Підприємство, яке освітило «Циганку», «висить у повітрі» через депутатів

Підприємство, яке освітило «Циганку», «висить у повітрі» через депутатів

Членів «Ради бізнесу Тернопілля» дивують дії міської влади, яка декларує підтримку бізнесу, але насправді іноді робить інше. На минулій сесії міської ради депутати не підтримали закріплення землі під виробничими приміщеннями підприємців

Тернопільські підприємці з «Ради бізнесу Тернопілля» звертаються до депутатів міської ради з проханням підтримувати місцевий бізнес.
На останній у році сесії Тернопільської міської ради депутати розглянули 300 питань. Через таку велику кількість, а також через дискусії та складність прийняття найважливішого документа міста – бюджету на 2017-й рік, засідання було два дні.

Серед усіх цих довгих та «гарячих» голосувань увагу «РБТ» привернув проект рішення, яким міська рада мала би надати кільком підприємцям землю в оренду. Земля — під об’єктами, які у власності підприємців. Крім того, саме на цій території депутати декілька сесій тому погодили поділ землі — бо ж це був суцільний шматок площею 6,5 га. Якщо говорити спрощено, то в’єтнамський бізнесмен, професор Тран Ван Ван багато років тому викупив декілька об’єктів на ділянці 6,5 га. Саму ж ділянку взяв в оренду, бо земля залишалася міською. Почав бізнес, але під час кризи прогорів. Тож бізнесмен продав частину нерухомості іншим підприємцям. Потім отримав у міської ради дозвіл на поділ землі — така вже процедура. І зараз ті підприємці та сам в’єтнамець (частину об’єктів не продав, а залишив собі — прим. авт.) хочуть закріпити шматки землі під будівлями. Також на праві оренди. Та депутати цього не дозволили — питання закріплення землі набрало недостатньо  голосів „за”.


Місцевий виробник світлотехніки «завис у повітрі»

Перед голосуванням проекту рішення «Про надання в користування земельних ділянок за адресою вул. Поліська, 12» в якому йшлося про припинення «права власності на ділянку площею 6,5933 громадянину В’єтнаму ТРАН ВАН ВАНу», та надання цієї землі «в оренду на 5 років підприємцям: ВУ КІМ Тхань, Мариняк Людмилі Мирославівні, Гречин Ірині Михайлівні та ТзОВ «Терно-Лайт», до депутатів звернулися підприємці з Поліської.


- Коротко хочу пояснити, що це надання дозволу оренди для однієї ділянки, а там вісім частин земельної ділянки під об’єктами нерухомості. Тобто є люди, які купили в 2008 році незавершене будівництво – затверджують землю. І ми купили в 2015 році. Просимо підтримати, - зазначив один із підприємців.


Слово взяв і інший бізнесмен.

- Я є одним із власників підприємства, яке купило приміщення у Тран Ван Вана, - каже він. - Наше підприємство «Терно-лайт» є виробничою фірмою. Цього року ми зробили свій проект – освітлення нашими виробами «Циганки». Нам необхідно отримати землю в оренду - ми не можемо здати придбане приміщення в експлуатацію, укладати відповідні договори та виступати на тендерах.


Голова депутатської земельної комісії Андрій Шкула на сесії виступив із проханням проголосувати рішення оренди підприємцям, адже це - підтримка бізнесу в нашому місті.

- Мова йде про земельні ділянки, які зараз будуть закріплювати власники нерухомості, - каже він. - Ми самі своїм рішенням декілька сесій тому дозволили в’єтнамському підприємцю Тран Ван Вану поділити цю земельну ділянку. Поділив він тому, що ці люди купили в нього об’єкти. Зараз ми сприяємо бізнесу, коли закріплюємо землі за тими об’єктами. Тому я пропоную підтримувати такі питання і повертатися до бізнесу обличчям, а не стояти до нього іншим боком.

Утім, із 37 депутатів його прохання почули лише 14. Решта 23 депутати просто не голосували. Згодом міський голова виніс цей проект на переголосування. На бік підприємців став секретар міської ради Віктор Шумада. Його підтримав міський голова, пояснюючи, що на Поліській планують збудувати фабрику кави.


- Прохання підтримати. Звернувся інвестор, який там багато років працює, - пан Тран Ван Ван. Там має бути виробництво кави, і є інші плани. Потрібно допомогти в цьому, - попросив депутатів Віктор Шумада.


- Там дійсно хочуть збудувати фабрику кави - вона має бути найбільшою у Західній Україні, - додав міський голова Сергій Надал.


Проте і після повторного голосування це рішення не набрало необхідної кількості голосів. Під час двох голосувань жоден депутат не виступив проти рішення, і жодного разу депутати не утримувалися.


Чому фракція не голосувала (або ж чому частина депутатів не голосували  - прим. авт.), ми запитали у голів депутатських фракцій. Висловитись вирішили й окремі депутати.


Володимир Місько, голова фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність»:


«У нашої фракції не було єдиного рішення. Ми і раді були б підтримати одноголосно, але не зрозуміли суті проекту. Адже ще зовсім нещодавно сесія затверджувала земельне питання Тран Ван Вана. І ось тепер знову? Можливо, саме це насторожило депутатів… До наступної сесії це питання варто було б добре вивчити, побачити проектну документацію. Тому що там велика ділянка, і довший час її не використовували за призначенням. Якби був якийсь проект планованого заводу чи прийшов інвестор і пояснив, що планує, я думаю, проблем із затвердженням проекту не було б».


Тарас Білан, депутат із фракції:  

«Моя позиція щодо неголосування: Тран Ван Ван та його фірма "Ві Гонг" у Тернополі використовувала українців, як рабів, на виробництві. Ні правоохоронні органи, ні органи влади на територію не допускали. Нехай такі інвестори їдуть до себе гнобити в'єтнамців. Через це моя позиція - не голосувати за кривдників українських громадян».


Андрій Грицишин, голова фракції «Об’єднання «Самопоміч»:

«Якщо підприємці працюють прозоро, забезпечують роботою тернополян та наповнюють податками міську казну - їм потрібно максимально сприяти. Водночас завдання депутатів не бути кнопкодавами, а аналізувати те, за що голосують, і враховувати потреби тернополян. Ця дводенна сесія була важкою: три сотні проектів, суттєві зауваження, перерви, дискусії, суперечки... Основним питанням був бюджет, тому всю увагу наші депутати спрямували туди. Дане питання насправді не таке просте. В одному проекті рішення йдеться про закріплення за підприємцями майже десятка земельних ділянок загальною площею понад 6 га. У нашої фракції не було жодного злого умислу: частина наших депутатів вирішила підтримати проект, а інші - з’ясувати подробиці закріплення землі. Якщо землю дійсно планують закріпити за об’єктами, і саме в тій кількості, яка потрібна для їх функціонування, то на наступній сесії ми готові підтримати цей проект рішення».


Назарій Редьква, голова фракції ВО «Свобода» :

«На засіданні фракції ми прийняли рішення за це питання не голосувати. Оскільки фракція ВО «Свободи» в Тернопільській міській раді голосує одностайно, тому жоден наш депутат не проголосував».


Голова фракції «Батьківщина» Андрій Артимович:

«Рішення фракції – не підтримувати це питання. Крім того, є рішення бюро Тернопільської міської організації ВО «Батьківщина», яке також не підтримує цей проект».


Більшість депутатів (або ж усі — прим. авт.) з фракцій — політична партія «Громадянська позиція», політична партія «Радикальна партія Олега Ляшка», Громадський рух «Народний контроль» - проголосували «за».


Члени громадської спілки «РБТ» публічно звертаються до депутатів міської ради з проханням підтримувати ті питання бізнесу, щодо яких не виникає застережень. Віримо, що ви, як представники нової, прогресивної та думаючої каденції знайдете час і бажання вивчити ґрунтовніше цей проект рішення. І, побачивши у ньому відсутність зловживань та реальну потребу для уже діючих на певній ділянці підприємств, приймете правильне та виважене рішення.


 

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube. 

Коментарі (4)
 • Vlad Vladuk

  у*
 • Vlad Vladuk

  а де ті підари які не голосовали???
 • Діонісій

  взагалі, бізнесмени не повинні бути депутатами і якимись чиновниками і президентами, а в нас в країні навпаки.
 • Корчинський Сергій

  Тарас Білан, депутат із фракції:   «Моя позиція щодо неголосування: Тран Ван Ван та його фірма "Ві Гонг" у Тернополі використовувала українців, як рабів, на виробництві. Ні правоохоронні органи, ні органи влади на територію не допускали. Нехай такі інвестори їдуть до себе гнобити в'єтнамців. Через це моя позиція - не голосувати за кривдників українських громадян».  ППЦ слова. Що ти зробив шоб люди не працювали як раби. Закрив виробництво? Люди хоть якісь гроші заробляли на виробництві. А тепер безробітні... Дуже покращив ситуацію...Люди зразу стали вільними.  І дуже дякують ВАМ що їх звільнили від рабства...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:01 Зробив підземну теплицю на власному городі і не пошкодував: тепер вирощує і продає квіти цілий рік photo_camera stars 20:00 Діти змушені вчитися дистанційно, бо педагоги не вакцинуються? Скандал у музичному коледжі stars 19:03 Рекорд вакцинованих за добу на Тернопільщині, але і цього недостатньо 18:35 У Тернополі шукають гідних здобути премію імені Володимира Лучаківського Від читача 15:34 Втрата паспорта за кордоном. Що потрібно робити 18:07 Українці будуть проходити курс ревакцинації проти COVID-19 наступного року: головний санлікар 17:31 Авто твоєї мрії: пригон та доставка авто з США, Кореї та Європи у Тернополі 17:20 У Великій Березовиці освятили нову церкву (ФОТО) photo_camera 16:50 Страшно дорогу перейти! Люди вимагають зробити безпечну автобусну зупинку, інакше діятимуть радикально photo_camera 16:35 Діти голодні, а батьки п'яні: на Київській врятували двох хлопчиків photo_camera 16:03 Ми порівняли вартість ПЛР та експрес-тестів на COVID-19 у Тернополі. Де швидше та зі знижкою? (ЦІНИ) photo_camera stars 15:25 У яких медичних закладах Тернопільщини МРТ і КТ безоплатні для пацієнтів з онкологією: МОЗ 15:02 «Я йому простила, але Бог йому не простить», — мама Юрчика, якого збив п’яний водій у Прошовій play_circle_filled stars 14:31 2 млн збитків: судитимуть посадовця, який не "побачив" вирубку дерев в чотирьох заповідниках Тернопільщини 13:29 Ще сім областей України стають "червоними": як будуть жити з 30 жовтня? 12:55 Скільки тернополяни платитимуть за газ у листопаді 12:02 «Громадський бюджет 2022»: просять від півмільйона до двох мільйонів. А ви за що голосуєте? (ГРАФІКА) stars 11:20 І знову все спочатку: в апеляційному суді починають новий розгляд у справі вбивства тату-майстрині (ОНОВЛЕНО) 11:00 Деякі будинки будуть без води 28 жовтня. Кому треба зробити запаси (АДРЕСИ) 10:27 6 популярних залів Тернополя, де ви можете привести себе у форму
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up