Прикро, коли наш світ так рано покидають найкращі: помер ректор технічного університету Петро Ясній

Прикро, коли наш світ так рано покидають найкращі: помер ректор технічного університету Петро Ясній
 • Ректора не стало 13 листопада близько 14.30. Інформацію підтвердили в університеті. За словами колег, пан Петро хворів на COVID.
 • Панахида відбудеться 14 листопада о 17.00 у фойє головного навчального корпусу університету (вул. Руська, 56).Похорон 15 листопада об 11.00, фойє головного навчального корпусу ТНТУ.

Відійшов у вічність ректор Тернопільського національного технічного університету, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Петро Володимирович Ясній.

Про це «20 хвилин» повідомили з близького оточення науковця. Підтвердив інформацію і проректор вузу Степан Дячук.

Як стало нам відомо, серце ректора зупинилось 13 листопада близько 14.30. Останнім часом він хворів на COVID і не зумів побороти недугу.

— Прикро, коли наш світ так рано покидають найкращі, написав на власній сторінці відомий тернополянин Михайло Апостол. — Щирі співчуття сім’ї, друзям, університетській і науковій родині, всім хто знав Петра Володимировича!

Співчуття висловив і колега-ректор Західноукраїнського національного університету Андрій Крисоватий. 

— Згасла свіча життя відомого науковця, турботливого керівника, мудрого наставника, — пише Андрій Крисоватий. — Поділяємо біль та горе усіх, хто працював з Петром Володимировичем, який до останнього удару серця любив студентів та поважав колег. Співпереживаємо разом з колегами,родиною та друзями. Вічна пам‘ять та спокій його душі. Схиляємо голови у спільній скорботі.

"Петро Володимирович любив свій колектив, студентів, робив усе, щоб університет був сучасним і комфортним для навчання, — написала на власній сторінці у Фейсбук Тетяна Чубак. — Співпереживаємо разом з колегами,родиною та друзями. Вічна пам‘ять…."

— Мав за честь бути знайомим з Петром Володимировичем і тому з впевненістю можу сказати – це була Людина з великої літери! - пише депутат Ігор Турський. — Людина з великим серцем і відкритою душею, яскравим розумом і простотою у відносинах з оточуючими. Тернопільський політех осиротів…Висловлюю щирі співчуття рідним, друзям, університетському колективу та науковій спільноті у зв’язку з цією непоправною втратою. Боляче, коли нас так рано покидають найкращі. Схиляємо голови у спільній скорботі.

— Щира людина, мудрий та досвідчений наставник. Таким залишиться в пам‘яті кожного з нас Петро Володимирович Ясній - ректор Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя, український науковець, професор, — пише заступник голови облради Володимир Болєщук. — Щирі співчуття рідним та близьким, викладацькому та студентському колективу ТНТУ ім. І. Пулюя.

Панахида відбудеться 14 листопада о 17.00 у фойє головного навчального корпусу університету (вул. Руська, 56).Похорон 15 листопада об 11.00, фойє головного навчального корпусу ТНТУ.

Довідка

Петро Володимирович Ясній Ясній П.В. народився 12 серпня 1952 року в с. Кутище Бродівського району Львівської області. 1973 року закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Технологія машинобудування, металорізальні верстати та інструменти». 1973-1974 pp. - інженер-технолог і старший інженертехнолог Ужгородського машинобудівного заводу. Після служби в армії з 1975 року - інженер, молодший науковий і старший науковий співробітник науково-дослідного сектора Тернопільського філіалу Львівського політехнічного інституту. В 1977-1980 роках навчався в аспірантурі Інституту проблем міцності АН УРСР, м. Київ. Після закінчення аспірантури з 1980 р. працював у цьому інституті молодшим науковим, а з 1983 р. - старшим науковим співробітником. З 1992 року постійно працює в Тернопільському приладобудівному інституті (нині - Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя), пройшовши шлях від завідувача кафедри матеріалознавства, проректора з наукової роботи (1993-2007 pp.) до ректора Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (з 2007 p.). За час керівництва Петра Володимировича університету в 2009 році присвоєно статус національного. Захистив дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата (1980 р.) й доктора технічних наук (1990) за спеціальністю «Механіка деформівного твердого тіла». Йому присвоєно вчені звання старшого наукового співробітника (1985 р.) і професора (1996 p.). Опублікував 293 наукові праці, з них 5 монографій та 12 патентів на винаходи. Видав 4 науково-методичних посібники, в т.ч. одну з грифом Міністерства освіти і науки України. В журналах, які входять до переліку SCOPUS опубліковано 95 наукових праць. Підготував 15 кандидатів і 1 доктора наук, є науковим керівником чотирьох аспірантів. У 2006, 2008 і 2009 роках проходив наукове стажування в Інституті сучасної механіки (м. Клермон, Франція). З 1992 року поєднує наукову роботу з викладацькою. Зокрема з 1993 року працює за сумісництвом завідувачем кафедри 4 Бібліографічний покажчик матеріалознавства, з 2009 - завідувачем кафедри будівельної механіки, а з 2014 - професором кафедри будівельної механіки ТНТУ. Читає спецкурси з механіки руйнування для бакалаврів та магістрів спеціальностей «Промислове і цивільне будівництво та технологія» і «Устаткування зварювання». Член державних екзаменаційних комісій на кафедрі технології й обладнання зварювального виробництва та кафедрі будівельної механіки. П.В. Ясній добре відомий в Україні та за її межами своїми науковими результатами в галузі механіки деформівного твердого тіла, діагностики міцності й довговічності матеріалів і елементів конструкцій.

У 1990 р. на спеціалізованій раді Інституту проблем міцності АН УРСР захистив докторську дисертацію на тему: «Тріщиностійкість попередньо пластично деформованих матеріалів» за спеціальністю 01.02.04 «Механіка деформівного твердого тіла».

Звання професора отримав у 1996 р.

Автор понад 220 наукових праць, у тому числі монографій та 12 патентів на винаходи.

Ректор Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя від 2007 р.

Редакція "20 хвилин" щиро співчуває родині, колегам, друзям і всім, хто втратив дорогу людину. Царство небесне 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (80)
 • Володимир Сушко

  Хай з Богом спочиває
 • Михайло Вівчарик

  Вічна пам'ять. Царство небесне.
 • Kseniya Vozna

  Вічна пам'ять!
 • Ганна Бойко

  ХАЙ  з  Богом спочиває

keyboard_arrow_up