На засіданні штабу з протидії епідемії коронавірусу четвертого вересня рішення про закриття суб'єктів господарювання не прийняли.
Журналісти «20 хвилин» поцікавилися у власників закладів харчування, як тепер працюватимуть їх кафе та ресторани. А також - про наслідки для місцевого бізнесу у випадку, якщо міська рада все ж прийме рішення закрити заклади харчування.
«Якщо закриють заклади харчування – вийдемо з протестами»
Володимир Харкавий
Гастропаб Natura
– «Червону» зону вводити не можна, тому що це страшенно вбиває місцеву економіку, яка і так в плачевному стані. Наш заклад працюватиме, так як і інші заклади харчування. Ми об'єднанням рестораторів написали прохання до міського голови, аби заклади не закривали, і ми могли працювати. Ми будемо дотримуватися маскового режиму, усіх вимог, а головне - працювати. Немає запасу міцності в малого бізнесу, закриватися не можна. Відколи почався карантин, ми не проводимо святкові заходи, на кшталт ювілеїв. Я вважаю, що навіть якщо людей розсадити за різні столики, вони вийдуть на двір, наприклад, покурити і там будуть близько спілкуватися та обніматися. Якщо закриють заклади харчування, то ми будемо виходити з протестами.
«Потрібно відходити від обмежень бізнесу»
Тарас Ковальчук
Приватний клуб «Лисий»
– Карантин та обмеження, що діють стосовно бізнесу громадян, є неконституційними. Ми будемо продовжувати роботу відповідно до санітарних норм та гігієнічної безпеки. Я не розумію обмежень щодо роботи закладів до восьмої чи десятої вечора. Мені здається, що коронавірус поширюється однаково як вдень, так і вночі. У нас заклад іншого характеру, ми не проводимо весіль, а стосовно днів народжень і подібних святкувань, щодо цього є карантинні обмеження, і ми їх дотримуємося. Потрібно вже відходити від обмежень бізнесу. Якщо закрити заклади харчування бодай на два тижні, то 30-50 відсотків з них вже не відкриються.
«Поки не знаємо, що робити»
Петро Заставний
Сім'я ресторанів Файного Міста
– Ми поки не знаємо, що робити. Зменшуємо товарні запаси і стараємося не робити багато заготовок на понеділок. Послухали, що каже міська влада, але нічого не зрозуміло. Немає конкретики. Якщо роботу закладів харчування заборонять, то третина персоналу виїде на заробітки, а також багато людей почнуть шукати менш оплачувану роботу, тільки щоб прогодувати родину. Боюся, що деякі заклади не зможуть відкритися саме через брак персоналу. Карантин уже наклав свій слід на місцеву економіку. Заклади харчування мають менший оборот коштів, а отже, сплачують менші податки, а також залучають меншу кількість людей, тобто створюють меншу кількість робочих місць.
«Ми ще відходимо від попереднього карантину»
Назар Андрушко
Кав'ярня «Скаварідка»
– Я ще не до кінця розумію, що саме відбувається в ситуації щодо рішень по «червоній» зоні. Зупинення і закриття місцевого бізнесу дуже боляче відбивається на нас і наших працівниках. Ми ще відходимо від попереднього карантину. Всі наші заклади дотримуються. Усе миємо та дезінфікуємо, для гостей є антисептики та рукавички. До цього ми віднеслися дуже серйозно. Поки заклад працюватиме в звичному карантинному режимі, поки не буде чіткої вказівки припинити роботу. Тим не менш, свою позицію ми будемо відстоювати. Закриття малого бізнесу призведе до трагічних наслідків, деякі заклади більше не відкриють.
А як вважаєте ви, чи потрібно тимчасово зупинити роботу закладів харчування, поки Тернопіль знаходиться в «червоній» зоні? Діліться своїми думками в коментарях.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 37 від 11 вересня 2024
Читати номер
Я
Taras Vovk
Vikysja
AnonimT