- Цього року до рятувальників з питаннями погодити визначені місця для купання ніхто не звертався.
- Проте тернополяни вже відпочивають на Дальньому пляжі і Циганці.
- Вода лише цього річ забрала життя 13 людей. Дотримуйтесь правил, аби відпочинок був безпечним.
13 чоловік загинули на водоймах області від початку цього року. З них одна дитина – 14-річний Максим, життя якого обірвалось днями у с. Устя Монастириського району.
За аналогічний період минулого року потопельників було 16, з них троє – діти.
- Загиблих, на щастя, менше, аніж торік, але розслаблятись не можна, натомість варто дбати про безпеку під час відпочинку, - каже речник начальника управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Ірина Крупа. - Кожен випадок - то трагедія. І її можна було б уникнути, дотримуючись елементарних правил поведінки на воді.
Нагадаємо, 20 червня вода забрала життя двох людей – 53-річного вчителя з Підгайців Володимира Федорчука та його підопічного – 14-річного Максима Скасківа. Ще одного з школярів рибалки все-таки витягнули за допомогою вудочки.
Трагедія сталась на Дністрі. За словами начальника Монастириського відділення поліції Владислава Лазебніка, двоє вчителів та семеро учнів з Підгаєччини вирушили у трьохденний туристичний похід. Йшли берегом вздовж Дністра, ночували у палатках. Опівдні туристи зупинилися перепочити. Два хлопчика зайшли у воду. Стояли неподалік берега і не на глибині. В якийсь момент, розповідає один з юнаків, каміння пішло у них з-під ніг і їх почало закручувати у водяний вир. Товариш не вмів плавати, тому хлопець спробував витягти його. На допомогу кинувся й учитель. Проте вода крутила занадто сильно і вибратися самотужки було складно. Одного з школярів рибалки все-таки витягнули за допомогою вудочки. Інший хлопчик разом з учителем пішли під воду.
Читайте також Володимир Федорчук загинув, рятуючи свого учня-пластуна
- За фактом смерті двох людей на водоймі Монастириським відділенням поліції порушене кримінальне провадження за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України, - повідомив начальник відділу комунікації головного управління нацполіції в області Сергій Крета. - Після завершення розслідування кримінальне провадження буде закрите у зв’язку зі смертю потерпілих.
Відпочинок влітку на воді регламентують Правила охорони життя людей на водних об'єктах України.
- У Правилах йдеться, що саме керівники підприємств, організатори масових заходів, а також всі, хто використовують водні об’єкти з виробничою, оздоровчою чи спортивною метою або для відпочинку людей, - відповідають за охорону життя людей у межах закріпленої ділянки водної поверхні чи прибережної частини водойми, - пояснила Ірина Крупа. – Вони також обладнують і утримують рятувальні пости, забезпечують їх приміщеннями та рятувальними засобами.
Визначають місця масового відпочинку людей, купання, рибальства, використання водних об’єктів місцеві адміністрації та органи місцевого самоврядування, кажуть рятувальники.
- Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку перед початком літнього купального сезону подають затверджені копії карт-схем земельних ділянок та водного простору, придатних для організації пляжів, територіальним органам Державної служби з надзвичайних ситуацій України та аварійно-рятувальним службам, які обслуговують водні об'єкти у своїй зоні відповідальності, - каже Ірина Крупа. - Цього року до нашого управління ніхто з питаннями погодити визначені місця для купання не звертався.
Купання та масовий відпочинок людей дозволяється тільки у місцях масового відпочинку на водних об’єктах, визначених місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. І лише за наявності паспорта пляжу та розгорнутого рятувального поста.
Відпочивальникам заборонено
- запливати за межу купання на акваторії, яку огороджено буями;
- підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;
- залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
- використовувати рятувальні засоби не за призначенням;
- стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;
- розпивати спиртні напої і купатися в нетверезому стані;
- організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
- забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;
- подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
- залишати без нагляду малолітніх дітей;
- використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;
- використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;
- приводити із собою собак та інших тварин.
Цифра
В області є 886 ставків та озер, 6 066 км – протяжність річок.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.