Добрячий шмат землі серед зелених насаджень мерія віддала Тернопільській Єпархії УАПЦ на будівництво “Хресної дороги”. При тому, що за управлінням єпархії згаданої конфесії вже закріплений 1 га земельної ділянки на тій же вулиці.
На будівництво “Хресної дороги” для Тернопільської Автокефальної Церкви місцеві обранці віддали 0,2230 га землі на сесії, що відбулася 4 квітня. Згідно з проектом рішення №250 цей земельний наділ передали в постійне користування релігійній організації «Консисторія (Єпархіяльне управління) Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви» і знаходиться на вул. Чернівецькій.
Цікавим є те, що у проекті рішення міськради чітко вказаний кадастровий номер відданої земельної ділянки - 6110100000:09:002:0039. Проте, згідно з “Публічною кадастровою картою України” зазначений номер належить дещо більшій ділянці землі. Більше того, цей шмат землі знаходиться у промзоні міста на вул. Гайовій і площа його становить 0,2462 га, а не 0,2230 га.
Зазначена земельна ділянка розміщена серед березового гаю, фактично - зона зелених насаджень.
Проте, відповідно до нових затверджених змін у Генплані - зона “Ж-3”, тобто змішана багатоквартирна житлова та громадська забудова. Цільове призначення зазначеної землі - “для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій”.
Цікавим є й те, що одразу ж розташована ділянка землі площею рівно в 1 га, яку ще в липні 2014 року мерія надала тій же Тернопільській Єпархії УАПЦ. Кадастровий номер ділянки 6110100000:09:008:0006.
Землю церковникам надали для будівництва обслуговування Духовного центру. Так як і попередній шмат землі, згідно з містобудівним документом, ця ділянка знаходиться в зоні “Ж-3”. Всупереч тому, що щонайменше половина земельної ділянки засаджена березами.
Виділення ділянки для цієї релігійної громади викликала великий резонанс серед тернополян у соцмережах. Мовляв УАПЦ не має традиції проводити хресну ходу, що і підтвердив з трибуни ради депутат від ВО «Батьківщина» Володимир Гринда, який також священослужитель УГКЦ.
Проте український історик та релігієзнавець Володимир Мороз іншої думки.
Так історично склалося, що в українській культурі переплелися і православні, і католицькі впливи, продовжує релігієзнавець Володимир Мороз. Практику «Хресної дороги» в УАПЦ можна пояснити, як запозичення від Греко-католицької церкви, а можна розглядати, як шлях розвитку, яким пішла сама УАПЦ.
У Єпархіяльному управлінні згаданої конфесії нам відповіли, що на такі питання уповноважений відповідати лише Владика. Однак, відповідь він зможе надати лише після Великодня.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер