Тернопіль став одним із перших міст в Україні, де муніципальна поліція розпочала роботу щодо сфери паркування в місті. Зараз тут працює сектор контролю за паркуванням транспортних засобів.
Наразі на водіїв за неправильне паркування складають адмінпротоколи. Вони повинні сплачувати штраф. Як розповідає начальник управління муніципальної поліції в Тернополі Ігор Максимів, інспектори-муніципали почали складати на порушників постанови з 4 лютого 2019-го. До того часу з водіями, які паркувалися у невідведених для цього місцях, проводили профілактичні бесіди.
Як повідомляє начальник управління муніципальної поліції, в період з 4 лютого працівниками інспекції було складено понад 4500 протоколів за порушення правил пакування. Наразі сплачено 79% штрафів, які отримали водії за неправильну парковку.
- Порушники мають певний період часу на сплату штрафу, – пояснює Ігор Максимів. – Перших 10 банківських днів з моменту складання постанови є «пільговим періодом». Водій має право сплатити 50% від суми штрафу і така постанова буде вважатися виконаною. На сьогоднішній день близько 1500 порушників скористалися таким правом і сплатили лише половину суми від вартості порушення.
Водій має місячний термін, щоб сплатити стягнення з моменту набуття законності постанови. Після цього постанова підлягає примусовому виконанню.
Як пояснює Ігор Максимів, розмір штрафу буде залежати від типу порушення. Якщо порушення незначне – сума штрафу складає 255 гривень. Якщо своїм паркуванням водій створив перешкоду для руху, то штрафні санкції складатимуть 510 гривень штрафу.
Якщо ви не встигли сплатити повну суму штрафу в термін від 10 банківських дні до місяця – постанова направляється до виконавчої служби для примусового стягнення. Тоді з водія стягується подвійна плата.
Законом передбачено, що відповідальний за неправильне паркування власник транспортного засобу або особа, яка ввезла на територію України транспортний засіб.
Якщо водій припаркував свою автівку неправильно, то для складання муніципальним інспектором постанови не потрібно присутності власника авто.
Після виявлення порушення проводиться фотофіксація автомобіля з двох ракурсів відносно нерухомих об’єктів. На лобовому склі інспектор залишає повідомлення про складання постанови. Відповідальну за порушення особу встановлюють і засобами поштового зв’язку відправляють постанову за місцем реєстрації.
Як розповідає Ігор Максимів, за номером постанови можна перевірити її стан на сайті міської ради у відповідному розділі. Потрібно внести номер постанови і серію з номером транспортного засобу у спеціальні форми. Тоді вам стане доступна інформація про обставин винесення постанови про адміністративні правопорушення із зазначенням дати та місця правопорушення, геолокації та фото. Також можна перевірити, чи сплачено штраф.
За час виконання службових обов’язків, представниками муніципальної інспекції найбільше порушень правил паркування було виявлено на вулицях Князя Острозького – Тараса Шевченка – 1018 порушень, на вулиці Пирогова біля дитячої поліклініки та заїзду до швидкої – 683 порушення, на вулиці Живова – 485 порушень, на вулиці Шептицького біля прибудинкових територій – 320 порушень, вулиця Грушевського – 141 порушення, вулиця Білогірська – 93 порушення.
- В нашому місці є території, де є найбільше проблем з порушенням правил паркування, – розповідає Ігор Максимів. – Здебільшого це центр міста, прибудинкові території та інші місця з ускладненим рухом. Наші інспектори відпрацьовують ці локації практично кожного дня. Також, до нас можуть звертатися тернополяни і повідомляти про порушення.
- На даний момент міська рада має два ліцензованих евакуатори, які мають право здійснювати евакуацію транспортних засобів, – розповідає Ігор Максимів. – Однак у нас не було арештмайданчика, для тимчасового зберігання транспортних засобів. Відповідний майданчик будується по вулиці Бережанські. Роботи вже на завершальному етапі. Я сподіваюся, що до кінця року ми зможемо почати евакуйовувати автомобілі, який перешкоджає руху транспорту.
Окрім штрафу за неправильне паркування, водії будуть платити за послуги транспортування та зберігання автомобіля.
Транспортування транспортного засобу на спеціальний майданчик(стоянку) повною масою:
до 2000 включно - за послугу -720 грн.
від 2000 до 3000 - за послугу - 840 грн.
від 3000 кг - за послугу - 1080 грн.
Зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику(стоянці):
за першу-сьому добу включно - за добу – 144 грн.
за кожну наступну добу починаючи з восьмої доби - за добу - 24 грн.
Щоб повідомити про порушення представників муніципальної поліції – потрібно звернутися за телефоном:
+38 (0352) 40-41-68 або повідомити про порушення у Viber +38 073 015 1481. Бажано зробити фотофіксацію автомобіля з різних ракурсів та щоб були чітко помітні номери автомобіля.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер