Почаївську лавру перевірять на можливі зв’язки із забороненою в Україні релігійною організацією
24 червня Держслужба з етнополітики і свободи совісті розпочинає вивчення можливих зв’язків Почаївської Свято-Успенської лаври з іноземною релігійною організацією, діяльність якої заборонена в Україні.
Про це повідомили в Державній службі з етнополітики та свободи совісті.
Відповідне рішення ухвалене наказом ДЕСС на виконання вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та Порядку проведення дослідження щодо наявності ознак афілійованості релігійних організацій з іноземними релігійними організаціями, діяльність яких в Україні заборонена.
Дослідницька група сформована відповідно до наказу Державної служби України з етнополітики та свободи совісті від 19 червня 2026 року № Н-106/11, йдеться у повідомленні.
— ДЕСС діє винятково в межах чинного законодавства та з повагою до релігійної свободи. Водночас будь-які ознаки іноземного впливу чи підпорядкування в контексті заборонених структур буде ретельно досліджено, а результати — публічно представлено суспільству, — зазначають в установі.
Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що на сесії Тернопільської облради 15 квітня заслухали інформацію ОВА про ситуацію з релігійними громадами та переходами від УПЦ (МП) до ПЦУ. На той час в області залишалися 85 громад, які не перейшли. Ця цифра викликала жваве обговорення серед депутатів.
Читайте також:
85 громад УПЦ на Тернопільщині досі не перейшли до Православної церкви
Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google
https://ternopoliany.te.ua/zhittya/114293-verkhovnyi-sud-pidtverdyv-shcho-ekszastupnyk-holovy-ternopilskoi-oda-ihor-haiduk-perebuvaie-u-kolonii#
внимание уделят духовному православному окормлению тамошних маленьких красивеньких фигуристых туземок. Уж очень любит окормлять духовно хорошеньких таечек Его Святейшество Патриарх Кирилл. Каждая бабушка-прихожанка РПЦ ради своего духовного спасения должна ежемесячно приносить в храмы РПЦ минимум десятину гривен со своей пенсии и всемерно способствовать крайне важной миссии духовного православного канонического окормления Его Святейшеством Патриархом
Кириллом и его почтом туземцев на Мальдивах и в Таиланде! Также во всех приходах РПЦ идет сбор средств на расширения Храма Вооруженных Сил Российской Федерации в Москве. В Храме Вооруженных Сил Российской Федерации в Москве сооружаются новые здания, в которых будут мощи православных святых угодников - российского небесного воинства, героически погибших во время Специальной Военной Операции против биндеровцев во славу Отечества. Митрополит Онуфрий и
все священнослужители РПЦ Киевской Митрополии постоянно в проповедях напоминают об этих крайне важных душеспасительных деяниях.