незрозуміло, за цим стоїть теракт чи нещасний випадок.

Вода Каховського водосховища затоплює величезні території і тепер раптово зникає ще десь. Україна та Росія звинувачують одна одну в обваленні греблі.

Підпис під фото: Частини Херсона перебувають під водою. Місцева мешканка у своєму затопленому будинку.

Україна та Росія обмінялися звинуваченнями після того, як вчора обвалилася стіна великої дамби на півдні України, спровокувавши повені, поставивши під загрозу найбільшу атомну електростанцію в Європі та поставивши під загрозу постачання питної води, оскільки обидві сторони війни поспішили евакуювати жителів.

Київ звинуватив російські війська у підриві Каховської греблі та гідроелектростанції на річці Дніпро на території, яка контролюється Москвою, тоді як російські чиновники звинуватили українське бомбардування спірної території. 

Перевірити претензії не вдалося. Потенційно далекосяжні екологічні та соціальні наслідки катастрофи швидко стали очевидними, коли будинки, вулиці та підприємства були затоплені внизу за течією, а бригади екстреної допомоги почали евакуацію.

Усі ознаки вказують на те, що вибух, який зруйнував дамбу Каховської гідроелектростанції на півдні України у вівторок рано вранці, був навмисно здійснений росіянами. Два інших сценарії – що це була українська диверсія, спрямована на те, щоб звинуватити росіян, або аварія, спричинена неналежним обслуговуванням росіян, які окупували територію вже більше року, виглядають набагато менш вірогідними.

Автор: Cергій Чернявський

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up