Партнер рубрики Події

Помер директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки

Помер директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки

Відійшов у вічність багаторічний директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Заслужений працівник культури України Василь Вітенко.

Сумну звістку 30 січня повідомили в Департаменті культури та туризму Тернопільської ОВА.

На 64-му році життя відійшов у Вічність багаторічний директор Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки, Заслужений працівник культури України Василь Вітенко, — йдеться у повідомленні.

— Важко усвідомити і сприйняти серцем звістку про цю непоправну втрату… Василь Іванович був великим життєлюбом, справжнім патріотом та професіоналом своєї справи, яку обрав за фах, і якій присвятив усе своє життя, — йдеться у тексті співчуття. — Чесна і щира людина – Він залишив по собі на цім світі добру пам'ять і добрі справи. Розділяємо біль і смуток з родиною, друзями та колегами покійного.

Відео дня

Нехай наша молитва супроводжує Його на шляху до Царства Небесного.

Вічна пам'ять…

На зображенні може бути: 1 особа

Про життєвий шлях Василя Вітенка повідомили в Тернопільській обласній науковій бібліотеці.

— Сьогодні українська спільнота втратила видатну особистість, бібліотекаря та громадського діяча, ВІТЕНКА Василя Івановича. Народившись 18 липня 1960 року в місті Теребовля, він присвятив своє життя культурі, освіті та розвитку бібліотечної справи в Україні,— йдеться у некролозі.

Василь Іванович закінчив Теребовлянське культурно-освітнє училище в 1978 році та бібліотечний факультет Харківського інституту культури у 1982 році. Зробивши перші кроки в професійній сфері, він виявився не лише талановитим бібліотекарем, але й новатором, який одним із перших в Україні почав впроваджувати електронні бази даних та автоматизацію бібліотечних процесів.

Протягом своєї кар’єри Василь Іванович показав вражаючі досягнення. Він працював методистом у Теребовлянській центральній районній бібліотеці, заступником директора Тернопільської обласної бібліотеки для дітей та, починаючи з 1993 року, був директором Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки.

З 2002 року працював викладачем Київської державної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Василь Іванович також був ініціатором та організатором створення ряду інформаційних проектів та ресурсів, таких як сайт обласної універсальної наукової бібліотеки та інформаційний регіональний портал “Тернопільщина”.

Визнаний як заслужений працівник культури України з 2012 року, Василь Іванович був активним учасником міжнародних освітніх програм в стажувань у Італії, Німеччині та США.

Він ініціював видання понад 100 збірників, присвячених науковим, методичним та бібліографічним темам, а також започаткував серію бібліографічних покажчиків “Культура Тернопільщини” та “Родом з України”.

Василь Іванович Вітенко залишить незабутній слід в історії української бібліотекознавства та культури. Його тепла душа, талант і невтомна праця залишаться в пам’яті та серцях тих, хто йому довіряв та співпрацював. Ця велика втрата залишиться в наших серцях, і ми завжди будемо вдячні за його внесок у розвиток нашої культурної спадщини.

Вічна та світла пам’ять.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що у Тернополі прощалися з легенданим голкіпером.

 

Читайте також:

На фронті загинув Ігор Федорчак — талановитий випускник факультету мистецтв ТНПУ

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
 • Oksana Ostrovska

  Царство небесне...
  Співчуття родині
 • Nadiya

  Вічна та світла пам'ять! Царство Небесне!🙏🙏🙏
 • Гриценяк

  Померла людина,вічна їй пам"ять
  Але в смайликах відображається вся сутність "людини"кому весело,комусь зле
  І це не тільки тут,і зараз,а ми нарікаємо на русню.....
  Вічная пам"ять видатній людині

keyboard_arrow_up