В музеї буде постійно розміщена експозиція «Тернопіль сакральний». Вона присвячена історії тернопільської парафії та сакральним пам’яткам міста.
У тернопільському Архикатедральному соборі презентували новий туристичний маршрут храмом. Для тернополян та туристів відкрили підземелля Катедри та оглядовий майданчик на одній із веж. За словами настоятеля та отців, для того, щоб облагородити локації та створити зручні умови для відвідування їх людьми, роботи проводили понад рік. Відтепер усі бажаючі зможуть потрапити на екскурсію у визначений час, коли не проводяться богослужіння, попередньо звернувшись у Туристично-інформаційний центр міста Тернополя. Вартість вхідного квитка складатиме 30 гривень. Для пільгових категорій населення обіцяють продумати умови. Для школярів отці розробили абонементи для безкоштовного відвідування експозицій для того, щоб сприяти вивченню ними історії міста.
У підземеллі-крипті Катедри розмістили експозицію "Тернопіль сакральний". За словами отців, їхньою метою було представити життя трьох найбільших громад, що проживали у місті до 2ї світової війни: української греко-католицької, польської римо-католицької та єврейської. На вежі, де зараз завершуються роботи з облаштування оглядового майданчика, також будуть розміщені світлини старого Тернополя та його сакральних споруд, в тому числі й тих, що не дожили до наших часів, фото наслідків бомбардування міста та Катедри зокрема.
У планах - реконструкція куполів храму та облаштування виходу на центральний купол, а також повернення фасаду його історичного вигляду. Проект був розроблений архітектурною майстернею Юрія Вербовецького і зараз знаходиться на погодженні у Києві, - каже настоятель Архикатедри Орест Павліський.
Як відомо, раніше підземелля Катедри використовувались як військовий шпиталь для німецьких солдатів, після війни там сталася пожежа і воно залишалося занедбаним до останнього часу. Цікавим є те, що його конфігурація не збігається з будівлею сучасного храму і за спогадами очевидців, воно з'єднувалось з підземеллями обласного архіву, будівля якого є частиною всього монастирського комплексу Катедри. Крім того, за даними георадарного дослідження подвір'я перед храмом, яке проводили у 2017му році ГО City Project за підтримки ТМР, було виявлено кілька тунелів, що ймовірно сполучають його із тернопільським замком, підземною церквою сестер Йосифіток під прокуратурою та мережею підземель на майдані Волі.
Відео дня
Офіційне відкриття відбудеться цієї неділі. Його приурочать 21-й річниці заснування Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ.