Помер знаний педагог з Тернопільщини, який понад 60 років віддав українському мистецтву

Помер знаний педагог з Тернопільщини, який понад 60 років віддав українському мистецтву

Спочив у Бозі викладач Теребовлянського фахового коледжу культури і мистецтв, Заслужений працівник культури України Микола Мечник.

Про це повідомила у групі «Народне пісенне мистецтво» Марія Сергієва.

Микола Мечник народився 4 листопада 1936 року в селі Чернихівці Збаразького району Тернопільської області.

В 1952 році закінчив школу в селі Чернихівцях.

Відео дня

З 1955 року по 1958 рік служив в армії, де брав активну участь в художній самодіяльності військової частини і міста Постави Білоруської РСР. Був учасником Всебілоруського фестивалю художньої самодіяльності, де отримав Диплом І-го ступеня. Згодом був учасником заключного концерту Всеармійського огляду художньої самодіяльності в Москві (1958 р.) і нагороджений цінним подарунком від міністра оборони СРСР.

В 1958 році вступив на навчання до Тернопільського музичного училища, яке закінчив з відзнакою у 1962 році і був направлений на роботу до Теребовлянського культурно-освітнього училища викладачем вокально-хорових дисциплін. Без відриву від роботи одночасно навчався в Дрогобицькому педагогічному інституті ім. І.Франка на музично-педагогічному факультеті, який закінчив в 1975 році.

З 1966 року учасник Струсівської аматорської заслуженої капели бандуристів «КОБЗАР», у якій брав участь і до сьогодні.

Багато років був солістом капели

Як учасником капели, Микола Мечник виступав на гастролях за короном. Багато років був солістом та ведучим концертної програми капели.

В 1967 році на базі хорового відділу училища організував чоловічий вокальний ансамбль «Октава», який продовжує творчо працювати і тепер.

В 1996 р. ансамблю «Октава» присвоєно звання «народний аматорський колектив». Ансамбль успішно виступає з концертною програмою на сценах району та області, бере участь у різноманітних фестивалях та конкурсах і стає їх переможцем.

Багато випускників ансамблю працюють художніми керівниками і директорами Будинків культури, де створюють подібні колективи.

Мечник Микола Павлович був учасником камерного хору викладачів училища «БЛАГОВІСТ», а також виступав в ролі Виборного в опері Миколи Лисенка «Наталка-Полтавка».

Протягом багатьох років Мечник М.П. очолював комісію вокально-хорових та музично-теоретичних дисциплін Теребовлянського вищого училища культури.

Окрім роботи в училищі, керував аматорськими хоровими колективами сіл Романівка, Гумниська, Острівець, а також дитячим хором хлопчиків «Орлятко» Теребовлянського Будинку піонерів.

За багаторічну, творчу роботу М.П.Мечник був нагороджений грамотами і відзнаками Міністерства культури СРСР (1957 р.), медаллю Всесоюзного огляду художньої самодіяльності (Москва, 1985 р.), медаллю Лауреата ІІ-го Всесоюзного фестивалю народної творчості (Москва, 1987 р.), Міністерства культури України (1972, 1996 рр.). 10 червня 1987 року нагороджений почесним званням «заслужений працівник культури України».

В 2007 р. Мечник М.П. за багаторічну працю в галузі культури нагороджений Почесною грамотою Ради міністрів України. В цьому ж році нагороджений грамотою обласної державної адміністрації за багаторічну працю і вагомий внесок в розвиток українського пісенного мистецтва.

В 2010 р. Мечник М.П. нагороджений Грамотою міністерства України за багаторічну, плідну та активну участь у вихованні майбутніх фахівців культури, Грамотою-подякою Генеральної канцелярії Українського Козацтва за активну особисту участь у справі відродження патріотичних традицій та розвитку Українського Козацтва.

В 2009 році Мечник М.П. організував чоловічий вокальний квартет «Обертон», з яким працював до останніх днів. Квартет в 2013 році став дипломантом, а в 2015 та 2018 р.р. – лауреатом Відкритого Європейського міжконфесійного фестивалю-конкурсу духовної пісні «Я там, де є благословення» (м.Тернопіль). Квартет «Обертон», нагороджений дипломом ІІІ –го ступеня Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Встань козацька славо! Засвіти знамена!», котрий проходив у м. Радивилів Рівненської області.

В 2019 році чоловічий квартет «Обертон» нагороджений Дипломом Першого ступеня на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі української народної пісні «Соловейко», а також колектив став дипломантом Ювілейного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу сучасної пісні та популярної музики «Червона рута - 2019», що відбувся у вересні в Чернівцях.

За підсумками 2018 року Миколу Павловича Мечника нагороджено обласною премією в галузі культури.

Виховав багато талантів

Микола Павлович все своє життя присвятив навчанню молодого покоління у Теребовлянському коледжі культури і мистецтв. Багато його студентів сьогодні є артистами провідних колективів України, зокрема Ярослав Солтис – народний артист України, соліст заслуженого Академічного Буковинського ансамблю пісні і танцю, Ярослав Цебринський – заслужений артист України, учасник Національного заслуженого академічного українського народного хору України імені Григорія Верьовки, Іван Громик – заслужений працівник культури України, викладач Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, Михайло Драбик — заслужений працівник культури України працював заввідділом культури Бережанської райдержадміністрації, учасники квартету «Акорд» Володимир Гапій та Володимир Футорський, учасник камерного хору Ярослав Пиріг Тернопільської обласної філармонії і багато-багато ін.

Понад 60 років життя віддав українському мистецтву і до останнього Микола Павлович продовжував навчати сольного співу студентів у Теребовлянському фаховому коледжі культури і мистецтв.

СВІТЛА ТА ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ВЕЛИКІЙ ЛЮДИНІ, ПРОФЕСІОНАЛУ, ВИКЛАДАЧУ...

У соцмережі — десятки коментарів зі словами срівчуття. Іван Виспінський співчуаає: ВІЧНА

ПАМ'ЯТЬ! СПОЧИВАЙТЕ З БОГОМ, ДОРОГИЙ УЧИТЕЛЮ...ДЯКУЮ ЗА НАУКУ...ДЯКУЮ ЗА ЩИРЕ І БАТЬКІВСЬКЕ СТАВЛЕННЯ ДО СВОЇХ СТУДЕНТІВ... В НАШІЙ ПАМ'ЯТІ ЖИТИМЕТЕ ВІЧНО...ЩИРО СПІВЧУВАЮ РОДИНІ...

Алла Балакунець співчуває: Вічна і світла пам'ять Великому Вчителю

Світлана Курта співчуває: Вічна пам‘ять світлій людині!Царство небесне!

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що раптово помер медичний директор онкодиспансеру Володимир Недошитко

 

Читайте також:

Раптово помер медичний директор онкодиспансеру Володимир Недошитко

Відійшов у вічність відомий футбольний тренер Ігор Фіялка

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up